https://telegram.me/empireoflies

مجری BBC: مستندهای من‌وتو جهت‌دار است!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه «من و تو» که از سال ۸۹ با هدف ساخت برنامه‌های به‌ظاهر سرگرم‌کننده در لندن آغاز به فعالیت کرد، در ماه‌های اخیر چهره اصلی خود را نشان داده و بر حجم فعالیت‌های سیاسی این شبکه افزوده شده است.

«من و تو» حتی در هفته‌های اخیر پا را فراتر گذاشت و «سعید کریمیان» مدیر این شبکه ضدفرهنگی به‌طور رسمی از امضاء قرارداد با رسانه‌های اسرائیلی برای تولید برنامه‌های مشترک ضد نظام جمهوری‌اسلامی خبر داد، تا رویکرد ضدایرانی و ضد اسلامی این شبکه را بیش از پیش نشان دهد.

شبکه «من و تو» که با حمایت دولت انگلستان فعالیت می‌کند و به‌عنوان خواهرخوانده شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» مطرح است، در سالهای اخیر مستندهای بسیاری عمدتاً با موضوعات ضد جمهوری‌اسلامی و در حمایت از رژیم سرنگون‌شدن پهلوی و ترویج سبک زندگی آمریکایی تولید و پخش کرده است. این شبکه انگلیسی بیشتر این مستندها را با استفاده از اسناد و فیلم‌های آرشیوی که از ایران به سرقت رفته (و سال گذشته چند نفر از عوامل این سرقت در ایران دستگیر شدند)، تولید نموده و انتشار داده است.

پس از انتشار مستندهای سیاسی و پرحاشیه شبکه «من و تو» از جمله «انقلاب ۵۷»، «رضا شاه» و … بسیاری از مخاطبین به جهت‌دار بودن این مستندها، بخصوص از سوی شبکه‌ای که ادعای غیرسیاسی بودن دارد، انتقاد کردند. هرچند که بعدها مشخص شد بسیاری از عوامل این شبکه لندنی یا بهایی هستند، یا سلطنت‌طلب و طرفدار رژیم سرنگون‌شده پهلوی و یا همجنس‌باز و امثالهم، و از آنها انتظاری بیش از این نیست.

اما در این میان انتقاد یکی از عوامل شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» از مستندهای شبکه «من و تو» بازتاب بسیاری داشت. آش آنقدر شور شده که «نگین شیرآقایی» مجری بخش فارسی بی‌بی‌سی، در یک ویدئو که چندی پیش منتشر شد، با انتقاد از جهت‌دار بودن مستندهای شبکه «من و تو» گفت: “من‌وتو تعریفش چه است؟ آیا می‌خواهد شبکه سرگرمی باشد؟ من فقط یک مستندتان را دوست داشتم و بقیه مستندهایتان جهت‌دار است … اگر قرار باشد تمام مستندهایتان جهت‌دار باشد، مخاطب چندان اعتماد نمی‌کند … مستندهایی که درباره خاندان سلطنتی ایران یا پیش از انقلاب می‌سازید، همش جهت‌دار است و من به‌شخصه نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم. لحن متن‌ها کاملاً جهت‌دار است، مدل جمله‌بندی‌ها جهت‌دار است و هیچ جا نظر مخالف نمی‌شنوید … مستندهای شما مانند یک نوع نگاه از بالا به پایین است …”

نگین شیرآقایی

نگین شیرآقایی

انتهای پیام/

شبکه «من و تو» که از سال ۸۹ با هدف ساخت برنامه‌های به‌ظاهر سرگرم‌کننده در لندن آغاز به فعالیت کرد، در ماه‌های اخیر چهره اصلی خود را نشان داده و بر حجم فعالیت‌های سیاسی این شبکه افزوده شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme