https://telegram.me/empireoflies

مجتبی واحدی؛ متخصص فرصت‌طلبی و قلم‌فروشی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «مجتبی واحدی» در ۵ شهریور ۱۳۴۳ در شهر قم به دنیا آمد و از ۳ سالگی در محله نارمک تهران ساکن شد. واحدی در دبیرستان علوی تهران تحصیلات دوره متوسطه خود را به پایان رسانید و در رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیندهای نفتی از دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۳۶۴ با «مریم جعفری» ازدواج کرد و دارای یک فرزند به نام عطیه متولد ۱۳۶۹ است.

«مجتبی واحدی» بیش از هر چیز دیگری به عنوان مقاله‌نویس، روزنامه‌نگار و مشاور ارشد یکی از سران فتنه سال ۸۸ شناخته می‌شود. واحدی در بین اصلاح‌طلبان هم به نمونه اعلای فرصت‌طلبی و موج‌سواری مشهور بوده و هست. کما اینکه حتی در دوران اوج یکه‌تازی مطبوعات اصلاح‌طلب در دوره اول اصلاحات، هیچگاه به عنوان یک روزنامه‌نگار شناخته نمی‌شد.

او تنها یکی از اطرافیان و مشاوران «شیخ اصلاحات» (در واقع نوچه او) محسوب می‌شد و تنها در سال ۱۳۷۹، همزمان با مقدمات برگزاری انتخابات مجلس ششم، با راه‌اندازی روزنامه «آفتاب یزد»، بدون یک روز سابقه کار روزنامه و خبر، به واسطه اعتماد خانواده کروبی به او، سردبیر این روزنامه شد. همین بی‌سابقه بودن و خامی او در کار خبر سبب شد که در دوران حضور در «آفتاب یزد»، با دیکتاتوری تحریریه آن روزنامه را اداره کند و علاوه بر وارد کردن بستگان بی‌تجربه خود به روزنامه، با روزنامه‌نگاران قدیمی‌تر برخوردهای بی‌ادبانه‌ای صورت دهد.

شروع حضور تصویری واحدی به آستانه انتخابات ۱۳۸۴ ریاست جمهوری و راه اندازی تلویزیون «هما» بود. بعد از آن بود که حضور بیشتر و بیشتر او در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور بیش از پیش شد. پس از انتخابات ۸۴ واحدی که آرزوهای خود را برای منتفع شدن به‌عنوان یکی از نزدیک‌ترین مشاوران کروبی نقش بر آب می‌دید، شروع به مقدمه‌چینی برای جا انداختن خود به عنوان یک روزنامه‌نگار منتقد نظام، برای دولت‌های غربی کرد تا بدین واسطه جای پایی در رسانه‌های بیگانه بیابد. دقیقا همین شیب غلتیدن او به سوی بیگانگان را بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم هم شاهدیم، که واحدی که دو روز مانده به برگزاری انتخابات از کشور خارج شده بود، با ادعای تقلب از سوی نامزدهای شکست خورده، فرصت را به شدت مساعد دید، و با مطرح کردن خود به عنوان مشاور ارشد کروبی، آنتن تلویزیون‌های ضدانقلاب را قبضه کرد.

«مجتبی واحدی» که یکی از اولین چهره‌های تندرویِ اصلاح‌طلبِ گریخته از وطن بود که در تحلیل‌هایش جایگاه رهبری نظام را نشانه رفت، امروزه کارش به جایی رسیده که جمهوری اسلامی و اصولا دین در حکومت را از اساس زیر سؤال می‌برد و البته لحنش نسبت به رهبری انقلاب هر روز هتاک‌تر و وقیحانه‌تر می‌گردد.

کار او به جایی رسیده که حتی در وبلاگش با دفاع از عملکرد مرجعیت انگلیسی و تشیع لندنی و طرفدارانش، به خیال خود سعی کرده تا الگوی تشیع مورد نظر آن‌ها را در برابر تشیع علوی جمهوری اسلامی مطرح کند. این جاست که دم خروس بیرون می‌زند، و مشخص می‌شود که واحدی و واحدی‌ها در اصل چه مأموریتی و از کجا برای خود تعریف کرده‌اند.

واحدی که به نقل از همکاران سابقش در «آفتاب یزد» در تظاهر به تشرع حتی راه افراط می‌پیمود، کارش اکنون به جایی رسیده که احکام مسلم اسلامی از قبیل حجاب را هم قبول ندارد، و اخیرا عکس دختر بزرگسال و بالغه‌اش را بدون حجاب در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است. او که در درون کشور، به واسطه نزدیکی به کروبی به شغل و تنعم و رفاه خوبی رسیده بود، اکنون به جایی رسیده است که برای کسب عایدات بیشتر از بیگانگان، دست رد به حضور در هیچ شبکه و رسانه‌ای (هر چه قدر ضدانقلاب و حتی ضددین) نمی‌زند و حتی یک تنه ارائه دهنده طرح‌هایی چون «کنگره ملی اپوزیسیون» و «اتحاد اپوزیسیون» شده است.

«مجتبی واحدی» که برای گذراندن روزگار خود به سختی افتاده و تحلیل‌های سطحی و غیرواقعی او از مسائل سیاسی داخلی که با بغض نسبت به اصل و اساس نظام آمیخته شده و عصبانیت او (ناشی از آوارگی چند ساله در غربت) بر تحلیل‌هایش سایه افکنده است، حالا با معاندترین رسانه‌های وابسته به آل سعود و رژیم صهیونیستی که در منطقه فتنه‌انگیزی می‌کنند و خون شیعه و سنی را بر زمین میریزند، همکاری می‌کند.

در الگوی رفتاری «مجتبی واحدی» در خارج از کشور هم شاهد همان مسأله‌ای هستیم که درباره چهره‌های دیگر شبیه به او رخ داده است، یعنی با نزدیک شدن زمان اتمام تاریخ مصرف او برای سرویس‌های اطلاعاتی-رسانه‌ای غربی، او که با موضع‌گیری‌های ضدمردم و نظام خود، پل‌های پشت سرش را خراب کرده است، برای ماندن در عرصه و اصطلاحا اوت نشدن، به جای تنبّه و عبرت‌گیری، مواضع تندتر و رادیکال‌تری را علیه نظام و مردم و ارزش‌های کشورش اتخاذ کرده است.

واحدی تا زمانی که در کسوت رییس دفتر و مشاور رسانه‌ای کروبی، امکان استفاده از رانت‌های اقتصادی و سیاسی را داشت، هیچ‌گاه کلمه‌ای انتقاد درباره نظام بر کاغذ نیاورد. او حتی از قبل همراهی با کروبی در سال ۱۳۶۷ به معاونت وزارت دارایی هم رسید.

«مجتبی واحدی» همچون «مسیح علی‌نژاد» یکی از روزنامه‌نگارانی است که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ از ایران فرار کرد و در حال حاضر به آمریکا پناهنده شده است. وی پس از آنکه در جریان فتنه ۸۸ از کشور گریخت، اما برای مدتی از لندن سردبیری یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای را ادامه داد. وی بعد از فتنه ۸۸ و بعد از خروج از کشور نظام را مورد تخطئه قرار داد و خط حضرت امام(ره) را نیز نفی کرد.

این اپوزیسیون فراری مدتی تلاش کرد به شبکه «صدای آمریکا» (ارگان رسانه‌ای وزارت خارجه آمریکا) نزدیک شود، اما پس از ناکامی به سلطنت‌طلبان و گروهک‌های برانداز تاریخ مصرف گذشته نزدیک شد و به عنوان کارشناسی با شبکه‌های اپوزیسیون همکاری کرد و در خدمت ضد انقلاب‌ها قرار گرفت.

با آنکه «مجتبی واحدی» در سخنانش از مفاهیمی همچون آزادی و حقوق‌زنان و حقوق‌بشر سخن می‌گوید و همواره از طریق رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب به سخن‌پراکنی علیه اسلام و قوانین اساسی جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد، اما اخیرا همسرش را تحت فشار مجبور به کشف حجاب کرده است. فشارهای واحدی به همسرش آنقدر زیاد بوده که او را مجبور به طلاق نمود.

واحدی که چندی پیش به حاج قاسم سلیمانی توهین کرده بود، در حال حاضر در آمریکا خود را به‌عنوان سخنگوی ارشد یکی از سران فتنه معرفی می‌کند با فتنه‌گران فراری و همچنین اپوزیسیون برانداز و محافل اطلاعاتی و صهیونیست علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند.

—————–

منابع:
۱خبرگزاری فارس
۲خبرگزاری تسنیم
۳سایت مشرق‌نیوز
۴خبرگزاری ایلنا

انتهای پیام/

 

«مجتبی واحدی» بیش از هر چیز دیگری به عنوان مقاله‌نویس، روزنامه‌نگار و مشاور ارشد یکی از سران فتنه سال ۸۸ شناخته می‌شود. واحدی در بین اصلاح‌طلبان هم به نمونه اعلای فرصت‌طلبی و موج‌سواری مشهور بوده و هست. کما اینکه حتی در دوران اوج یکه‌تازی مطبوعات اصلاح‌طلب در دوره اول اصلاحات، هیچگاه به عنوان یک روزنامه‌نگار شناخته نمی‌شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme