https://telegram.me/empireoflies

متهم اصلی تفرقه شیعه و سنی، «منجی بزرگ» نام گرفت!

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جهان‌نیوز، سخنرانی‌ها و خطبه های نماز جمعه ی مولوی عبدالحمید در مسجد مکی، به شدت در طول سالیان اخیر بر دامن زدن به تعصبات قومیتی و اختلاف افکنی میان شیعه و سنی تاثیر گذار بوده است. مولوی عبدالحمید مدتی قبل در مصاحبه با بی بی سی، رسانه دولتی انگلیس گفته بود: نظام با اهل سنت با خشونت و باتوم برخورد می کند و اجازه برگزاری نماز جماعت را به اهل سنت نمی دهد.

مولوی عبدالحمید - بی بی سی 2

وی همچنین بارها با تحریک اهالی سنت جنوب شرق کشور، موجب بروز اختلافات شدید و درگیری های قومی میان مردم سیستان و بلوچستان شده است.

از سویی دیگر سایت ها و رسانه های منتسب به مولوی عبدالحمید، چون سایت مسجد مکی با حمایت از گروهکهای تروریستی آنها را مدافع حقوق اهل سنت قلمداد کرده و مردم را برای عضویت در این گروهها تشویق می کنند.

با همه این توطئه افکنی ها، دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقلیت ها و قومیت ها، مواجهه مناسبی با این مسائل نشان نداد و درسالی که رییس جمهور پیام دنیای بدون افراطی گری و خشونت را در مجمع عمومی قرائت کرد، در کشور خودمان، یک گروهک در اوج افراطی گری و خشونت طلبی مرزبانان که حافظان تمامیت ارضی نظام هستند را به گروگان گرفت. نمی توان در این مسئله کم تاثیری و انفعال جایگاه مشاور ویژه در امور اقلیتها را نادیده گرفت.

مولوی عبدالحمید - بی بی سی

برخی اخبار از تشویق اهل سنت سیستان برای حضور در سوریه و همراهی با تروریست ها، توسط رسانه های منتسب به مولوی عبدالحمید حکایت دارد. این رسانه ها برای تروریستها از مردم کمک جمع می کردند. عبدالحمید بارها به طور رسمی به نظام اتهاماتی از قبیل شکنجه و اعدام اهل سنت، برخوردهای امنیتی با اهل سنت و مسائلی از این دست را وارد کرده است.

مولوی عبدالحمید - گمشادزهی

در این میان تلاش برخی رسانه ها برای نشان دادن چهره ای قهرمان از مولوی عبدالحمید در این قضیه جالب توجه است. مولوی عبدالحمید در مصاحبه با روزنامه شرق در رابطه با تحویل مرزبانان ایرانی گفته است: «منطقه‌ای که این افراد در آنجا هستند بسیار وسیع است و به این دلیل که هیچ نیروی امنیتی‌ای آنها را کنترل نمی‌کند و در کوهستان‌ها هستند، نهایتا توانستیم از طریق نیروهای مردمی چهار مرزبان هموطنمان را تحویل بگیریم.» وی در ادامه با «خودی» خواندن تروریست ها تلویحا به ارتباط با این گروهکها اشاره کرده است. مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از این مصاحبه گفته است: «مرزبانان در دست خودی‌ها هستند».

اگرچه عبدالحمید در ظاهر ارتباط با این گروهها را نفی می کند، اما شواهد و قرائن موجود از ارتباط گسترده و بعضا تشکیلاتی وی با این گروهها حکایت دارد. اشاره مولوی عبدالحمید به اشراف بر منطقه وسیع که تحت تصرف گروهک های تروریستی است، گمانه زنی ها را در مورد چگونگی ارتباط جیش العدل با علمای اهل سنت ایجاد گسترش می دهد.

مدتی قبل و پس از فوت مولانا احمد از علمای اهل سنت، سرکرده این گروهک تروریستی در پیامی به عبدالحمید تسلیت می گوید. جیش العدل در پیامی که مورد استقبال مولوی عبدالحمید قرار می گیرد، ادعا می کند مولانا احمد توسط نظام ترور شده است. مولوی عبدالحمید در قبال این دروغ بزرگ سران جیش العدل سکوت می کند و در سخنرانی مراسم ترحیم مولانا احمد بر تعصبات اهل سنت دامن می زند.

نقطه ابهام دیگری که در ارتباط میان جیش العدل و مولوی عبدالحمید وجود دارد، نحوه بازگشت مرزبانان است. عبدالحمید گفته است مرزبانان در اختیار نیروهای خودی هستند. “نیروهای مردمی و خودی” خود تعبیر چند پهلویی است. نیروهایی که هم مردمی اند، هم خودی اند و هم در ارتباط با تروریست ها؟!

اغراق در نقش عالم اهل سنت در آزادی مرزبانان اگرچه از سوی رسانه های معارضی چون العربیه، بی بی سی و رادیو فردا و صدای آمریکا و چند سایت اپوزیسیون به شکلی غیر واقعی و با هدف تضعیف نهادهای دولتی صورت می گیرد، توسط برخی خبرگزاریها و سایت های داخلی نیز پیگیری می شود، که خبرگزاری ایسنا که از منابع دولتی تغذیه می شود، از جمله آنهاست.

العربیه - مرزبانان

پررنگ جلوه دادن عبدالحمید از سوی رسانه هایی چون بی بی س فارسی، رادیو فردا، دویچه وله و برخی دیگر، هم نشان می دهد که عبدالحمید در تقویت اختلافات قومیتی نقش بسزایی دارد. البته برخی از ضعف دولت و دستگاههای امنیتی در قضیه مرزبان ها استفاده کرده و قدرت نظام را نیز زیر سوال برده اند. آیت ا…بیات زنجانی در واکنش به نقش مولوی در آزادی مرزبان ها گفته است؛ سپردن برخی مسئولیت ها به اهل سنت اشکالی ندارد؛ امام علی از یک فرد سنی در حکومت خود استفاده کرد چرا ما استفاده نکنیم؟. برخی نیز آزادی را مدیون علمای اهل سنت به خصوص مولوی عبدالحمید تلقی کرده اند.

رفتار دوگانه عبدالحمید در آزادی مرزبان ها نیز توسط رسانه ها دچار تحریف شده است. شاید با فرض تاثیر گذاری عبدالحمید و عدم دفاع او از خونریزی و رفتارهای تروریستی این سوال در اذهان تداعی شود که تا پیش از به شهادت رسیدن گروهبان دانایی فر چرا اقدامی از سوی مولوی عبدالحمید صورت نپذیرفته است؟ تا مردم در روزهای آغازین سال داغدار سرباز وطن نباشند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme