https://telegram.me/empireoflies
حماس اکنون با راکت هایی که دارد به راحتی می تواند شهرهای اسرائیل را نشانه رفته و ضربات سختی را به اسرائیل وارد کند.

متحدان جنگجوی ایران، آماده حمله به اسرائیل هستند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه نیویورک پست در یادداشتی با عنوان “میراث خاورمیانه ای اوباما: دست نشانده های ایران، اسرائیل را محاصره کرده اند” نوشت: برخی از افراد اشتباهاتی را در جهان مرتکب می شوند که به نظر نمی رسد که بتوان سال های سال از نتایج بد آن جلوگیری کرد.

این روزنامه در انتقاد از سیاست های اوباما در قبال خاورمیانه نوشت: رئیس جمهور اوباما به اشتباه اجازه داد جنگ در سوریه به حاشیه رفته و در تلاش آخر خود موجب شد که ایران از انزوا خارج شود. اوباما در تلاش بود که از افزایش دردسرها و تنش ها جلوگیری کند اما درست شانس ایران را در بسیاری از موارد افزایش داد. اکنون تهدید دیگری نیز متوجه خاورمیانه است و آن برنامه دولت جدید آمریکا برای مقابله با تهران است.

نیویورک پست در ادامه این یادداشت افزود: تنها نتیجه که جنگ سوریه داشته است این است که ایران بتواند با دست بازتری به حماس پول و سلاح برساند و توان نظامی این گروه را افزایش داده و حماس به یک تهدید جدی تری برای اسرائیل تبدیل شود. حماس اکنون با راکت هایی که دارد به راحتی می تواند شهرهای اسرائیل را نشانه رفته و ضربات سختی را به اسرائیل وارد کند. برخی در ابتدا با توجه به اختلاف نظر میان ایران و حماس در جنگ سوریه، گمان کردند که این روند موجب افزایش میان ایران و حماس خواهد شد، اما باید گفت اختلاف نظر در جهان اسلام یک امر طبیعی است.

این روزنامه افزود: اوبامایی که در ابتدا خواستار خارج شدن بشار اسد بود، در نهایت با ایران و روسیه همراه شد و در زمینه حفظ و باقی ماندن او در سوریه قدم برداشت. اوباما بر این باور بود که مخالفت های وی در نهایت باعث شود که روابط دیپلماسی واشنگتن با تهران خراب شود و برای همین موضوع با ایران در سوریه همراه شد. ایران در سال های اخیر بسیار قدرتمندتر از قبل شده است و این کشور در حال ساخت کمپانی سلاح خود در لبنان و سوریه است و علنا توانسته است متحدان خود را در منطقه قدرتمند کند. ایران حتی در زمینه صلح میان فلسطین و اسرائیل بازی کننده اصلی بوده و بسیاری از سیاست ها را خود تهران تدوین می کند.

نیویورک پست در پایان نوشت: باید پرسید که ترامپ چه کاری می تواند انجام دهد؟ گزینه ها در این زمینه محدود هستند و ترامپ باید به طور کامل این را درک کرده باشد که سیاست اوباما در زمینه اهدای سوریه به ایران و روسیه اشتباه بزرگی بوده است. ترامپ در نهایت هم به برنامه صلح آمیزی که خود خواهان اجرای آن در خاورمیانه است، دست پیدا نخواهد کرد و در صورتی هم که بخواهد از وقوع جنگ های دیگر در منطقه خاورمیانه جلوگیری کند، تنها باید گفت اشتباهات اوباما را دوبرابر می کند. اکنون با توجه به اتحاد دوباره ایران و حماس و قدرتمند تر شدن ایران و روسیه در سوریه، متحدان ایران بیش از پیش در مقابل اسرائیل قدرت نمایی کرده و کاملا روشن است که جنگ بزرگی در راه است  و این غرب است که باید بهای این سیاست ها را بپردازد.

گفتنی است که همانطور که روزنامه های تندرو آمریکایی به آن اذعان دارند، سیاست های ایران در منطقه کاملا موفقیت آمیز بوده و آمریکا مانند دوران جرج بوش نمی تواند دست به اقدامات خطرناک در منطقه بزند. دولت ترامپ نیز تنها به این نتیجه رسیده است که نفوذ ایران در منطقه روز به روز در حال افزایش است و در صورت وقوع جنگ، این متحد اصلی آمریکا در منطقه رژیم صهیونیستی است که به خطر خواهد افتاد. ترامپ در بن بستی قرار دارد که نه می تواند توافق برجام را برهم بزند و نه می تواند جنگ تازه ای را در خاورمیانه به راه اندازد.

 

انتهای پیام/جام نیوز

حماس اکنون با راکت هایی که دارد به راحتی می تواند شهرهای اسرائیل را نشانه رفته و ضربات سختی را به اسرائیل وارد کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme