https://telegram.me/empireoflies

ماهواره و از بین بردن مفهوم مقدس و متعالی خانواده

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرنامه غرب برای فروپاشی بنیان خانواده در کشور ما دو بُعد دارد؛ اول برنامه‌هایی برای خانواده‌های موجود و دوم برنامه‌هایی برای از بین بردن مفهوم خانواده. غرب تلاش می‌کند پیشبرد اهداف فرهنگی خود، ضرورت تشکیل خانواده به صورت رسمی را زیر سوال ببرد. با اجرایی شدن این برنامه، همان بلایی که بر سر خانواده در جامعه غربی آمده، بر سر ما هم خواهد آمد. در غرب آمار کسانی که به صورت غیررسمی با هم ارتباط داشته و هیچ گاه با هم ازدواج نکرده‌اند، به شدت رو به افزایش است.

امروزه زندگی بدون ازدواج، یکی از شیوه‌های رایج زندگی در غرب است. بیش از دو سوم زوج‌های آمریکایی پیش از ازدواج رسمی، مدتی را بدون ازدواج با یکدیگر زیر یک سقف می‌گذرانند. در سال ۱۹۹۴، حدود هفت میلیون و سیصد هزار زوج آمریکایی بدون ازدواج با یکدیگر زندگی می‌کردند و نزدیک به اواخر دهه ۱۹۹۰، حداقل ۵۰ تا ۶۰ درصد زوج‌ها پیش از ازدواج رسمی، مدتی را بدون ازدواج با یکدیگر می‌گذراندند. این در حالی است که تا پیش از سال ۱۹۷۰، زندگی بدون ازدواج در ایالات متحده غیرقانونی بود. طبق آمار آمریکا، تعداد زوج‌های ازدواج نکرده‌ای که با یکدیگر زندگی کرده‌اند، از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۰۰، ده برابر شد و اکنون، زندگی بدون ازدواج، به مرحله‌ای عادی در روند آشنایی دو فرد تبدیل شده است. (۱)

این آش به قدری شور شده که صدای پاپ را هم درآورده است؛ زیرا در کشورهای غربی به اصطلاح متمدن، زندگی خارج از چارچوب خانواده به یک امر قانونی تبدیل شده است.

پاپ بندیکت شانزدهم رهبر مذهبی کاتولیک‌های جهان هم‌زیستی‌های خارج از ازدواج را که مشروع دانسته شده، خطرناک توصیف کرد و گفت: طرح‌های به رسمیت شناختن قضایی انواع همزیستی‌ها که متفاوت از ازدواج (میان زن و مرد) است، خطرناک بوده و زیان‌آور است. این نوع همزیستی‌ها به طور اجتناب‌ناپذیر خانواده مشروع را تضعیف و بی‌ثبات می‌کند. پاپ، بارها مخالفت خود و موضع کلیسای کاتولیک را در قبال طرح مشروع‌سازی همزیستی‌های خارج از ازدواج موسوم به “Pacs” عنوان کرده است. در این نوع همزیستی که در فرانسه به وجود آمده و در حال توسعه یافتن است، یک زوج، متشکل از یک مرد و یک زن و یا یک زوج همجنس‌باز با یکدیگر پیمانی را امضا می‌کنند که در آن، تنها از نظر مالی شریک زندگی می‌شوند؛ به این معنا که هیچ گونه تعهد اخلاقی با یکدیگر نداشته و تنها از نظر مالی کمک زندگی یکدیگر می‌شوند. در این نوع همزیستی، هر دو طرف، شاغل بوده و زیر یک سقف زندگی و مخارج زندگی را با یکدیگر تامین می‌کنند. در پیمان همزیستی “Pacs”، زوجین از نظر اجتماعی مجرد تلقی شده و داشتن معشوقه نیز مجاز به شمار می‌رود. (۲)

ازدواج به صورت طبیعی و قانونی برای انسان، مسئولیت‌ها و محدودیت‌هایی می‌آورد که مانع پیشبرد اهداف غرب است؛ به همین دلیل نیز در شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از اصلی‌ترین مسائلی که القا می‌شود، زندگی با دیگران به جای ازدواج است. (۳) این کار علاوه بر این که احساس نیاز به جنس مخالف را پاسخ می‌دهد، محدودیتی هم برای او تولید نمی‌کند.

ارزش‌زدایی از مفهوم غیرت

ناموس یکی از واژه‌های آشنا در فرهنگ ما است. این واژه از معدود واژه‌هایی است که در جامعه ما، متدین و غیرمتدین نمی‌شناسد. حتی کسانی که اهل نماز و روزه نیستند، نسبت به ناموس خود حساسیت داشته و دارند. غیرت یکی از موانع اصلی انحراف در خانواده است. (۴) مردی که حساسیت خود را نسبت به ناموس خویش از دست داده، می‌تواند زمینه‌ساز انحرافاتی شود که یک مرد غیور نسبت به آن حساس است.

چرا هم‌اکنون برخی از مردان ما هیچ حساسیتی در قبال آرایش کردن و پوشش زننده همسر خود نداشته و بالاتر از این، چرا برخی از مردان، زنان‌شان را به این کار مجبور می‌کنند؟ به نظر شما این مرد در این که چشم‌های زیادی در خیابان با نیت لذت‌جویی به همسرش نگاه می‌کنند، تردیدی دارد؟ خود او هم از نگاه کردن به زنانی که با همین وضع به خیابان آمده‌اند، لذت می‌برد؛ اما چرا باز هم با افتخار در کنار همسر خود راه می‌رود؟ دلیل اصلی، آن است که مرد، حساسیت خود را در قبال همسرش از دست داده است. آیا اگر غیرت این مرد آسیب ندیده بود، راضی به این کار می‌شد؟

یکی از اصلی‌ترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای مبارزه با محافظ عفت؛ یعنی غیرت است. اگر این‌ها بتواندن به این هدف دست پیدا کنند، سرباز دشمن را به سرباز خودی تبدیل کرده‌اند؛ یعنی مردی که در جبهه دشمنان آن‌ها بوده و نمی‌گذاشت به اهداف‌شان دست پیدا کنند، حالا تبدیل به سرباز آن‌ها شده و در مسیر از بین‌‌بردن استحکام خانواده قدم بر می‌دارد؛ بی‌آن که بداند چه می‌کند و آب در آسیاب که می‌ریزد.

– من استاد دانشگاهم. برادرزاده بنده تو خونشون ماهواره بود. بعد از مدتی دیدم دیگه ندارن. گفتم: «چی شد گذاشتی کنار؟» گفت: «بعد از یه مدت دیدم ماهواره، رو خودم و بچم خیلی اثر گذاشته». گفتم: «چه اثری؟» گفت: «دیدم غیرت، احترام بزرگ‌تر کوچک‌تر، مرجع تقلید، همه چیز رنگ باخته. نگاهی که سابق به مادرم داشتم، الان ندارم. نگاهی که به همسرم داشتم، الان ندارم. متوجه شدم همش اثر ماهوارس».

-یکی از نزدیکان ما که ماهواره دارن. خودم دیدم که چه جور غیرت و حیا، تو خانوادشون از بین رفت. مرد این خونه خیلی نسبت به حجاب و برخورد با نامحرم حساس بود؛ ولی بعد از دو سال می‌بینم که همسر و دختراش وضع بدی دارن و تو مهمونیا با حجاب نامناسبی ظاهر می‌شن؛ اما مَرده چیزیش نمی‌شه.

-همسایه ما که یه بچه کوچیک هم دارن، قبل از اومدن ماهواره به خونشون، خانواده خوبی بودن؛ اما بعد از این که ماهواره اومد، اوضاع‌شون عوض شد. تو شبکه «فارسی‌وان» یه جور تلقین می‌کنن که یه زن می‌تونه با مردای دیگه ارتباط داشته باشه. ایشون با آقایی ارتباط برقرار کرد. شوهرش که فهمید و علنی شد، حساسیت نشون نداد و باهاش کنار اومد. الانم هیچ کدوم به زندگی‌شون دل نمی‌دن. هر کس سراغ کار خودشه.

پی‌نوشت:

۱-پایگاه خبری تحلیلی سیرنیوز: www.seirnews.com

۲-خبرگزاری سلامت‌نیوز: www.salamatnews.com

۳-شاید برخی از کسانی که از مشتریان شبکه‌های ماهواره‌ای هستند بگویند ما تبلیغ این مسائل را در شبکه‎های ماهواره‌ای ندیده‌ایم؛ اما این نکته را فراموش نکنید که یکی از اصلی‌ترین روش‌های رسانه‌ای، القای غیرمستقیم پیام است. بسیاری از این پیام‌ها در قالب فیلم و سریال به خورد مخاطب داده می‌شود؛ بی آن که خودش خبردار شود. فقط وقتی چشم باز می‌کند، می‌بیند که دنیایی از عقاید تغییریافته دارد که در گذشته به آن فکر هم نمی‌کرد.

۴-البته ما با این سخن نمی‌خواهیم مجوزی برای حساسیت‌های افراطی برخی از مردان صادر کنیم؛ زیرا غیرت وقتی از حد گذشت، عاملی برای انحراف دیگران می‌شود. حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) فرمود: «برحذر باش که غیرت بی جا بورزی که این کار، انسان سالم را به بیماری و بی‌گناه را به آلودگی سوق می‌دهد». نهج‌البلاغه، نامه ۳۱٫

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

ادامه دارد…

انتهای متن/

این آش به قدری شور شده که صدای پاپ را هم درآورده است؛ زیرا در کشورهای غربی به اصطلاح متمدن، زندگی خارج از چارچوب خانواده به یک امر قانونی تبدیل شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme