https://telegram.me/empireoflies

ماهواره، دام شیطان و پرنده خوشبختی غرب

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وقتی حضرت علی (ع) خبردار شدند که یک خلخال از پای زنی یهودی دزدیده‌اند، فرمودند: اگر انسانی از این خبر بمیرد، جای تعجب نیست. آیا ما الان باید در مقابل ظلم بی‌اعتنا باشیم؟ آیا اگر ما بستری را فراهم کردیم تا به کسی ظلمی بشود، مقصر نیستیم؟

اگر ما راه را برای خیانت و تجاوز باز بگذاریم، مورد مواخذه قرار می‌گیریم و مقصریم. افرادی که خیلی راحت ماهواره می‌بینند، فکر نمی‌کنند که چه بستری برای ظلم و جنایت برای فرزندانشان فراهم می‌کنند! شاید ماهواره، ده‌ها هزار فیلم مستند خوب هم داشته باشد، اما همه قبول دارند که اگر ماهواره فیلم‌های علمی و مستند دارد، فیلم‌های مبتذلی هم دارد که از هر سمی برای جوانان ما کشنده‌تر است. توجیه خانواده‌ها این است که ما کانال‌ها را قفل می‌کنیم. اما آیا شما تمام ساعات شبانه‌روز در خانه مواظب هستید که فرزندانتان کانال‌ها را باز نکنند؟ آیا حتی احتمال هم نمی‌دهید که فرزندانتان بتوانند کانال‌ها را باز کنند؟

بعضی‌ها می‌گویند: ما می‌خواهیم فرزندانمان را امروزی و آزاد بار بیاوریم تا خودشان انتخاب کنند. می‌گوییم: پس یک سفره غذای سالم و مسموم را آماده کنید تا آن‌ها خودشان غذای سالم را انتخاب کنند! می‌گویند که اگر اشتباها غذای مسموم بخورند، می‌میرند. می‌گوییم: پس آگاه باشید که فرزندانتان دارند از لحاظ روحی می‌میرند.

آیا شما حاضر هستید عفت، دیانت، آسایش روحی، شخصیت و هویت جوانتان را بدهید تا چند فیلم ببینید؟ یعنی در کنار دیدن یک فیلم، این قدر آسیب ببینیم؟

ماهواره‌ها نقش عمده و تعیین کننده‌ای در سمت و سو دادن به مطالبات مردم دارند. دهکده جهانی مک‌لوهان نیز با این امکان عملی می‌شود و شعار «جهان وطنی» از این بستر، امکان تعامل و نزدیکی فرهنگ‌ها را فراهم می‌کند. ماهواره‌ها در حوزه سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر و… آخرین دستاوردهای روز را برای مردم تمام دنیا عرضه می‌کنند. برای گریز از این موقعیت اجتناب‌ناپذیر، آیا استفاده از اهرم قانون، به تنهایی می‌تواند ما را از این تهاجم مصون دارد؟

شبیخون فرهنگی به فرموده رهبر انقلاب، یک واقعیت غیرقابل انکار است. نسل امروز ما با تناسب شرایط جهانی، مطالبات خاص خود را دنبال می‌کند. حذف این مطالبات، نه امکان‌پذیر و نه عقلانی است.

ماهواره‌ در واقع، آخرین دست‌آوردهای رسانه‌ای غرب برای تحقق اهدافی است که از سال‌ها پیش و با اتخاذ دکترین آمریکا برای رویارویی با انقلاب اسلامی، تحت عنوان «تهاجم فرهنگی» تدارک شده بود. این ابزارف به غرب این امکان را می‌دهد تا اینک از مسیری سر راست و کم هزینه و با هدف قراردادن باورهای دینی و مبانی اخلاقی، محتوای این انقلاب را دست‌خوش چالش‌های تدریجی و القای فرهنگ انفعال و بی‌تفاوتی قرار دهد.

سلطه رسانه‌ای غرب و به ویژه آمریکا، امروز توانسته است در پرتو استیلا و القای مولفه‌های خود، سلیقه‌ها و گرایش‌های فرهنگی را به سمت تامین منافع خود هدایت کند.

انتهای پیام/

ماهواره‌ها نقش عمده و تعیین کننده‌ای در سمت و سو دادن به مطالبات مردم دارند. دهکده جهانی مک‌لوهان نیز با این امکان عملی می‌شود و شعار «جهان وطنی» از این بستر، امکان تعامل و نزدیکی فرهنگ‌ها را فراهم می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme