https://telegram.me/empireoflies

ماهواره زن را در خانواده بی ارزش کرده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خانواده در محوریت زن خانه شکل گرفته و با این محوریت می تواند نقش آفرینی کند. جایگاه زن در خانه به واسطه ویژگی های ذاتی آن است. نیازهای عاطفی، تربیتی و نیاز به آرامش افراد خانواده در مادر، و غریزه جنسی شوهر در محوریت نقش زن اطفا می شود. از این لحاظ جایگاه زن در خانواده اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و وارد شدن هرگونه خدشه به این جایگاه، اساس خانواده را متذلذل و در آخر جامعه را تضعیف می کند.  زن در خانه با جذابیت های عاطفی و ظاهری خود افراد خانواده را به آرامش می رساند و خود نیز آرامش می گیرد. این اتفاق زمانی به درستی می افتد که نیاز اعضای خانه در یک سطح منطقی و مطلوب باقی بماند و این نیاز منطقی جای خود را به نیاز کاذب ندهد.

نیاز کاذب زمانی پدیدار می شود که ورودی ذهنی اعضای خانه از طریق رسانه ها و فیلم ها تعریف جدیدی از عاطفه، زیبایی و روابط را القا کند. به طوری که توقع شوهر از همسر را با ترویج تنوع طلبی و بی بند و باری به سمتی سوق دهد که دیگر زن نتواند پاسخگوی انتظار شوهر خود باشد. و یا فرزندان خانه از لحاظ عاطفی نیاز به برقراری ارتباط با نامحرمان پیدا کنند. زمانی که اعضای خانواده حتی در تنوع طلبی غذایی دیگر دست پخت زن خانه را نپسندند لاجرم نیاز خانواده به وی کاهش می یابد و جایگاه مادری و همسری رنگ خواهد باخت و جایگاه والایی که اسلام به زن می دهد تبدیل به بی ارزشی وی خواهد شود. در کمال تاسف شاهد هستیم برخی از زنان بی ارزشی ذاتی را قبول کرده اند و سعی می کنند با تمسک جستن به اقداماتی همچون جراحی و آرایش های غلیظ برای خود ارزش بخرند. این افراد با وجود صرف هزینه های مادی و معنوی بسیار به هیچ وجه به ارزش و کرامت مادران این سرزمین که در کمال سادگی قبله فرزندان و شوهران خود بودند نخواهند رسید.

بافت روابط جامعه ایرانی به نوعی است که از حریم خانواده حمایت می کند و اگر پیدایش ابزار جدید نبود به هیچ عنوان شاهد نبودیم برنامه های هدفمند ساختار شکن بدین سادگی خانواده ایرانی را تهدید کند. القای نیاز کاذب و تنوع طلبی از مواردی است که قناعت و آرامش را که از جمله میراث ملی ما به حساب می آمده را از خانه ها خارج کرده است. متاسفانه تنوع طلبی از آفت هایی است که پایانی ندارد و افرادی که بدین ورطه خطرناک سقوط می کنند کمتر قادر خواهند بود مسیر زندگی خود را به حالت اول بازگردانند.

امروزه برنامه های ماهواره ای از جمله عواملی است که باعث شده زن در خانواده بی ارزش شود و احساس لذت از زندگی به لبخند های تصنعی تبلیغاتی تبدیل شود. جالب آنجاست در بسیاری موارد زنان خود به دست خود ابزاری را وارد خانواده می کنند که در نهایت تیشه به احترام و عزت خودشان می زند.

متاسفانه علی رغم اینکه در سال های اخیر اقداماتی برای تولید و پخش مطالب مفید در ماهواره انجام شده اما هنوز غالب برنامه های این بشقاب های ضد فرهنگی خانواده را لجن مال می کند و مادران و زنان ما را با مشکلاتی مواجه کرده که در بطن جامعه ملموس و غیر قابل انکار است.

کم اطلاعی برخی زنان باعث شده که آنان با برهم زدن توازن عرضه و تقاضا، در بازار سیاه روابط اجتماعی گدایی محبت و حداقل ارزش داشته باشند در حالی که خودشان را از قله های کرامت و احترام پایین آورده اند.

انتهای پیام/تسنیم

کم اطلاعی برخی زنان باعث شده که آنان با برهم زدن توازن عرضه و تقاضا، در بازار سیاه روابط اجتماعی گدایی محبت و حداقل ارزش داشته باشند در حالی که خودشان را از قله های کرامت و احترام پایین آورده اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme