https://telegram.me/empireoflies

ماهواره و ترویج خانواده‌های بی‌قید در برابر خانواده‌های سنتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرخی از مردم درباره برنامه‌های ماهواره‌ای بسیار ساده‌اندیشانه قضاوت می‌کنند. این افراد به جهت ناآگاهی از اهداف پشت پرده این شبکه‌ها، اعتماد ساده لوحانه‌ای به آن دارند. راه درمان این ریشه، آگاهی‌بخشی است. برخی، از تاثیرات مخرّب شبکه‌های ماهواره‌ای غافل هستند. عده‌ای هم علاوه بر این، از اهداف پشت پرده متولیان این شبکه‌ها آگاهی نداشته و نمی‌دانند دست‌اندرکاران این شبکه‌ها با چه شیوه‌هایی به اهداف خود دست پیدا می‌کنند. برخی دیگر هم هیچ اطلاعی از صحنه گردانان اصلی این شبکه‌ها ندارند. بنا بر این ما در سه بُعد باید آگاهی‌بخشی کنیم: اول: آگاهی‌بخشی در بعد اهداف دوم: آگاهی‌بخشی در بُعد شیوه‌ها سوم: آگاهی‌بخشی نسبت به متولیان پشت پرده این رسانه‌ها.

اگر کسی از اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای مطلع شود؛ اما از شیوه‌های این شبکه‌ها برای رسیدن به اهداف خویش مطلع نباشد، ممکن است به جهت سطحی‌نگری، وجود این اهداف را در پس پرده این برنامه‌ها باور نکند. اگر هم اهداف و شیوه‌ها را بشنود؛ اما متولیان پشت پرده این شبکه‌ها را نشناسد، شاید پذیرش این همه دشمنی برایش سخت باشد.

آگاهی‌بخشی در بُعد اهداف

قرن‌ها است که غرب در پی تحقق دهکده جهانی است. او خودش را کدخدای این دهکده می‌داند؛ اما مانع بزرگی به نام اسلام را در مقابل خود می‌بیند. سبک زندگی دینی با آموزه‌های غربی سازگار نیست. کسی که به دین پای‌بند است، نمی‌تواند در مسیر اهداف تمدن غربی گام بردارد. سالیان درازی است که غرب قصد کرده با برنامه‌های گوناگون، این مانع را از سر راه خود بردارد. یکی از اصلی‌ترین راهکارهای غرب برای رسیدن به این هدف، فاسدکردن مسلمانان است. غربی‌ها معتقدند اگر ما بتوانیم جوان مسلمان را، به ورطه فساد بکشانیم، بدون تردید می‌توانیم این مانع بزرگ را از سر راه خود برداریم. (۱)

این، یک قاعده کاملا روشن است که: «در هر جامعه، نقطه پیشرفت و سقوط، نهاد خانواده است. برای پیشرفت جامعه، باید بنیان‌های خانواده را محکم کرد و برای ساقط‌کردن آن نیز باید خانواده را به انحراف کشید.» با توجه به همین قانون، یکی از اصلی‌ترین اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای، فروپاشی کانون خانواده است. ما در این جا به صورت جزئی برخی از ابعاد اصلی این هدف را تبیین می‌کنیم:

۱٫ترویج خانواده‌های بی‌قید در برابر خانواده‌های سنتی

خانواده‌‌های موردنظر شبکه‌‌های ماهواره‌ای نباید در قید و بند قواعد سنتی خانواده باشند؛ به ویژه سنت‌هایی که ریشه دینی دارد. به این سه مثال توجه کنید: مثال اول: بدون شک در محیط خانواده، پوشش مادر و خواهر در مقابل پسران خانواده باید حساب‌شده باشد. نباید به این بهانه که برادر یا پسر از محارم محسوب می‌شوند، مادر یا خواهر در مقابل پسر خانواده هر طور که می‌خواهند ظاهر شوند. بسیاری از خانواده‌ها به اشتباه گمان می‌کنند مردان یا پسران از سوی محارم خویش تحریک نشده و به گناه نمی‌افتند.

اگر غرب بتواند در محیط خانه، تعریف خود ساخته‌ای از عفاف ارائه دهد، می‌تواند به راحتی سد عفاف را در محیط جامعه هم بشکند. برای رسیدن به این هدف سریال‌ها، فیلم‌ها و حتی برنامه‌های کارشناسی، تعریف جدیدی از این مساله را ارائه می‌دهند. برخی از حرف‌ها را به جهت رعایت عفت کلام نمی‌توان نوشت؛ اما همین قدر باید گفت در برخی از خانواده‌ها پسر خانواده از ناحیه مادر و خواهر خود تحریک غریزی می‌شود؛ البته مادر و خواهر، از روی عمد این کار را انجام نمی‌دهند؛ اما در این گونه مسائل، عمدی یا سهوی بودن، اثر چندانی در نتیجه ندارد.

آن‌ها با تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای به تدریج، فرهنگی را که این برنامه‌ها از پوشش خانوادگی ارائه داده‌اند قبول کرده و آن را در محیط خانه اجرا می‌کنند. بنابر این بی‌آن که خود بدانند و بخواهند، از عوامل تحریک غریزی پسر خانواده می‌شوند. پس از تغییر فرهنگ پوشش، مشکلات بعدی را در مشاوره‌ها می‌توان شنید؛ مثلا همین مادر و خواهر در مشاوره‌ها می‌گویند پسر یا برادرمان در برخی از اوقات؛ مثل خداحافظی یا استقبال، وقتی با هم دست می‌دهیم یا روبوسی می‌کنیم حرکاتش عجیب است و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

پی‌نوشت:

۱-جدا کردن آندلس از پیکر جامعه اسلامی یکی از شیرین‌ترین تجربیات دشمنان اسلام است. برای مطالعه درباره فاجعه آندلس ر.ک: طالبی‌نیا، سعید؛ عبرت‌های اندلس، قم: مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما.

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

ادامه دارد…

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برخی از مردم درباره برنامه‌های ماهواره‌ای بسیار ساده‌اندیشانه قضاوت می‌کنند. این افراد به جهت ناآگاهی از اهداف پشت پرده این شبکه‌ها، اعتماد ساده لوحانه‌ای به آن دارند. راه درمان این ریشه، آگاهی‌بخشی است. برخی، از تاثیرات مخرّب شبکه‌های ماهواره‌ای غافل هستند. عده‌ای هم علاوه بر این، …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme