https://telegram.me/empireoflies

مانور احمقانه «محمد بن سلمان»/ خدمت ولیعهد سعودی به ایران!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه امریکن کانسروتیو (American Conservative) با انتشار گزارشی تحت عنوان “اقدام ناشیانه عربستان سعودی در لبنان” به تمسخر آل سعود پرداخته است.

اقدامات ناپخته و خارج از عرف دیپلماتیک مقامات سعودی حتی صدای اعتراض کارشناسان آمریکایی را بلند کرده است.

در این گزارش می خوانیم:
«همانطور که برخی رسانه های آمریکایی از جمله “واشنگتن پست” عنوان کرده اند، سعد الحریری، نخست وزیر سابق لبنان توسط مقامات عربستان سعودی در ریاض تحت حالتی مانند حصر خانگی قرار گرفته است؛ اقدامی که ظاهرا در راستای تلاش های عربستان برای فشار بر ایران و حزب الله لبنان صورت گرفته است.

واشنگتن پست با اشاره به این موضوع می نویسد: “این اقدام در واقع تاکتیکی است که توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای پررنگ کردن نقش خود در کشور با تحریک احساسات ضد ایرانی در خانه و خارج است.”

محمد بن سلمان در حال استفاده از تاکتیک های ناشیانه و ناپخته در لبنان است؛ البته این موضوع جدیدی نیست، او پیش از این و در دیگر کشورهای منطقه نیز به همین روال اقدام کرده است.

این تاکتیک ها نه تنها ناپخته و بسیار واضح و روشن است (مجبور کردن مقامات بلند پایه دولت یک کشور و نگه داشتن او مانند یک زندانی)، بلکه ثابت شده است که این سیاست ها بی اثر و محکوم به شکست است.

اگر هدف از این مانور احمقانه، شرمسار ساختن ایران به خاطر حمایت این کشور از حزب الله لبنان و یا اعمال فشار بیشتر بر حزب الله در داخل لبنان است؛ باید گفت که این تلاش محکوم به شکست است.

در واقع سعودی ها با این اقدام در زمین رقیب خود بازی کرده و به ایران خدمت می کنند؛ از سوی دیگر موجب تضعیف روابط خود با متحدانشان می گردند و خود را سوژه تمسخر بسیاری از مردم لبنان قرار می دهند.

آن ها نه تنها موفقیتی در ضربه زدن به ایران نداشته اند بلکه نفوذ خود را به طرز بسیاری بدی تخریب می کنند؛ البته سعودی ها در کشورهای دیگر نیز چنین اقداماتی کرده اند و در آن موارد هم تلاششان نتیجه ای در پی نداشته است.

تهاجمی ترین اقدام عربستان سعودی در حیطه سیاست خارجی در سال های اخیر، بیشترین مخارج و بدترین نتایج را برای آن ها به دنبال داشته است؛ همسایگان و متحدان عربستان نیز از اقدامات این کشور صدمه دیده و اسیر اقدامات کورکورانه سعودی شده اند.

به اقدام اخیر عربستان دقت کنید که رفتار این کشور تا چه حد غیر معمول و شوکه کننده است؛ اگر یک کشور در اقدامی عجیب، نخست وزیر کشور دیگری را مجبور به استعفا نماید، باید با واکنشی تند رو به رو شود؛ این یکی از خطرناک ترین مداخلات سیاسی است که یک کشور می تواند در مورد کشوری دیگر انجام دهد.

آمریکا نباید با حکومتی که به اقداماتی اینچنیی دست می زند متحد شده و با عربستان سعودی در نابود ساختن دیگر کشورها در منطقه مانند یمن، همکاری نماید. اقدامات اخیر محمد بن سلمان در لبنان، با دیگر این نکته را به روشنی یادآوری می نماید که آمریکا باید هر چه سریعتر خود را از عربستان سعودی دور نماید.»

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«اگر هدف از این مانور احمقانه، شرمسار ساختن ایران به خاطر حمایت از حزب الله لبنان و یا اعمال فشار بیشتر بر حزب الله در داخل لبنان است؛ باید گفت که این تلاش محکوم به شکست است…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme