https://telegram.me/empireoflies

ماموریت ویژه VOA برای تفرقه افکنی قومیتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مدارک منتشر شده توسط ویکی لیکس نشان می دهد که دولت اسرائیل برای مقابله با حکومت جمهوری اسلامی از امکانات صدای امریکا هم برای ایجاد شکاف و تفرقه قومی در ایران استفاده کرده است.
به گزارش ویکی لیکس رئیس موساد در جلسه ای با سفیر و مقامات اطلاعاتی امریکا در اسرائیل یکی از اهداف مهم این دولت کودک کش اشغالگر را بی ثبات کردن ایران از طریق دامن زدن به اختلافات قومی در درون می داند که می تواند حکومت را تضعیف کند و با تمرکز بر هویت نژادی اقلیت های قومی می تواند رژیم ایران را تغییر دهد.

این موضوع مهم است که کشورهای عربی را برای تهدید ایران متمرکز شوند و یک روش منطقه ای برای برخورد با ایران ایجاد گردد.

در این نشست میرداگان نقش تلویزیون صدای امریکا برای ضربه زدن به قلب ایران را حیاتی دانسته و عنوان کرد باید تعداد فرستنده های این شبکه افزایش یابد.و در خصوص تضعیف وحدت ملی ایران، علاوه بر همکاری با کشورهای عربی باید از ظرفیت های جمهوری باکو نیز استفاده نمود و ایجاد بی ثباتی در ایران از طریق بحران بین اقلیت ها را میسر ساخت و این مسئله فرصتی استثنایی برای اسرائیل و امریکا به شمار می رود.

همانطور که اطلاع دارید این نخستین بار نیست که ماهیت وابسته جریان های قومیت گرا بر اساس مدارک و اسناد خارجی ثابت می شود. حزب دموکرات پیشه وری و قاضی محمد بر اساس اسناد KGB به دستور مستقیم استالین و سفارش کمک های مادی و معنوی او به میرجعفر باقروف تشکیل شد. گروه های قومیت گرای کرد و آذری نما در چند دهه گذشته از سوی دولت های مختلف و رقبای منقطه ای ایران مورد استفاده «ابزاری» قرار گرفتند. از جمله صدام حسین احزاب کومله،حزب دموکرات کردستان و همین طور در یک برهه محمدتقی زهتابی را علیه ایران تحریک می کرد.

پیرو این مذاکرات در چند سال گذشته به بهانه های گوناگون از فعالان تجزیه طلب در برنامه های صدای امریکا و بی بی سی فارسی استفاده می شود. برای نمونه از یوسف عزیزی بنی طرف و برخی دیگر، علاوه بر موضوعاتی در خصوص مسائل خوزستان، در مورد مناقشه اعراب و اسرائیل و سیاست های بین المللی دعوت به عمل می آید در حالی که این افراد فاقد هر گونه مطالعه و تحصیل در حوزه های مربوطه می باشند. به نظر می رسد اینگونه بهره گیری از چنین افرادی با هدف عادی سازی و حساسیت زدایی و همچنین چهره سازی از برخی فعالان ضد ایرانی صورت می گیرد.
جالب این جا است که برخی از کارکنان و برنامه سازان این شبکه ها از جمله بی.بی.سی به بهانه مختلف نارضایتی خود را رویکردهای قومیت گرایانه این شبکه ها را عنوان کرده اند با این وجود به نظر می رسد که اراده ای مافوق برنامه سازان در ایجاد این رویکرد دخیل بوده است و ردپای این اراده را نیز باید در حوزه های امنیتی جستجو کرد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme