https://telegram.me/empireoflies

ماله‌کشی شکست پروژه بی‌بی‌سی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های بیگانه که به صورت متحد در فردای ۷ام اسفند و همچنین در ۱۱ام اردیبهشت با فریادهای پیروزی غرب گرایان گوش فلک را کر کرده بودند، در روزهای اخیر پس از شوک ناشی از انتخاب آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری بسیاری از تحلیل گرنمایان خود را به توجیه و ماله‌کشی این شکست گماشتند.

بیش از همه رسانه‌ها این بی‌بی‌سی فارسی بود که مغموم و سرگشته از این انتخاب نتوانست زبان در کام گیرد و در مصاحبه با چند تن از اعضای اپوزیسیون سعی نمود پیروان داخلی خود را مقصر جلوه دهد.

۲۰۱۶-۰۵-۳۰_۱۰-۳۵-۴۵

رضا حقیقت نژاد در مصاحبه با این شبکه اذعان نمود که غرب گرایان از وحدت تشکیلاتی برخوردار نیستند و انسجام تشکیلاتی ندارند. بی‌بی‌سی که سعی داشت در این فقره با توجه به جدید بودن بسیاری از نمایندگان، فشار های بیرون از مجلس را دلیل رای اعضای خبرگان به آیت الله جنتی عنوان کند، به صورت مداوم بر این موضوع تاکید کرده و قصد القا این که نمایندگان از جانب برخی از افراد صاحب نفوذ در مجلس مدام تحت فشار هستند، را دارد. در همین زمینه بی‌بی‌سی در مقاله‌ای نوشت: بخشی از دولت و نهادهای امنیتی نمایندگان را تحت فشار قرار دادند تا به لاریجانی رای دهند. این شبکه برای این ادعای خود سخنان محمدرضا عارف را مورد استناد قرار داده است که گفته بود برخی نهادها نباید به نمایندگان فشار وارد کنند.

این شبکه در قسمتی از تحلیل خود مخاطبان سرخورده‌اش را پس از اینکه ماه‌ها برایشان از پیروزی قطعی غرب گرایان در انتخابات مجلس گفته بود، امیدواری می‌دهد که اکنون با این شکست چیزی از دست نداده‌اند و باید همچنان امیدوار باشند. در همین زمینه بی‌بی‌سی می‌نویسد: “ترکیب هیأت رییسه موقت مجلس حتی اگر به تمامی در انتخاب هیأت رئیسه دائم، نهایی و تکرار شود، به‌معنای رخدادی سرنوشت‌ساز برای ساختار سیاسی قدرت و حتی مجلس نیست. مجلس حدی از اثرگذاری و سقفی از مانور و گستره‌ای از اقدام دارد. وجود نهاد بالادستی شورای نگهبان، یا اعمال نظر کانون مرکزی قدرت در مقاطع خاص و موارد ویژه (ازجمله در تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام در مجلس نهم برخوردار از اکثریت اصول‌گرا) دو شاهد از محدودیت نمایندگان و حد بضاعت مجلس در جمهوری اسلامی است.

….حالا فراکسیونی حداقل ۱۰۰ نفره در مجلس دارند، بعید است ناکامی در تصاحب صدر مجلس را شکستی مهم و سرنوشت‌ساز ارزیابی کنند. آنها ـ اگر بخواهند ـ امکانی برای مددرسانی به جامعه مدنی و تقویت نیروهای آن خواهند بود.”

البته مخاطبان این شبکه نیز به این گونه تحلیل‌های فریب کارانه جوابی درخور دادند و عامل تمامی این ناکامی‌ها را دخالت بیش از اندازه بی‌بی‌سی خبیث دانستند.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme