https://telegram.me/empireoflies
دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنانی در نبطیه لبنان به فلسطینی‌هایی که علیه صهیونیست‌ها در غزه و نزدیکی دیوار حائل به‌پا‌خاستند تهنیت گفت و از این اقدام شجاعانه آنها تمجید کرد.

ماجرای پیشنهاد میلیاردی آمریکا به سیدحسن نصرالله

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنانی در نبطیه لبنان به فلسطینی‌هایی که علیه صهیونیست‌ها در غزه و نزدیکی دیوار حائل به‌پا‌خاستند تهنیت گفت و از این اقدام شجاعانه آنها تمجید کرد.

سید حسن نصرالله در سخنانی در گردهمایی وفاداری به پیروزی بیان کرد: به حاضران در این گردهمایی خوشامد می‌گویم. هدف این گردهمایی اعلام حمایت از فهرست امل و الوفاء در انتخابات پارلمانی است که ششم ماه مه برگزار خواهد شد. طی روزهای آینده در محفل‌های مختلف سخنرانی خواهم کرد. به‌نام شما به ملتِ قیام‌کرده و مظلوم و استوار و مقاوم غزه تبریک می‌گویم که از چند روز قبل در مرزهای غزه با فلسطین اشغالی به رویارویی با ارتش اشغالگر پرداختند و ده‌ها شهید و هزاران زخمی دادند.

دبیر کل حزب‌الله تأکید کرد: به تمامی شهدا و مجروحان و مشارکت‌کنندگان و مسوولان و رهبران گروه‌های مقاومت در غزه -که این تصمیم شجاعانه را گرفتند- تبریک می‌گویم و این اقدام سیلی محکمی بر صورت «معامله قرن» بود.

سید حسن نصرالله در ادامه به یمن اشاره کرد و گفت: به مناسبت ورود جنگ تجاوزکارانه یمن به سال چهارم و مقاومت اسطوره‌ای در مقابل دشمن سعودی و آمریکایی و به مردمی که با تمام توان در جبهه‌های نبرد و میدان‌ها، دفاع می‌کنند و همچنین به رهبر و ارتش و کمیته‌های مردمی تبریک می‌گویم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در‌حالی‌که به بیان ویژگی‌های لیست «امید و وفاداری» می‌پرداخت، از اهمیت مجلس نمایندگان در لبنان سخن گفت و آن را مادر همه مؤسسات حکومتی و دارای اختیارات گسترده دانست به‌طوری‌که کمتر مجلسی تا به این حد اختیارات دارد و می‌تواند انتخاب رییس‌جمهور، نخست‌وزیر و دادن رأی اعتماد به دولت و تصویب بودجه را با خود داشته باشد.سید‌حسن نصرالله همچنین نخستین تهدید جنوب لبنان را همچنان تهدیدات رژیم صهیونیستی و جنگ با این دشمن دانست و گفت: ما همچنان در مقابل دشمنی قرار داریم که به تجاوزگری خود ادامه می‌دهد و به سرزمین ما طمع دارد و نسل جدید لبنان باید این را بداند که چه کسانی اشغالگران را از لبنان بیرون راندند و اگر کسی هست که بگوید غیر از مقاومت عامل دیگری برای خروج اشغالگران از لبنان وجود داشت؛ برای سخن خود دلیل بیاورد.

سید مقاومت لبنان همچنین افزود: مقاومت در سال ۲۰۰۰ به برکت وحدت و تکامل و دوستی میان حزب‌الله و جنبش امل و تلاش‌های مجاهدین توانست لبنان را آزاد کند و از آن زمان آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانانشان فهمیدند که یک قدرت واقعی در لبنان وجود دارد که می‌تواند به دل‌های مردم رسوخ کرده و اسرائیلی‌ها را بدون قید و شرط از لبنان بیرون براند و منطقه را وارد مرحله پیروزی‌های جدید کند و از این‌رو باید از آن خلاصی یابند.
وی در این خصوص افزود: سید‌حسن نصرالله گفت: توطئه علیه مقاومت از سال ۲۰۰۰ آغاز شد و نخستین گامی که در این زمینه برداشته شده، عقب‌نشینی ناگهانی نظامیان اسرائیلی بود که بدون اینکه به ارتش لبنان و عناصر مزدور ابلاغ کنند، عقب‌نشینی کردند.

وی افزود: در این توطئه، مقاومت این‌گونه جلوه داده شد که وقتی نیروهای آن وارد منطقه می‌شوند، مرتکب کشتار می‌شوند و وارد هر جایی که می‌شوند منازل مسکونی را آتش می‌زنند و اموال و دارایی را غارت می‌کنند که در نتیجه آن کشور لبنان به جنازه و فتنه‌گری و جنگ داخلی تبدیل شده است، اما نیروهای مقاومت در جنوب لبنان و سایر رزمندگانی که با شما (مردم لبنان) هستند، این فتنه را خنثی کردند.

سید نصرالله افزود: تلاش دوم ایجابی بود و پس از حوادث ۱۱ سپتامبر، «جرج نادر» روزنامه‌نگار آمریکایی-لبنانی به نمایندگی از «دیک چنی» معاون جرج بوش آمده بود، به من گفت که آمریکا حاضر است شما در دولت و قدرت لبنان ورود پیدا کنید و ما هم برای شما میلیاردها دلار می‌دهیم به شرط اینکه با آمریکا‌یی‌ها در سطح امنیتی همکاری کرده و از مقاومت در برابر اسرائیل دست بردارید. دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: سومین تلاش آنها در سال ۲۰۰۵ بود؛ پس از خروج نیروهای سوری از لبنان، از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی آمدند و به ما گفتند تمامی چیزهایی که یک حزب از قدرت و پول و پروژه‌های بزرگ نیاز دارد؛ به شما می‌دهیم به شرط اینکه به پایان مقاومت بینجامد.

وی افزود: در سال ۲۰۰۶ پس از شکست امکان مذاکره با مقاومت برای تأسیس خاورمیانه بزرگ، جنگ علیه لبنان آغاز شد تا اینکه اتفاقات به سال ۲۰۱۱ و اتفاقات سوریه کشید که یکی از اهداف اصلی آن نابودی مقاومت است.
دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه به خطرناک‌ترین توطئه دشمن اشاره کرد و گفت: خطرناک‌ترین چیزی که برای ضربه زدن به مقاومت برنامه‌ریزی کردند، ایجاد جنگ داخلی بود، اینکه ارتش را در مقابل مقاومت قرار دهند؛ در سال ۲۰۰۵ آمریکا اقدام به بررسی و مطالعه درون مؤسسات ارتش لبنان کرد تا میزان آمادگی آنها برای جنگ علیه مقاومت را محک بزند و سؤالاتی را طرح کردند و از افسران و فرماندهان و سربازان پرسیدند و به این نتیجه رسیدند که این ارتش با مقاومت نخواهد جنگید؛ درست پس از آن بود که به‌سرعت به جنگ ۲۰۰۶ روی آوردند.
وی ادامه داد: در سال ۲۰۰۶ و در خلال جنگ ۳۳ روزه، تلاش شد علیه مقاومت اقدام شود؛ دولت وقت لبنان بخشنامه‌ای را به فرماندهی ارتش ابلاغ کرد که طبق آن هر کامیونی که از البقاع به سوی جنوب لبنان می‌رفت و حامل سلاح برای مقاومت بود باید توقیف می‌شد که این مسأله با حکمت طرفین و البته به‌علت اصرار نخست‌وزیر وقت بر تصمیم خود، به سختی فیصله پیدا کرد.

انتهای پیام/صبح نو

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنانی در نبطیه لبنان به فلسطینی‌هایی که علیه صهیونیست‌ها در غزه و نزدیکی دیوار حائل به‌پا‌خاستند تهنیت گفت و از این اقدام شجاعانه آنها تمجید کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme