https://telegram.me/empireoflies
برخی رسانه‌‌ها و کاربران مدعی شدند که مسئولان ورزشگاه آزادی برای جدانمودن تماشاگران مرد و زن در بازی با کامبوج اقدام به نصب حفاظ هایی بلند کرده‌اند.

ماجرای حفاظ کشی ورزشگاه آزادی چه بود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار مرحله گروهی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، روز گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی کامبوج رفت و با نتیجه پُر گل ۱۴ بر صفر بر حریف نه چندان مطرح خود غلبه کرد.

از نکات قابل توجه این دیدار حضور تماشاگران خانم در ورزشگاه آزادی بود.

اما پس از موافقت ایران با برگزاری این دیدار با حضور بانوان، بسیاری از رسانه‌های ضدانقلاب سعی کردند تا این موضوع را مصادره به مطلوب کنند.

در همین رابطه تعدادی از این رسانه‌ها با انتشار تصویر مربوط به نصب حفاظ در ورزشگاه (تصویر زیر) تعابیر و تفاسیری ارائه کردند و نصب حفاظ بین تماشاگران را توهین به مردان و زنان ایرانی تفسیر کردند.

واقعیت

اما واقعیت این است که حفاظ کشی اقدام متداولی در ورزشگاه های کشور است، حتی در جایگاه تماشاگران محل تمرین تیم‌ها نیز وجود دارد. یعنی  برخلاف ادعای عده‌ای از رسانه‌ها و کاربران این نرده‌ها ارتباطی به این بازی که با حضور بانوان برگزار شد، ندارد.

همان طور که در تصاویر زیر هم قابل مشاهده است این نرده‌ها در جایگاه‌های دیگر ورزشگاه که اصلا بانوان حضور نداشتند هم نصب شده است. حتی در بازی‌های قبل از این (که خبری از حضور بانوان هم نبود) نرده هایی برای تفکیک جایگاه تماشاگران وجود داشته است.

حتی عده دیگری از کاربران از ناآگاهی مردم سوءاستفاده کردند و برای سیاه‌نمایی اقدام به جعل تصویری از جایگاه تماشاگران بانوان کردند!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme