https://telegram.me/empireoflies

ماجرای یک شبه استحاله شدن «احمد شهید»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بعد از انتشار اخبار عزل پیش از موعد احمد شهید از سمت گزارشگری سازمان ملل در حوزه ایران، این کارمند مزدور اما مطابق آنچه پیش بینی می شد موضع گیری خاصی از خود نشان نداد تا این روزها که حرف های جدیدی و ظاهرا مشی جدیدی از این دست نشانده شنیده می شود که البته که هیچ سنخیتی با مواضع پیشین وی نداشته اشت!

در این گزارش (گزارش جدید وضعیت حقوق بشر! در ایران) احمد شهید با اینکه همانند قدیم به فرایند جزایی و دادرسی کیفری دستگاه قضایی اسلامی ایران در قالب الگوهای القایی و غربی حقوق بشریِ مطابق قراردادش انتقاد و در روندی غیر قانونی در این امور دخالت میکند اما در ادامه گزارشش یک تحول  مشکوک را پرده برداری میکند.

وی با ابراز امیدواری، تن دادن ایران به فاکتورهای به اصطلاح حقوق بشری سازمان ملل را بیش از پیش محتمل می‌داند!

احمد شهید

**به گزارش بی بی سی:

به گفته آقای شهید، دولت ایران به آثار زیانبار قاچاق مواد مخدر بر سلامت و امنیت مردم ایران اشاره می کنند و جرایم مواد مخدر را به همین دلیل جزو جرایم جدی در ایران می دانند.

در ادامه این گزارش از بی بی سی فارسی احمد شهید به آزادی بیان ! در ایران هم انتقاد میکند و با چند مثال  پراکنده درباره این موضوع نیز اظهار نظر میکند.

به گزارش رویترز، گزارشگر مزدور سازمان ملل، گزارش اخیر خود را اینگونه معرفی کرده است:

« اندکی خوشبینانه تر نسبت به گزارشهای قبلی من »

طبق این گزارش رویترز شهید مدعی شده است که برای اولین بار ماه گذشته در ژنو با اعضای قوه قضائیه ایران و نیروهای امنیتی این کشور ملاقات کرده است. شهید افزود :« پاسخ های آنها به گزارش فعلی من در طول چهار سال و نیم گذشته جدی ترین بوده است.»

احمد شهید

همانطور که مشاهده میشود موضع دوگانه احمد شهید در گزارش اخیرش قدری عجیب به نظر میرسد. آنقدر عجیب که انگار خودش هم از گفته اش پشیمان میشود و در آخر مجددا فهوای کلام را اینچنین  مطرح میکند:

«سایر رویدادها در ایران در طول ۱۲ ماه گذشته باعث می شود که ما در این مورد که نباید خیلی برای این امر (پاسخ های ایران) اعتبار قائل شویم درنگ کنیم»

با کمی تامل بر روی صحبت های عجیب و غریب احمد شهید در گزارش اخیرش میشود اینگونه تحلیل کرد که آقای گزارشگر اجاره ای به دلایل زیر موضع گیری های اخیرش را به ضرب استحاله به روز کرده است.

احمد شهید

***اول این که به هرحال چندی پیش خبر محرمانه ی عزل پیش از موعد احمد شهید در رسانه های ایران منتشر شد. تحلیل ها و فشار های رسانه ای ایران که با پرده برداری از سوء نیت و عمل کرد کثیفش رسوایی درست و حسابی برایش به بار آورد موجب شده است که جایگاهش را در خط ببیند و از باب مصلحت اندیشی سیاسی با ایران وارد فاز جدیدی شود که البته از قاعده توبه توبه گرگ مرگ است همچنان مستثنی نخواهد بود.  آنچه بیش از پیش عیان شد و دیدیم اینست  که نمیشود دندان های درنده ی آقای گزارشگر پشت لبخندش پنهان شود.

***دومین نکته ای که از این برخورد متناقض به ذهن متبادر میشود این است که احمد شهید نقش یک دانه از یک پازل بزرگتر را ایفا میکند پازلی که با طرح و نقش های مختلف مدت هاست درحال تحت فشار قرار دادن ارکان حاکمیتی و حقوق بشری در ایران است. در شرایط کنونی که جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته ای مشروط با اتحادیه ی اروپا و آمریکا دست پیدا کرده است و طرف غربی مجبور به تعدیل و برداشتن تحریم ها است طبیعی است غرب و مهره هایش بدنبال دست آویز جدیدی باشند تا توسط آن به انحای مختلف مجددا موضوعی مثل حقوق بشر  را تبدیل به اهرم فشاری برای تحریم های جدید ایران کنند.

اما امروز که ایران به تعهدات هسته ای خود پایبنداست چه اهرم فشاری مناسب تر از بهانه تراشی‌های واهی حقوق بشر؟! (دومین پروژه جدی و بزرگ غرب برای ادامه فشارهای خصمانه بر ملت ایران)

سازمان ملل

چیزی که مدت ها توسط این گزارشگر اجاره ای به صورت کاملا انفعالی در گوش افکار عمومی فریاد میشود و امروز وقتش رسیده است که میوه ی نا مشروع دروغ پردازی های خودش را به دست سردمداران خودش بدهد… دومین نکته آیا می تواند تلاش احمد شهید برای به اصطلاح یک نبض گیری سیاسی در باب گشودن درهای مذاکره در حوزه های غیر از هسته ای با جمهوری اسلامی باشد؟ همان فضاهایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی پیشتر هوشمندانه در خصوص ورودش خطوط قرمزی جدی ترسیم کرده اند.

انتهای پیام/اتاق خبر۲۴

بعد از انتشار اخبار عزل پیش از موعد احمد شهید از سمت گزارشگری سازمان ملل در حوزه ایران، این کارمند مزدور اما مطابق آنچه پیش بینی می شد موضع گیری خاصی از خود نشان نداد!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme