https://telegram.me/empireoflies

لوبلاگ: پس از منافقین، آمریکا اکنون آلبانی را وادار کرده است به عناصر داعش نیز پناه دهد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اینترنتی لوبلاگ در تحلیلی به قلم مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه و عضو جدا شده مجاهدین خلق (منافقین) نوشت: آمریکا اکنون، آلبانی را مجبور کرده استتروریست‌های داعش را بپذیرد. این پایگاه اینترنتی در تحلیلی با عنوان «پس از پذیرش منافقین، آمریکا آلبانی را مجبور کرده است جنگجویان داعش را بپذیرد» به قلم مسعود خدابنده (مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه و از کادرهای تشکیلاتی با سابقه و جدا شده منافقین) و همسرش «آن سینگلتون»، نوشت: «بویکو بوریسوف»، نخست وزیر بلغارستان، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ادی راما» نخست وزیر آلبانی –طی کنفرانسی که این هفته با هدف مبارزه با خشونت افراطی گری در تیرانا برگزار شد – اعلام کرد «آلبانی به مرکز آشتی برای مبارزانی که از داعش به کشورهای بالکان بازگشته اند»، تبدیل خواهد شد.

نخست وزیر بلغارستان جزئیات بیشتری از جمله اینکه چه کسی این طرح را دنبال می کند یا با چه کسی درباره آن مذاکره شده است، ارائه نکرد. این ابهام گویی سبب انتقاداتی از نخست وزیر آلبانی شد از جمله اینکه راما نه تنها موفق به رایزنی با پارلمان کشورش درباره این موضوع مهم نشده است، بلکه شاید ممکن است اصلا با وی به طور کامل مشورت نشده باشد.

آلبانی قبلا به عنوان کشور میزبان افراد غیرقابل احترام مورد استفاده قرار گرفته است. در سال ۲۰۰۵، آمریکا پنج زندانی را از زندان گوانتانامو به آنجا فرستاد. بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ نیز واشنگتن بیش از دو هزار و ۹۰۰ تن از عناصر گروهک تروریستی منافقین را از عراق- که از سال ۲۰۰۳ سعی می‌کرد آن ها را از کشورش اخراج کند- به آنجا منتقل کرد. اکنون دولت ترامپ به آلبانی می گوید جنگجویان تضعیف شده (گروه وهابی-صهیونیستی) داعش را که ریشه آنها از منطقه بالکان است، بپذیرد و از آنها میزبانی کند. سرهنگ «باردهیل کلچاکو»، رئیس آژانس اطلاعات و امنیت آلبانی، در این باره گفته است: ما تجربه مناسبی برای کمک به مطالعه و رسیدگی به پدیده جنگجویان خارجی داریم.

در سال ۲۰۱۳، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه وقت آمریکا، عملا نام مجاهدین خلق (منافقین) را از فهرست تروریسم آمریکا حذف کرد و اجازه داد که اعضای آن به کشور سومی منتقل شوند تا عراق بتواند از شر آنها خلاص شود. کشورهای اروپایی به خاطر سابقه تروریستی گذشته آنها حاضر به پذیرش این افراد نبودند. در عوض، دولت آلبانی موافقت کرد که این کار را آن هم تنها با وعده تشکیل یک مؤسسه فارغ از خشونت برای بازگرداندن افراط گرایان به جامعه انجام دهد. این امر رخ نداد. در عوض، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور شد و تصمیم به برچیدن میراث باراک اوباما گرفت، اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) اجازه یافتند مجددا گرد هم جمع شوند. این بدان معنی است که سازمان مجاهدین خلق (منافقین) تحت حمایت تندروهای آمریکایی مانند رودی جولیانی و جان بولتون –که اکنون پست‌های کلیدی در دولت ترامپ دارند– به درخواست های خود برای تغییر خشونت‌آمیز نظام در ایران ادامه می‌دهد. در نتیجه، آلبانی به عنوان یک کشور دشمن خط مقدم در رابطه با ایران تبدیل شده است.

این اقدام همچنین به معنای بندگی دوباره اعضایی است که نه حقوقی دریافت می کنند و نه هیچ حقوق بشری دارند. این اقدام همچنین به معنای ساخت یک اردوگاه بسته در یک قسمت دور افتاده از کشور است که مقامات و نیروهای امنیتی آلبانی به آن دسترسی ندارند. درحالی که آلبانی تاکنون دوران سختی برای سرکوب اقدامات مافیایی نداشته است، اکنون اعضای سازمان مجاهدین خلق در فعالیت های جنایی دخیل هستند. در میان چندین نفر که ماه گذشته به جرم پول شویی بازداشت شدند، دو اسرائیلی وابسته به گروه فارا (FARA NGO) وجود داشت. این همان شرکتی است که در ساختن پایگاه آموزشی نظامی بسته در مانز جایی که مبارزان مجاهدین خلق پاییز گذشته به آنجا منتقل شدند، دخیل بوده است. در همان زمان خبرهایی منتشر شد که بچه یتم های مبارزان کشته شده داعشی به زودی به ساختمانهای متروکه مجاهدین خلق در تیرانا پایتخت آلبانی منتقل خواهند شد. چنین شایعاتی در آن زمان رد شدند. اکنون به نظر می رسد که این شایعات بیشتر در حال تبدیل شدن به واقعیت باشد. مبارزان واقعی داعش به آلبانی انتقال داده خواهند شد.

در ادامه این گزارش آمده است با این حال، ممکن است جنگجویان داعش مسیر مشابه مجاهدین (منافقین) را در آلبانی پیگیری کنند. قدرت های غربی سوریه و عراق را دور از نفوذ خود می بینند. از سوی دیگر، (جنبش) حزب الله، لبنان را اداره می کند و همچنین یک جمعیت رقیب در فلسطین ثبات اردن را به چالش می کشد. همانطور که مجاهدین خلق (منافقین) همواره ابزاری برای فشار بر ایران بوده است، عناصر سابق داعش نیز با آموزش های مناسب، می توانند نیروی مشابهی علیه سایر کشورها تشکیل دهند.

در ادامه این گزارش آمده است اگر چه جان بولتون اخیرا گفت تغییر نظام ایران در دستور کار دولت ترامپ نیست، ادامه حمایت‌های وی از (گروهگ) مجاهدین خلق (منافقین) دروغین بودن ادعایش را به اثبات می رساند. بنابراین، این فقط مشکل آلبانی نیست. غرب باید فورا بپرسد: «اکنون گروه داعش به چه دردی (برای غرب) می خورد؟»

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پایگاه اینترنتی لوبلاگ در گزارشی به قلم یک عضو جداشده از گروهک تروریستی منافقین نوشت آمریکا آلبانی را وادار کرده تروریست‌های داعش را بپذیرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme