https://telegram.me/empireoflies
پایگاه اینترنتی لوبلاگ در مطلبی با اشاره به اظهارات اخیر رؤسای‌جمهور کشورمان و آمریکا، ایران را برنده جنگ تبلیغاتی با واشنگتن خواند.

لوبلاگ: تهران در جنگ تبلیغاتی با آمریکا برنده شد/ ایران همواره نشان داده است می‌تواند یک مذاکره‌کننده معتبر باشد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اینترنتی لوبلاگ در گزارشی تحت عنوان «تقابل ترامپ و روحانی در سازمان ملل متحد» نوشت:جنگ لفظی میان ایران و آمریکا تازگی ندارد. ولی امسال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، این منازعه را به سطح جدیدی رساندند. در حالی که آمریکا تهران را تهدید می‌کرد، از دیگر کشور‌های جهان می‌خواست تا در منزوی کردن ایران به واشنگتن بپیوندند. ولی آمریکا در این کارزار تنها باقی ماند؛ زیرا ایران همچنان به توافق هسته‌ای پایبند بود.

در این مطلب آمده است: ایران می‌دانست که برای پیروزی در جنگ تبلیغاتی و جلوگیری از انزوای بین‌المللی، باید همچنان به توافق هسته‌ای پایبند باشد و مفاد برجام را اجرا کند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی، و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، طی این چند روز بار‌ها ایران را تهدید کردند ولی تنها ایران هدف انتقاد آن‌ها نبود بلکه چین و روسیه و اروپا نیز در کانون انتقادات آن‌ها قرار داشتند. این در حالی بود که روحانی در سخنانش بر تداوم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای و علاقه تهران به مذاکره با جامعه بین‌المللی از جمله آمریکا مشروط به بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای تاکید می‌کرد.

نتیجه نهایی این رویکرد چه بود: به تصویر کشیده شدن یک ایران منطقی و صلح‌طلب در برابر یک آمریکای متخاصم و ستیزه‌جو که روز به روز منزوی‌تر می‌شود.

روحانی سال گذشته نیز در همین مجمع در نیویورک تلاش کرده بود تا تهدیدات آمریکا را مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای با برجسته‌سازی پایبندی ایران به برجام و باور تهران به چندجانبه‌گرایی، پاسخ گوید و به نظر می‌رسد امروز ایران در موضع مستحکم تری قرار دارد.

لوبلاگ در ادامه نوشت: ترامپ در نشست شورای امنیت سازمان ملل که به میزبانی وی برگزار شد، تلاش کرد تا موضوع فعالیت‌های شرورانه ایران را برجسته کند ولی در عوض با موجی از انتقادات کشور‌هایی روبرو شد که یک به یک به ترتیب حمایت خود را از توافق هسته‌ای اعلام می‌کردند. این نکته از چشم حسن روحانی نیز دور نماند و وی بعدا از شورای امنیت سازمان ملل به خاطر حمایتش از تهران قدردانی کرد.

در ادامه این مطلب با اشاره به پایبندی کامل کشورمان به مفاد برجام آمده است: ایران با مذاکره و اجرای مفاد برجام نشان داده است که می‌تواند یک مذاکره‌کننده معتبر باشد. ایران ثابت کرده است که حتی با وجود رویارویی با حملات تند لفظی، می‌تواند منطقی رفتار کند. ایران نشان داده است که خواهان مذاکره با دیگر کشور‌های جامعه بین‌المللی است. در یک کلام ایران بدون اینکه کاری فراتر از پایبندی به توافق هسته‌ای انجام دهد، در جنگ تبلیغاتی با آمریکا و جلب حمایت بین‌المللی برنده شده است.

اگرچه این رویکرد دستاورد‌های اقتصادی وعده داده شده به ایران را محقق نمی‌سازد، ولی اهداف سیاست خارجی تهران را تامین می‌کندو مانع از شکل‌گیری انزوای ایران می‌شود. این رویکرد تضمین می‌کند که آمریکا نخواهد توانست به جز چند کشور کوچک حوزه خلیج (فارس) و اسرائیل، برای انزوای ایران ائتلاف تشکیل دهد و وقتی کل دنیا همکاری نکند، منزوی‌سازی غیرممکن خواهد بود.

در نهایت حتی اگر ورق برگردد و اروپایی‌ها ناچار شوند تا تغییر عقیده دهند و به جرگه تحریم‌کنندگان بپیوندند، چین و روسیه این کار را نخواهند کرد و تا زمانی که روسیه و چین این کار را نکنند، ایران کسی را دارد که برای روابط تجاری و سیاسی به آن روی بیاورد. ولی اگر ایران از توافق هسته‌ای خارج شود، آمریکا احتمالا موفق خواهد شد تا هدف خود را مبنی بر متحد ساختن جهان علیه تهران محقق سازد.

در انتهای این مطلب آمده است: اگر نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل یک چیز را ثابت کرده باشد آن مسئله این است که ایران باید به رغم خروج آمریکا در برجام باقی بماند. تقویت و بهبود وجهه ایران در عرصه بین‌المللی که به تهران امکان داده است تا تلاش‌ها را برای منزوی‌سازی خود نقش بر آب کند، ارزش این پایبندی را خواهد داشت.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

پایگاه اینترنتی لوبلاگ در مطلبی با اشاره به اظهارات اخیر رؤسای‌جمهور کشورمان و آمریکا، ایران را برنده جنگ تبلیغاتی با واشنگتن خواند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme