https://telegram.me/empireoflies

لایحه جدید اسرائیل برای سرکوب گروه‌های حقوق بشری

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وزرای رژیم اسرائیل لایحه‌ای جنجال برانگیز تصویب کرده‎اند که بر اساس آن گروه‌های حقوق بشری باید اطلاعات دقیقی دربارۀ کشورهایی که بودجۀ فعالیت‌‌های آن‌ها را تامین می‌کنند، ارائه دهند و در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

پایگاه خبری گاردین به نقل از مقامات اروپایی نوشت اقدام اسرائیل در تصویب این لایحۀ سرکوب‌گرایانه، «یادآور رژیم‌های استبدادی است».

به گفتۀ مخالفان، این لایحه ناعادلانه است و سازمان‌های مردم نهادی را هدف قرار می‌دهد که منتقد سیاست‎های رژیم اسرائیل هستند.

از سوی دیگر با توجه به این‌که گروه‌های حقوق بشری گزارش‌هایی از گسترش شهرک‌سازی‌ در سرزمین‌های اشغالی ارائه می‌دهند، تصویب این لایحه و فشار به این گروه‌ها منافع اسرائیل در زمینۀ شهرک‌سازی را تامین می‌کند.

اسرائیل در حالی به گسترش شهرک‌های اسرائیلی در بیت‌المقدس ادامه می‌دهد که جامعۀ بین‌الملل گسترش شهرک‌های اسرائیلی را در سرزمین‌های اشغال شدۀ فلسطین غیرقانونی می‌داند.

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از ۱۲۰ شهرک ‌یهودی‌نشین که اسرائیل بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است، ساکن هستند.

این لایحۀ اسرائیلی که به «شفافیت» موسوم است با حمایت ایلیت شاکید، وزیر امور قضایی رژیم اسرائیل مصوب شده است. براساس این طرح، هر سازمانی که اطلاعات دقیق مالی خود را گزارش ندهد، ۲۹ هزار شِکِل (۵ هزار پوند) جریمه می‌شود.

کارمندان این سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های حقوق بشری همچنین باید هنگام کار در پارلمان اسرائیل برچسب‌های مخصوصی به لباس خود بزنند.

وزرای کابینۀ اسرائیل روز یکشنبه بر سر اصول این طرح به توافق رسیدند و تصویب این لایحه به عنوان قانون تقریباً حتمی شده است.  

سفیر اتحادیۀ اروپا به اسرائیل اخیراً در ملاقاتی با شکید به وی هشدار داد که این لایحه به تصویر رژیم اسرائیل در جامعۀ جهانی لطمه وارد خواهد کرد و «دموکرات و کثرت‌گرا» بودن این رژیم را زیر سوال می‌برد.

ایمن عادل عوده، رئیس ائتلاف مشترک عربی در پارلمان اسرائیل، این اقدام رژیم اسرائیل را تلاشی برای سرکوب منتقدان خواند.

وی گفت مقامات اسرائیل با رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم، «آن‌چه از فضای دموکراتیک در اسرائیل باقی مانده بود» را نابود کردند.

عوده افزود: «سازمان‌های حقوق بشری در هر جامعه‌ای که می‌خواهد دموکراتیک باشد، نقش اساسی دارند و به همین دلیل آن‌ها به طور مدارم به عنوان دشمنان سلطۀ اسرائیلی، هدف قرار می‌گیرند.»

زهاوا گال اون، رهبر حزب مخالف مرتز نیز این طرح را «خطرناک» توصیف کرد و افزود این لایحه در ظاهر برای افزایش حقیقت تصویب شده اما در واقع به دنبال «برچسب‌گذاری» بر انسان‌ها است.

سازمان مردم نهاد «شکستن سکوت» متشکل از کهنه‌سربازان اسرائیلیِ مخالف اقدامات این رژیم در سرزمین‌های اشغالی، اعلام کرده است که قصد اسرائیل در تصویب این لایحه در این مقطع زمانی خاص، منحرف کردن افکار از احکام مظنونان دستگیر شده در ارتباط با قتل یک خانوادۀ فلسطینی در منطقۀ دوما در کرانۀ باختری است.

مرداد ماه امسال، شهرک نشینان اسرائیلی با پرتاب بمب آتش‌زا و کوکتل مولوتوف دو خانۀ فلسطینی را در روستای دوما در نزدیکی شهر نابلس به آتش کشیدند. در این حمله نوزادی ۱۸ ماهه به نام علی سعد دوابشه و والدینش در آتش جان باختند و برادر ۴ سالۀ‌ این نوزاد نیز دچار سوختگی شدید شد.

انتهای پیام/پرس تی وی

وزرای رژیم اسرائیل لایحه‌ای جنجال برانگیز تصویب کرده‎اند که بر اساس آن گروه‌های حقوق بشری باید اطلاعات دقیقی دربارۀ کشورهایی که بودجۀ فعالیت‌‌های آن‌ها را تامین می‌کنند، ارائه دهند و در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme