https://telegram.me/empireoflies

قیام ۲۹ بهمن تبریز نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآیت‌الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با تشکر از حضور مردم تبریز و کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: این حضور نشان از پیام تماشایی وحدت‌آمیز مردم به رهبر معظم انقلاب و تجدید بیعت با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود.

وی، حضور تماشایی و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران اسلامی به ویژه در تبریز و آذربایجان را نشان اقتدار ملی و برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: حضور گسترده مردم نشان می‌دهد که این انقلاب را از خود می‌دانند.

آل‌هاشم در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت‌: قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۵۶ به فراخوان شهید محراب آیت‌الله قاضی انجام شد که جرقه پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ شد و شهرهای دیگر نیز به تبع این قیام مشت محکم بر دهان رژیم طاغوت زدند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به پیام امام خمینی(ره) به مردم آذربایجان در خصوص قیام مردم تبریز که فرمودند، ملت آذربایجان با حرکت انقلابی خود و سر دادن شعار مرگ بر شاه، خط بطلان بر حیات رژیم ستم‌شاهی کشیدند که در نهایت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، گفت: تبریز همواره در طول تاریخ نقش بی‌بدیل خود را ایفا کرده است.

آل‌هاشم، قیام ۲۹ بهمن تبریز را از دیگر ثمرات مبارزات ملت آذربایجان برشمرد و اضافه کرد: قیام مردم تبریز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و مردم آذربایجان در این قیام برای انقلاب اسلامی ایران سنگ تمام گذاشتند تا اینکه ستون فقرات رژیم پهلوی با این قیام شکسته شد و این انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: خروش مردم تبریز در قیام ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ از جمله برگ‌های زرین تاریخ ماست و نقطه عطفی برای پیروزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ بود که پیروزی را تسریع کرد که ما به آن افتخار می‌کنیم و همه اینها در سایه عشق به وطن، ایمان و ولایتمندی مردم آذربایجان حاصل شده است. 

امام جمعه موقت تبریز خاطرنشان کرد: امسال مردم تبریز همانند سال‌های مشابه در ۲۹ بهمن به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب خواهند رسید و از بیانات ایشان بهره‌مند خواهند شد.

آل‌هاشم با اشاره به رحلت حضرت فاطمه(س) و ایام فاطمیه، از همگان خواست این ایام را در شأن آن بانوی بزرگ برگزار کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در رابطه با حضرت فاطمه زهرا(س) فرموده‌اند که ایشان در تمام ابعاد فردی و اجتماعی الگوی سعادتمندی برای زنان و مردان هستند و بعد شخصیتی و کرداری این بانوی بزرگ باید مدنظر باشد که سعادت دنیا و آخرت در آن است.

انتهای پیام/فارس

امام جمعه موقت تبریز گفت: قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بود که مردم آذربایجان در این قیام برای انقلاب اسلامی ایران سنگ تمام گذاشتند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme