https://telegram.me/empireoflies

قوه قضائیه تهیه‌کنندگانی که تیزر فیلمشان را به GEM می‌دهند، جریمه می‌کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از تهیه‌کنندگانی که تمایلی به انتشار نام خود ندارد و تیزر فیلم سینمایی او از شبکه‌های ماهواره‌ای بارها پخش شده است، به بانی فیلم گفت: به تازگی از سوی قوه قضاییه احضار شدم. تاریخ، روز و ساعت پخش تیزر فیلم سینمایی مربوطه را پیش رویم گذاشتند و برایم جریمه‌ای را تعیین کردند. به هر حال تخلف از قوانین بی‌پاسخ نیست وعده‌ای در سازمان سینمایی مسئول نظارت بر امر پخش تیزر از شبکه‌های ماهواره‌ای هستند.
قوه قضائیه تهیه کنندگانی که تیزر فیلمشان را به GEM می دهند، جریمه می کند
وی با بیان اینکه رسانه‌ها در عدم بازتاب این خبر و نپرداختن به این جریان، خیانت بزرگی را مرتکب شده‌اند، خاطر نشان کرد: به نظرم سکوت اخیر وزارت ارشاد در خصوص پخش تیزر از شبکه‌های ماهواره‌ای تنها یک بازی است و اجازه داده‌اند تا تبلیغات آثار روی پرده سینما پخش شود تا از طریق دریافت جریمه باتب این امر درآمدزایی شود!

این خواب باطلی است که برخی از تهیه‌کنندگان فکر می‌کنند کسی به کسی نیست و این موضوع فراموش شده است. این تهیه‌کننده در ادامه افزود: با ادامه روند پخش تیزر از شبکه‌های ماهواره‌ای، بخش بازرگانی سازمان صدا و سیما تعطیل خواهد شد و دیگر تولید کنندگان مواد شوینده نیز کالای خود را در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ خواهند کرد.

او در پایان خاطر نشان کرد: من از حق خود دفاع خواهم کرد و در دادگاه نیز اعلام کرده‌ام شبکه‌های ارتباطی من و عوامل فیلم را بررسی کنید؛ در صورتیکه انعقاد قراردادی با شبکه‌های ماهواره‌ای برای پخش تیزر از جانب ما صورت گرفته بود، مرا محکوم به پرداخت جریمه کنید.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در گفتگو با روزنامه شرق پخش تیزر فیلمهای سینمایی از شبکه های ماهواره ای را بلامانع دانست. لازم به ذکر است قانون ممنوعیت بکارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره مشتمل بر یازده ماده و چهار تبصره در جلسه روز یکشنبه بیست و سوم بهمن ماه یک هزار و سیصد و هفتاد و سه (بیست و یکسال قبل) مجلس شورای اسلامی‌تصویب و در تاریخ بیست و ششم بهمن ماه به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

در  ‌ماده ۱۰ این مصوبه آمده است “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت پست و تلگراف و تلفن وسازمان‌های ذیربط موظفند با استفاده از اهرم‌های حقوقی و‌بین‌المللی در جهت حراست از مرزهای فرهنگی کشور و حفظ کیان خانواده علیه برنامه‌های مخرب و مبتذل ماهواره اقدام لازم را انجام دهند.”

‌در تبصره این ماده نیز آمده است: نشر آگهی‌های تبلیغاتی از طرق مختلف توسط مطبوعات، صدا و سیما یا تبلیغات شهری که متضمن جواز استفاده از برنامه‌های ماهواره می‌باشد ممنوع است.

انتهای پیام/مشرق

به تازگی از سوی قوه قضاییه احضار شدم. تاریخ، روز و ساعت پخش تیزر فیلم سینمایی مربوطه را پیش رویم گذاشتند و برایم جریمه‌ای را تعیین کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme