https://telegram.me/empireoflies

قسمت دوم/ چرا ماهواره می‌بینم؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس نظرسنجی‌ها و بررسی‌های میدانی توسط مراجع معتبر عمده‌ترین دلایل استفاده از ماهواره در بین ایرانیان به شرح زیر است. (خودتان تامل کنید و تصمیم بگیرید)

۱-شناخت تاریخ و فرهنگ اقوام و ملل جهان

اگر هدف واقعا شناخت است باید بپذیریم که هیچ رسانه‌ای واقعیت‌های تاریخی را بدون درنظر گرفتن منافع خود بیان نمی‌کند. پس راه آن توسل به ماهواره نیست. توصیه می‌شود راه‌های زیر را هم امتحان کنید. الف: مسافرت و معاشرت با فرهنگ‌های مختلف ب: مطالعه کتب و منابع علمی مستند از دیدگاه‌های متفاوت ج: استفاده از فیلم و مستند و منابع چند رسانه‌ای

در این حوزه رسانه ملی نیز برنامه‌هایی در حد نیاز دارد.

۲-فیلم‌ها و سریال‌های جذاب و جدید

فیلم برای انسان تصویرسازی و ارزش‌سازی می‌کند، در واقع فیلم باعث می‌شود مخاطب بدون آنکه متوجه باشد مفاهیمی در ذهنش ارزش یا ضدارزش شود. فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای علاوه بر انحرافات اخلاقی، مخاطب خود را درگیر یک داستان می‌کنند که خود به خود قدرت تعقل او را از او می‌گیرند. در نتیجه زمانی که مخاطب با سیر داستان همراه می‌شود، آن‌چه از قهرمان و شخصیت‌های فیلم صادر می‌شود را یک ارزش تلقی می‌نماید.

و به همین دلیل کمپانی‌های فیلم‌سازی صهیونیستی موضوع یا شخصیت‌ها یا به گونه‌ای طراحی می‌کنند که دارای انحراف یا ضدارزش‌های اسلامی بوده و معرف فرهنگ منحط غرب باشند. سوال: آیا سرگرم‌شدم به فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای با آثار و تبعات مخربی که در ذهن و چشم و نظام خانواده دارد، شایسته شهروند فهیم ایرانی است؟

۳-مدگرایی و جذابیت‌های آرایشی و پوششی

ناگفته هویداست که هر یک از این تصاویر و پوشش‌ها و آرایش‌ها، یک راهکار برای تضعیف بنیان خانواده و تیری از سوی شیطان به چشم و باعث سیاهی قلب انسان است. زن یا مرد مخاطب این شبکه‌ها با دیدن جذابیت‌های ظاهری ناخودآگاه از چشم یکدیگر می‌افتند و از منظری دیگر شرکت‌های بزرگ تولید البسه با هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی تولیدات خود را بر تن چهره‌های مشهور سینمایی پوشانده و از این طریق مخاطبین خود در کشورهای جهان سوم را تشویق به خرید می‌نمایند، تا علاوه بر کسب منافع اقتصادی، اهداف فرهنگی خود را نیز محقق نمایند. بیائیم با تقویت عفت، غیرت و عزت‌نفس با این پدیده شوم مقابله کنیم.

۴-حریص‌شدن نسبت به شناخت ماهواره به دلیل ممنوعیت آن

با پذیرش این استدلال بایستی بسیاری از موارد ممنوعه از جمله موادمخدر و مشروبات الکلی و… را آزاد کنیم در حالی که آسیب‌ها و مضرات آن بر هیچ کس پوشیده نیست و باید گفت که آزادسازی ماهواره باعث می‌شود جذابیت‌های برنامه‌های آن (بندهای قبل) بیشتر عیان شده و آن جذابیت‌های کاذب و رنگارنگ آن‌قدر پررنگ هستند که چندین و چند برابر امروز جامعه را به سمت استفاده از خود خواهند کشاند.

روشن است با ارتقا آگاهی عمومی نسبت به آسیب شبکه‌های ماهواره‌ای مصونیت درونی در انسان‌ها ایجاد خواهد کرد.

۵-ناکافی بودن امکانات تفریحی

اگر کمی منطقی باشیم این امر نمی‌تواند دلیل استفاده از ماهواره را توجیه کند. مثل این است که شخصی به دلیل آنکه برای زخم خود مرهم مناسبی نمی‌یابد، زهر می‌نوشد. راه حل مشکل نبود تفریحات و سرگرمی با ماهواره نخواهد بود چرا که ماهواره خود یک ابزار آسیب‌زاست. تفریح و فراغت، زمانی مناسب و واقعی است که کارکردهایی مانند ایجاد نشاط، خلاقیت، رشد استعدادها، فعال‌بودن، و تحرک و منفعت جسمی و روحی و… را به همراه داشته باشند، در حالی که مخاطبین ماهواره در مقابل برنامه‌های آن کاملا منفعل هستند.

ضمنان تا چه حد ماهواره قابلیت برآورده کردن این کارکردها را دارد. بدون شک انفعال بیننده در برابر ماهواره سبب می‌شود تا خلاقیت و رشد و شکوفایی از تفریح حذف شود و در عوض درگیری ذهن در اثر مواجهه سریع با الگوهایی زندگی و مصرفی گوناگون، رنگ‌ها، صداها و آسیب‌های دیگر ماهواره، جای کارکردهای مفید فراغت را بگیرد.

انتهای پیام/

ناگفته هویداست که هر یک از این تصاویر و پوشش‌ها و آرایش‌ها، یک راهکار برای تضعیف بنیان خانواده و تیری از سوی شیطان به چشم و باعث سیاهی قلب انسان است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme