https://telegram.me/empireoflies

قسمت دوم/ به نام شیعه‌‌گری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه سلام

شبکه سلام شبکه ماهواره‌ای است که به ظاهر برنامه‌های اسلامی پخش می‌کند. گردانندگان این شبکه مدعی هستند که این شبکه متعلق به هیچ گروه سیاسی نیست و هدفش ارائه مطالب اسلامی غیرسیاسی است.

از اسلام منهای سیاست تا سیاست منهای اسلام!

با پیوند خوردن این شبکه با جریانات سیاسی و ضد امنیتی کمتر کسی از این موضوع بی‌خبر است که شبکه سلام در خدمت سیاست‌های اسعتماری ضد اسلامی در حال فعالیت است. به خصوص این روزها که مدعیان جدایی دین از سیاست در امور سیاسی وارد شده و در مخالفت با جمهوری اسلامی تمام قد ایستادند.

قمه‌زنی در آیات قرآن!

در سال‌های اخیر این شبکه و مسئولان آن تلاش بسیار زیادی کردند تا قمه‌زنی را به عنوان یکی از سنت‌های اسلامی معرفی کنند و این موضوع مورد استقبال دشمنان واقع شد. در یکی از این برنامه‌ها محمد هدایتی، مدیر شبکه سلام افزود: با نگاهی به آیات قرآن می‌بینیم که ریشه قمه‌زنی در قرآن آمده است! این روحانی نما با تحریف آیاتی از کلام‌الله مجید تمام تلاش خود را برای تطبیق دادن موضوع قمه‌زنی با آیات قرآن به کار گرفت. بیان این مساله آن قدر سطحی بود که صدای کارشناس دیگر این برنامه را نیز درآورد. مهدی خلجی که با عنوان کارشناس امور دینی در این برنامه حضور داشت، نتوانست سکوت خود را در برابر سخنان بی‌مبنای روحانی واشنگتنی حفظ کند و گفت: سخنان آقای هدایتی، غلط و به نوعی تحریف قرآن است.

شبکه سلام بارها بر جدایی دین از سیاست تاکید کرده است و البته بارها با سیاسی کاری سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد انقلاب اسلامی را مورد غفلت قرار داده بود. ایجاد اختلافات مذهبی و توهین به اهل سنت از برنامه‌های مرسوم این شبکه بوده و هست.

شبکه فدک

تشیع با روایت توهین به اهل تسنن

انگلیسی‌ها برای شیعه دوازده امامی هم یک طلبه خودش بر و رو، و خوش پوش تدارک دیده‌اند تا در لندن حسینیه و شبکه تلویزیونی و حوزه علمیه داشته باشد و منبر برود و بشود سینه چاک شیعیان و دشمن درجه یک وهابیت.

او پس از ذکر ادله خویش برای اثبات نفاق و هرزه‌گی و… در مورد همسر پیامبر اسلام!، سخن خود را با این توصیه استراتژیک! به پایان رسانید که: «جشن گرفتن به مناسبت هلاک عایشه، ضرورتی دینی است؛ چه این که روز هلاکت عایشه، پیروزی اسلامی عظیمی به شمار می‌رود.» سایت وی نیز با افتخار تمام در این‌باره گزارش می‌دهد: لازم به ذکر است که شبکه ماهواره‌ای«فدک» این جشن مبارک و وقایع آن را پوشش داده و پخش نمود. ضمن اینکه در بالای صفحه شبکه نیز شعار «الله اکبر… عایشه فی النار» برای اولین بار در تاریخ شبکه‌های تلویزیونی قرار داده شد!

و در فواصل مختلق برنامه، سرودهایی به مناسبت و شادی از هلاکت راس الکفر عایشه و شکر نعمت برائت از او، پخش گردید. این کار در حالی انجام شد که اقدام قبلی او در انتشار کتابی سراسر توهین به عایشه که تلاش داشت هرزگی او را ثابت کند، قبلا واکنش‌های شدیدی علیه شیعیان به همراه آورده بود.

واکنش‌هایی که در جهان اسلام اتفاق افتاد نشان می‌داد حمایت‌های انگلیس به بار نشسته است و جاسوس‌های بریتانیایی در انتخاب شیخ کویتی در زندان‌های کویت اشتباه نکرده بودند یعنی همان سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن.

شبکه وهابی کلمه

شبکه کلمه، یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای وهابی محسوب می‌شود که در کنار دیگر شبکه‌های وهابی مثل وصال حق، وصال فارسی و نور مشغول به فعالیت می‌باشد. اما تفاوتی که یک بیننده این شبکه نسبت به دیگر شبکه‌های وهابیت احساس می‌کند ادعاهای بسیار و توهم یکه‌تازی این شبکه نسبت به رقبای خود می‌باشد. همان توهمی که سبب شده تا نام شبکه کلمه را به «شبکه جهانی کلمه» تغییر دهند.

۱-عوامل این شبکه همواره ادعا کردند که هزینه‌های گزاف این شبکه تنها از ناحیه کمک‌های مردمی و از محل زکات‌های بینندگان این شبکه تامین می‌شود. ادعایی که در مضحک‌بودن آن همین بس که هرگز در شبکه شماره حسابی برای ارسال کمک‌های مردمی حتی زیرنویس هم نشده است. (این در حالی است که زیرنویس این شبکه به صورت ۲۴ ساعته در زمینه‌های مختلف فعال می‌باشد.)

۲-عده‌ای که با عنوان «کارشناس» در این شبکه حاضر می‌شوند همگی مستقر در لندن بوده و هیچوقت سوابق علمی‌شان در هیچ یک از مراکز علمی معتبر اهل سنت تایید نشده است.

۳-افراطی‌گری در برنامه‌های این شبکه به اندازه‌ای موج می‌زند که نظرات هیچ عالمی را در مخالفت با خود نپذیرفته و هیچ کدام از علمای اهل سنت ایران را به رسمیت نمی‌شناسند، چرا که در صورت ارتباط با علما اولا فقدان سواد علمی کارشناسان شبکه آشکار می‌شود و دوما نظرات علمای واقعی اهل سنت در مقابل انحرافات این شبکه به انظار مخاطبان می‌رسد که سبب ریزش شدید مخاطبان خواهد شد این مساله زمانی واضح‌تر می‌شود که می‌بینیم هیچ کدام از علمای اهل تسنن تا به حال حاضر به تایید و توصیه به دیدن این شبکه نشده‌اند. (شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از علما این شبکه‌ها را متعلق به وهابیت می‌دانند نه اهل سنت!)

۴-آزادی بیان به یک آرزوی دست نیافتنی بین مخاطبان این شبکه تبدیل شده است این مطلب در تماس‌هایی که در برخی برنامه‌ها پخش می‌شود قابل مشاهده است. به محض اینکه بیننده‌ای کوچک‌ترین انتقاد منطقی مطرح می‌کند او را متهم به «رافضی» کرده و تماس او را قطع می‌کنند.

اگر چه در صورت موفق شدن به تماس روی شبکه، زمانی که به او اختصاص می‌یابد زیر ۲ دقیقه است که آن‌هم با قطع مکرر صحبت از سمت مجری برنامه مواجه می‌شود. این در حالی است که در شبکه مقابل این شبکه یعنی «شبکه ولایت» تمامی مخاطبین حق دارند کامل سخنان و نظرات خود را بیان کنند که گاهی نیم‌ساعت می‌رسد.

انتهای پیام/

شبکه سلام شبکه ماهواره‌ای است که به ظاهر برنامه‌های اسلامی پخش می‌کند. گردانندگان این شبکه مدعی هستند که این شبکه متعلق به هیچ گروه سیاسی نیست و هدفش ارائه مطالب اسلامی غیرسیاسی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme