https://telegram.me/empireoflies

قسمت اول/ به نام شیعی‌گری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سال‌های اخیر شبکه‌های مختلفی در ماهواره به نام تشیع با هدف ایجاد اختلاف میان مسلمانان ایجاد شده‌اند که در این بین می‌توان به شبکه اهل بیت، شبکه فدک، شبکه سلام و شبکه وهابی کلمه اشاره نمود که به نام دین و مذهب تشیع راه‌اندازی شده و در پس پرده آن دامن زدن به اختلاف میان شیعه و سنی و از هم گسستگی مسلمانان در دستور کار قرار دارد.

در بخش ذیل به بررسی محتوایی برخی از این شبکه‌ها پرداخته می‌شود.

شبکه اهل بیت، به نام تشیع

این شبکه با مدیریت فردی به نام حسن اللهیاری تاسیس شد و عوامل آن با انتخاب این نام مقدس، سعی داشتند موقعیتی برای خود کسب کنند. آن‌ها در دوره فعالیت خود در راستای برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامی و همسئو با سیاست‌های انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می‌کردند. تاکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه» و برگزاری جشنی موسوم به «عید الزهرا» مهم‌ترین اقدامات این شبکه بود.

انتساب دروغین به مرجعیت

اللهیاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع معرفی می‌‌کرد و مدعی بود بیوت مراجع از آن حمایت می‌کنند. این ادعا از سوی مسئولان بیوت مراجع رد شد.

دیدگاه‌های سیاسی اللهیاری

۱-ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی ۳-تایید شعار نه غزه نه لبنان با این بهانه که اول بقیع را آزاد کنیم غزه برای بعد ۳- ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه (مدیر این شبکه هیچ‌یک از مراجع را عادل نمی‌داند و به کرات به حضرت امام خمینی (ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مکارم شیرازی و حتی حضرت آیت‌الله بهجت توهین کرده است). ۴-کوبیدن دولت جمهوری اسلامی ایران و پایین آوردن جمهوری اسلامی از حامی مستضعفان و شیعیان جهان به دشمن اهل بیت (ع) ۵- مقایسه حکومت امام خمینی (ره) با حکومت عباسیان! ۶-دفاع از آمریکا به بهانه آزادی بیان در کشور

آقای اللهیاری ساکن آمریکاست. جالب است بدانید در آمریکا قانونی برای شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد با این مضمون که اگر شبکه‌ای کوچک‌ترین توهینی به مقدسات یک فرقه مذهبی یا فکری یا اجتماعی بکند آن شبکه تعطیل می‌شود و مجوزش باطل خواهد شد. حال این سوال پیش می‌آید که چرا شبکه موسوم به اهل بیت که تماما توهین است، بسته نمی‌شود؟ جز مخالفت این شبکه با دولت جمهوری اسلامی و ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی علتی دارد؟

اعتقادات مبتنی بر تفکرات حجتیه

هدف  این جریان، سوق دادن تشیع به سمت حجتیه است تا به اهل سنت فحش دهد و یا حتی حکم قتل برادران اهل سنت را صادر کند. در حال حاضر هم توهین به اهل سنت از جانب وی کم نیست و از این طریق میان برادران شیعه و سنی تفرقه ایجاد می‌کند.

این شبکه با فحش و دشنام دادن‌های متنوع و مکرر به مقدسات اهل سنت، موجب می‌شود اهل سنت نیز موضع گیری‌های افراطی و متشددی برای تقابل با شیعیان اتخاذ کنند که در این میان تکفیری‌ها فرصت را غنیمت می‌شمارند که در جهت تامین مصالح آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

نشست‌های متعدد وزارت اوقاف مصر و دانشگاه الازهر برای مقابله با تبشیر شیعی در همین راستا قابل ارزیابی است در حالی که همین الازهر بود که با تلاش‌های مخلصانه آیت‌الله بروجردی و فتوی شیخ شلتوت مذهب شیعه را در مصر به رسمیت شناخت. تضعیف تشیع در مصر، سودان و تونس ارمغانی است که این نوع شبکه‌ها برای شیعیان به همراه داشته است.

می‌توان گفت که این شبکه به خوبی به این موضوع واقف است که می‌گویند: وقتی می‌خواهی چیزی را خوب تخریب کنی، خوب به آن حمله نکن، بلکه بد از آن دفاع کن!

انتهای پیام/

اللهیاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع معرفی می‌‌کرد و مدعی بود بیوت مراجع از آن حمایت می‌کنند. این ادعا از سوی مسئولان بیوت مراجع رد شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme