https://telegram.me/empireoflies

قدم بعدی، مصادره اموال کارکنان خائن BBC فارسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی فارسی در هفتم دی ماه  ۱۳۱۹ در زمانی که اقتصاد جهانی با تورم مواجه بود با بودجه ۲۶۵ میلیون پوند معادل ۱۴۳۱ میلیارد تومان توسط یک بهایی به نام موفربالیوزی راه اندازی شد و بعد از آن عباس دهقان -که او هم از مبلغین بهائیت بود -عهده دار مسؤلیت آن شد.

یکی از نقش آفرینی های مهم این شبکه شبه جاسوسی در قبل از انقلاب، کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ است، کودتایی که با همکاری و همراهی سرویس‌های جاسوسی دو کشور انگلیس و آمریکا، منجر به سقوط دولت قانونی ایران شد؛ که در میان تقسیم کار صورت گرفته میان عوامل انگلیسی و آمریکایی کودتای ۲۸ مرداد، نقش رادیو بی بی سی بسیار پررنگ بود.
در فاز اول اجرای کودتای سال ۱۳۳۲، رادیو بی بی سی در شب ۲۵ مرداد آن سال، با افزودن کلمه “دقیقا” به عبارت همیشگی «ساعت ۱۲ شب به وقت لندن است»، در واقع این پیام را به محمد رضا پهلوی مخابره کرد که دولت انگلیس به همراه آمریکا مقدمات کودتا را فراهم کرده و او باید نامه خلع نخست وزیر قانونی کشور را امضا کند.
البته رادیو بی بی سی که بازوی پروپاگاندای روباه پیر استعمار در ایران بود؛ پیش از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ نیز در زمان ملی شدن صنعت نفت به رهبری آیت الله کاشانی و دکتر مصدق، با پخش برنامه‌هایی سعی در القاء این گزاره به اذهان ایرانیان داشت که با ملی شدن صنعت نفت و خلع ید از شرکت انگلیسی، فقر و بدبختی ایران را فرا می‌گیرد.

در فیلم مستندی که در ۲۷ مرداد سال ۱۳۹۰ توسط شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی پخش شد، این شبکه برای نخستین بار به نقش رادیوی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی به عنوان بازوی پروپاگاندای دولت انگلیس در ایران و ایجاد کودتا برای براندازی دولت قانونی ایران اذعان کرد.

راوی این برنامه در سخنانی تصریح کرد: «دولت انگلیس از رادیوی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی برای پیشبرد پروپاگاندای خود علیه دولت قانونی ایران استفاده کرد و مرتباً مطالبی بر ضد مصدق از این شبکه رادیویی پخش می‌شد، به حدی که کارکنان ایرانی رادیوی فارسی‌زبان بی‌بی‌سی به خاطر این حرکت دست به اعتصاب زدند».

در ادامه این دخالت ها شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی در سال ۱۳۸۷ با بودجه اختصاصی وزارت خارجه انگلیس و البته با کمک مالی یکی از ارگان های دولتی آمریکا تاسیس شد؛

این رویکرد جدید بی بی سی برای تاثیرگزاری و آشوب گری در انتخابات خرداد ۸۸ برنامه ریزی شده بود در آشوب های سال ۸۸ بی بی سی فارسی به تنهایی توانست آشوب های داخلی را با استفاده از پروپاگاندای رسانه ای خود با تحریک مردم در ظرف یک سال در ایران اداره کند. از آن پس بود که نظام اسلامی پی به توطئه خبیثانه این شبه رسانه جاسوسی پی برد و در صدد مقابله با آن برآمد. اما این شبه رسانه که هم چنان دست از رذالت های خود برنداشته به شدت حملات و خیانت های خود در چند سال اخیر افزوده است.

حمایت این شبکه از گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره در جنگ سوریه و مقابله با شهدای مدافع حرم در برنامه های مختلف تا جایی که مدیر سابق شبکه بی بی سی مجبور شد برای این نوع خبر رسانی در یکی از برنامه های این شبکه توضیح دهد و پا پس بکشد و جاسوسی علنی برخی از اذناب بی بی سی از داخل ایران موضوعی بود که سندی آشکار از دخالت این شبه رسانه جاسوسی در سال های اخیر در ایران را نشان می دهد.

فردی مثل نازنین ذاغری در اعترافاتش گفته که برای بی بی سی فارسی در داخل ایران شبکه سازی می کرده و حتی برخی از خبرنگاران را برای جاسوسی در داخل ایران آموزش می داده . این اعترافات تا جایی ادامه داشت که وزیر امور خارجه انگلیس نیز در مجلس عوام این کشور به این موضوع اعتراف می کند و عواقب بسیار وخیمی را نیز برای وی در انگلستان به بار می آورد.

همه این مباحث به اضافه بسیاری دیگر از اسناد متقن موجب شد که قوه قضائیه چند ماه پیش کارکنان این شبه رسانه جاسوسی را که دست از خیانت های خود به ملت ایران برنداشته اند را با کمترین حد مجازات یعنی ممنوع المعامله بودن در داخل کشور مواجه کند.

بر اساس قاعده جنگی در جهان اموال دشمن به منزله غنیمت جنگی است و هرگاه این اموال در دست رقیب قرار گیرد به آسانی آن را مصادره می کند اما رافت نظام جمهوری اسلامی هنوز این اجازه را نداده که اموال کارکنان شبه رسانه جاسوسی بی بی سی را در ایران مصادره نماید.

ولی از آنجایی که این شبکه مانند دولت مطبوع خود می خواهد دیگر کشور ها را مستعمره خود بداند در این فقره نیز ادعا دارد که نظام اسلامی نه تنها نباید با این شبکه جاسوسی مقابله کند بلکه باید دفتر کاری نیز به این شبکه در ایران داده شود!! بر همین اساس برای ممنوع المعامله شدن کارکنان خائن خود از ایران نزد کنوانسیون حقوق بشر سازمان ملل شکایت کرده است.

هر چند این شکایت با سیطره مالی که دشمنان ایران اسلامی بر کنوانسیون حقوق بشر دارند مشخص است به کجا می انجامد اما شبکه بی بی سی نشان داده که در زمانی که سیر مخاطبین این شبکه رو به افول گذاشته، این شبکه سعی دارد با این گونه فرافکنی ها کاستی های خود را جبران نماید واکنون نوبت نظام است که باید در مسیر مقابله سخت با خائنین مشغول در این شبکه شدت عمل به خرج دهد. البته دیر یا زود اختلافات داخلی در این شبکه موجب فروپاشی سازمانی این شبه رسانه خواهد شد ولی لازم است به خائنین این ملت نیز درسی فراموش نشدنی داده شود.

پیشنهاد می شود قوه قضائیه اموال برخی از کارکنان این شبکه که همانند تروریست های منافقین در آغوش بیگانگان به نام کار رسانه ای مشغول وطن فروشی هستند را مصادره نماید تا برای دیگر کارکنان این شبکه مایع عبرت شود چرا که این افراد مصداق آشکار مفسد فی الارض هستند و در قانون جزای اسلامی حکم چنین افرادی به جز اشد مجازات مصادره اموالی است که با در آمد حاصل از این خیانت ها بدست آورده اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme