https://telegram.me/empireoflies

قدس؛ زخم‌خورده اما ایستاده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپرونده فلسطین یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های تاریخ بشر در طول قرن‌هاست، حوادث بزرگ و پیچیده‌ و جنایات وحشتناکی برای این پرونده رخ داد و نتیجه‌اش تا کنون آن بوده که رژیم صهیونیستی سرزمین فلسطین را اشغال کرده، ساکنان آن را به شهادت رسانده و به مقدسات اسلامی آن به ویژه در قدس شریف توهین کرده است.

فلسطین در طول تاریخ خود بارها از سوی قوای خارجی اشغال شده و شاهد فاجعه های بسیاری بوده که صحبت از آن در حد چند خط امکان‌پذیر نیست.

بر اساس بخش عربی وبگاه «الوقت»، در اواخر قرن یازده میلادی صلیبی‌ها، فلسطین را اشغال کردند اما صلا‌ح‌الدین ایوبی در نبرد مشهور «حطین» قدس را بازپس گرفت و خسارت‌های زیاد جانی و مالی به صلیبی‌ها وارد کرد.

در سال ۱۹۴۸ فلسطین بار دیگر اشغال شد یعنی سه سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، فروپاشی امپراتوری عثمانی در جنگ جهانی اول (۱۹۱۴ – ۱۹۱۸)  و تقسیم منطقه در چارچوب توافق «سایس-پیکو» در سال ۱۹۱۶٫ در حقیقت برای این اشغال از اواخر قرن هجده میلادی و دقیقا در سال ۱۸۹۷ طی اولین کنفرانس صهیونیست‌ها در شهر «بال» سوئیس برنامه‌ریزی شده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: از زمان اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ و اشغال کامل آن در سال ۱۹۶۷ به کمک کشورهای غربی و در مقدمه آن آمریکا، اماکن تاریخی و مقدس شاهد تخریب و تلاش‌هایی برای یهودی‌سازی آن خصوصا در دو دهه اخیر بود.

همانطور که گروه‌ها و دولت‌های مختلف رژیم صهیونیستی به کشتار و آواره کردن صدها هزار فلسطینی، نابودی شهر‌ها و منازل و آتش زدن مزارع آنها روی آوردند.

الوقت افزود: علیرغم گذشت این مدت طولانی از اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین، رژیم صهیونیستی همچنان مرتکب انواع جنایت‌ها علیه ملت فلسطین می‌شود تا در سایه سکوت بین‌المللی، جای پای خود را محکم کند. طرف‌ها مرتجع و مزدور در منطقه نیز به تقویت اشغالگری این رژیم در فلسطین کمک می‌کنند همانگونه که ظهور گروه‌های تروریستی حمایت شده از این طرف‌ها طی سال‌های اخیر در کم شدن توجه کشورهای اسلامی بویژه عربی از مسأله فلسطین سهیم بودند. ملت فلسطین همچنان بهای توطئه‌هایی را می‌دهد که در سازمان‌های جهانی صهیونیستی و با حمایت واضح آمریکا و متحدان غربی و منطقه‌ای برای خدمت به رژیم صهیونیستی علیه این ملت طرح‌ریزی شده‌اند.

در ادامه گزارش آمده است: نوار غزه طی دو دهه اخیر مورد حملات مکرر صهیونیست‌ها قرار گرفت که آخرین آنها در تابستان سال ۲۰۱۴ بود و طی آنها هزاران فلسطینی شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های غزه رنج‌کشیده از محاصره نابود شد. در کرانه باختری در نتیجه توافق و همکاری تشکیلات خودگردان با دولت (رژیم) اسرائیل و در راستای خاموش کردن انتفاضه‌های مکرر، بسیاری از فلسطینی‌ها مورد سرکوب شدید قرار گرفتند.

در پایان گزارش ذکر شده است: علیرغم شرایط سخت، ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت همچنان بر ادامه مبارزه با تمام ابزارهای در دسترس با هدف پس گرفتن حقوق غصب شده بویژه حق بازگشت اصرار دارند. بسیاری از کارشناسان معتقدند هدف واگذار کردن منصب وزیر جنگ به آویگدور لیبرمن افراطی در درجه اول  سرکوب فلسطینی‌های به پا خاسته برای دفاع از سرزمین و مقدساتشان بوده است.

در سایه این حوادث تأسف‌بار اهمیت احیای روز جهانی قدس به وضوح روشن است روزی که توسط امام خمینی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نام‌گذاری شد تا حمایت از مبارزه ملت فلسطین برای بازپس‌گرفتن حقوق غصب شده و آزادسازی قدس شریف و دیگر اماکن مقدسه تقویت شود.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

فلسطین و قدس در طول تاریخ بارها مورد اشغال قرار گرفته است اما مردم آن همچنان با دست خالی بر بازپس گرفتن حقوق غصب‌شده خود و آزادسازی مقدسات اصرار دارند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme