https://telegram.me/empireoflies

قتل علیرضا پهلوی/ پشت پرده خاندان مخلوع سلطنتی چه می‌گذرد؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبا وجود مرگ علیرضا پهلوی برادر کوچک تر رضا پهلوی هنوز دلیل مرگ او مشخص نیست. با این که گفته شده خودکشی عامل اصلی درگذشت ناگهانی او بوده با این حال شک و شبهه های فراوانی پیرامون این واقعه به وجود آمده است.

این مسئله اما باعث نشده گروههای سیاسی وفادار به خاندان سلطنتی و حتی مخالفان آنان برای حل این معما تلاش و اقدام کنند.

پس از شش سال و با وجود اقدامات سیاسی رضا پهلوی در نشست و برخاست با سناتورهای آمریکایی و برخی گروهک های تجزیه طلب کُرد که اعتراض بسیاری از طرفداران خود را هم در پی داشت زمزمه هایی مبنی بر گشوده شدن پرونده مرگ مشکوک دومین فرزند شاه مخلوع ایران شنیده می شود.

جرقه این کار را یکی از حامیان دیروز و از مخالفان سرسخت امروز او زده است. کسی که با تهیه و تولید برنامه هایی علیه او رسما به اپوزیسیون رضا پهلوی بدل شده. امیدشریفی دانا.

BBC شروع ماجرا
این پان ایرانیست مقیم سوئد با پخش قسمت هایی از گزارش شبکه بی بی سی فارسی گفته است بیانیه ای که این شبکه به نقل از رضاپهلوی می خواند با متن اصلی این بیانیه در سایت شخصی وی متفاوت است!

دانا مدعی می شود بیانیه ای که کسری ناجی گزارش گر این گزارش خبری از رضا پهلوی می خواند با بیانیه ای که در سایت رضا وجود دارد با وجود این که تاریخ انتشار این بیانیه ها یکی است ( ۱۴ دی ماه ۸۹)

گویا رضا پهلوی ساعتی بعد از اعلام مرگ برادر کوچک تر خود و بدون این که گزارش رسمی پلیس محلی در این رابطه مشخص شود علت مرگش را خودکشی ناشی از مشکلات روانی عنوان می کند.

تاکید چندباره رضا پهلوی بر مشکلات روحی و افسردگی برادرکوچک تر خود در مصاحبه با شبکه BBC این سوال را در ذهن ایجاد می کند که با وجود حجم بالای بیماری چرا او در بوستن آمریکا تنها زندگی می کرده؟ امید دانا با طرح این پرسش اذعان می کند که وی از در مقابل پرسش مشابهی که BBC طرح کرده از جواب دادن طفره می رود.

دروغ رضا پهلوی؟

نکته قابل اشاره ای که باید گفته شد این است که رضا پهلوی در پاسخ به سوال مجری BBC مبنی بر وجود داشتن یا نداشتن وصیت نامه یا دست خطی از علیرضا پهلوی منکر هرگونه نوشته ای می شود!

این پاسخ به زعم امیددانا خلاف ادعاهای اولیه رضا پهلوی در بیانیه کذایی است. در آن بیانیه فرزند شاه مخلوع ایران مدعی شده برادرکوچک ترش قبل از مرگ نامه ای از خود برجای گذاشته است که خواسته هایی از جمله سوزاندن جسد و ریختن آن به دریای مازندان و… مطرح شده بود.

در همان ایام سایت خبری BBC به نقل از یکی از دوستان خانواده پهلوی گفته بود علیرضا پهلوی وصیت کرده بود که پس از مرگ جسدش را بسوزانند و خاکسترش را در دریای خزر بریزند. این ادعا در سایت شخصی رضاپهلوی هم موجود است.

در این میان پرسشی که به ذن می آید این است که چرا خبر مرگ مشکوک علیرضا پهلوی برجسته شد؟ چرا غالبا نامی از وی در میان محافل خبری نبود؟ چرا هیچ اثری از وی در شبکه های سلطنت طلب نبود؟

این پرسش را هم مجری BBC یک ماه بعد از مرگ علیرضا از رضا پهلوی می پرسد. چرا با وجود تحصیلات بالای وی او به حاشیه رانده شده بود؟

امیددانا نیز جزئیات بیشتری را فاش می کند. با ادعای او رضا پهلوی به دنبال ارزش های غربی رفته بود ولی برادر کوچک تر وی با تحصیل در رشته ایران شناسی به دنبال تاریخ ایران باستان رفته بود.

به اعتراف هم کلاسی های علیرضا، وی در قسمت ” مینوی خرد” که بخش مهمی در کتاب اوستا ست تحقیق و پژوهش می کرده است. با این وجود حتی یک مصاحبه هم از وی وجود ندارد. چرا؟

گزارش دادستان آمریکا

لری کلیمن دادستان و فعال مشهور سیاسی آمریکا که در مراسم یادبود مرگ علیرضا پهلوی در واشنگتن شرکت می کند با انتشار گزارشی مرگ وی را قتل عنوان می کند.

او همچنین با رد خودکشی علیرضا با گلوله هفت تیر مدعی می شود وی توسط یک تفنگ شکاری دولول و با دو گلوله به سر و دهان به قتل رسیده است.( اینجا) ( ترجمه این گزارش)

با این حال انتشار این گزارش باعث نشد با خاندان سلطنتی، شبکه های خبری مانند BBC، VOA، RADIO FARDA،CNN، و رادیو زمانه و ..هیچ واکنشی به این خبر نداشتند و به تعبیر امید دانا یک سکوت خبری مطلق را شاهد بودیم. علاوه بر این هیچ وقت گزارش رسمی پلیس نیز منتشر نشد!!

آینده!!

با این وجود عامل یا عاملان قتل این شاهزاده به حاشیه رانده شده معلوم نیست. 

آینده ممکن است شاهد اتفاقات زیادی باشیم. فشارها علیه خاندان شاه مخلوع بیشتر خواهد شد. معدودند کسانی که به او وفادارند. رضا پهلوی دیگر داعیه دار سلطنت در ایران نیست و کسانی چون امیددانا او را هوادار پادشاهی نمی دانند.

در کنار مرگ علیرضا، خواهرش لیلا پهلوی هم گفته شده که مرگش مشکوک بوده. چه بر سر خانواده مفلوک پهلوی افتاده است؟

انتهای پیام/

آینده ممکن است شاهد اتفاقات زیادی باشیم. فشارها علیه خاندان شاه مخلوع بیشتر خواهد شد. معدودند کسانی که به او وفادارند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme