https://telegram.me/empireoflies
تمام نشانه های موجود حکایت از در میان بودن یک «سناریوی بزرگ» دیگر برای نشانی غلط دادن دارند؛ بار دیگر در فرانسه، در اثر یک حمله تروریستی شنیع ده ها نفر به قتل رسیده اند، حادثه ای که رنج، درد، ترس و خشم را در سراسر فرانسه، اروپا و نهایتا جهان گسترش می دهد.

قتل عام ۱۴ ژوئیه در نیس: یک نشانی غلط دادن دیگر در فرانسه؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یک حادثه تروریستی دیگر در فرانسه. در روز باستیل، چهاردهم ژوئیه؛ روز بزرگداشت انقلاب سال ۱۷۸۹ فرانسه، مهم ترین تعطیلات ملی فرانسه، این بار در نیس. اتفاقی که باعث کشته شدن ۸۴ نفر و مجروح شدن عده زیادی از مردم گردید که بیشتر آنها کودک بودند.

پرزیدنت اولاند در نهایت به هدف خود خواهید رسید؛ اینکه فرانسه اولین کشور در اروپا باشد که دارای حکومت نظامی دائمی می شود. او پیش از این اعلام کرده بود که حالت فوق العاده فعلی که روز ۲۶ ژوئیه به پایان می رسید، برای سه ماه دیگر تمدید خواهد شد. تمدید موقت حالت فوق العاده برای چنین مدتی در حیطه اختیارات او قرار دارد. به این ترتیب او زمان زیادی را برای به اجرا گذاشتن دائمی این حالت فوق العاده از طریق پارلمان – و نتیجتا تشویق سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای دست زدن به عملی مشابه- خواهد داشت.

چرا فرانسه؟ طبیعتا اولاند دستورهای واشنگتن را دنبال می کند. او بزدل ترین عروسک دست نشانده آمریکا در اروپاست و همین امر، فرانسه را به مهم ترین برده آمریکا در اتحادیه اروپا تبدیل می کند. نکته دیگر اینکه این فرانسه در تب و تاب بعد از براگزیت قرار دارد که بر اساس نظرسنجی های متعدد، ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم فرانسه مخالف اتحادیه اروپا هستند و در صورت برگزاری یک فراگزیت، اگر فرصت چنین کاری به آنها داده شود، رای به خروج از آن را خواهند داد. این میزان نشان دهنده افزایش قابل توجه تعداد طرفداران جدایی از اتحادیه اروپا از زمان برگزاری رفراندوم براگزیت است.

واشنگتن به یک اروپای نظامی شده نیاز دارد تا بتواند آن را با زور کنترل کند، بتواند مقررات شرکتی و مالی نوفاشیستی اش را بر آنها تحمیل کند، بتواند از طریق توافقنامه مشارکت تجاری و سرمایه گذاری فراآتلانتیک پایش را روی گلوی اروپاییان بگذارد، بتواند اروپا را به یک مستعمره جدید و کارآمد از فناوری های پیشرفته ارزان قیمت برای امپراتوری آمریکا و نیز یک منطقه حائل قابل اطمینان دربرابر روسیه تبدیل کند؛ نشانه هایی که همگی از آغاز مجدد جنگ سردی تازه حکایت دارند. جنگی که این بار دیگر آنقدرها هم سرد نیست. به لطف وجود بردگان آمریکا در اتحادیه اروپا که این آزادی کامل را به ناتو بخشیده اند تا پیشروی بی رحمانه اش را به سمت مسکو ادامه دهد، هر آن احتمال در گرفتن جنگ سوم جهانی وجود دارد.

اما شب گذشته چه اتفاقی افتاد؟ طی برگزاری مراسم جشن روز ملی فرانسه در حدود ساعت ۱۱ شب، راننده یک کامیون با سرعت زیاد آن را به طرف جمعیت هزاران نفره ای هدایت کرد که در حال تماشای مراسم آتشبازی در  یکی از خیابان های ساحلی نیس بودند. راننده کامیون همزمان و کورکورانه به سمت جمعیت تیراندازی می کرد. او قبل از آنکه توسط پلیس متوقف شود، توانست به مدت دو کیلومتر به همین شکل به پیشروی خود ادامه دهد. پلیس بلافاصله با شلیک گلوله او را به قتل رساند.

تمام نشانه های موجود حکایت از در میان بودن یک «سناریوی بزرگ» دیگر برای نشانی غلط دادن دارند؛ بار دیگر در فرانسه، در اثر یک حمله تروریستی شنیع ده ها نفر به قتل رسیده اند، حادثه ای که رنج، درد، ترس و خشم را در سراسر فرانسه، اروپا و نهایتا جهان گسترش می دهد.

راننده جوان کامیون به عنوان یک فرانسوی ۳۱ ساله ساکن نیزا با ریشه های تونسی شناسایی گردید. همچون موارد قبلی «تصادفا» اوراق هویت وی در داخل کامیون یافت شد. این مرد جوان بی درنگ به ضرب گلوله پلیس از پای درآمد. مردگان هم که نمی تواند حرف بزنند. الگویی که تاکنون همگان کاملا با آن آشنا شده اند.

ریشه های تونسی این مرد ممکن است خیلی زود او را به یک گروه تروریستی جهادی مرتبط کند؛ طی این مدت نیز ماشین تبلیغاتی خبرها را منتشر می کند و نفرت بیشتری را از مسلمانان در دل مردم غرب می کارد.

روشن نیست که این کامیون چگونه توانسته از موانعی  عبورکند که برای حفاظت از عابرین و تماشاچیان مراسم بزرگداشت چهاردهم ژوئیه در محل نصب شده بود. بنا به گفته شاهدان عینی حدود نیم ساعت طول کشید تا پلیس و نیروهای آتشنشانی به محل حادثه برسند.

چطور امکان دارد که برای «حفاظت» از چنین جمعیت بزرگی، نیروهای پلیس یا نظامی برای گشتزنی در این منطقه در نظر گرفته نشده باشند؟ آن هم در کشوری که قانون حکومت نظامی در آن درحال اجراست؟

پرزیدنت اولاند در حالی که از روی نوشته حرف می زد، با لحنی عاری از هر احساسی خطاب به مردم سخن گفت. به نظر نمی رسید که هیچ کدام از کلماتش خالصانه و از ته قلب باشد. جوری سخن می گفت که انگار این حادثه تروریستی به هیچ وجه خبر تازه ای برای او نبوده است. نطق او بیشتر بر اعلام تمدید سه ماهه وضعیت فوق العاده – یا عملا همان حکومت نظامی – تمرکز داشت که از نوامبر گذشته و پس از حملات پاریس به اجرا گذاشته شده بود و روز ۲۶ ژوئیه جاری به اتمام می رسید.

با وجود اجرای قانون حکومت نظامی، عجیب است در مراسم بزرگداشتی با چنین وزن و اهمیت  برای فرانسه و حضور میلیون ها نفری مردم در خیابان ها، نیروهای پلیس یا ارتش برای حفاظت از آنها در صحنه حضور نداشته باشند.

اولاند این اتفاق را یک حادثه تروریستی خواند. وزیرکشور او برنارد  کارو، راننده کامیون را یک «تروریست» نامید.

این اعلام مدت ها قبل از آن صورت گرفت که یک «گروه تروریستی» اسلامی مسئولیت این حمله را برعهده بگیرد. طبق معمول. بیایید هیچ شکی نداشته باشیم که این اقدام، کار دشمنان بشر – یا «بشرغربی» – یعنی همان مردمان برتر است.

(توضیح به روز شده: تله یو اس آر لحظاتی پیش گزارش داد که دولت اسلامی (این مخلوق ایالات متحده آمریکا و متحدان خاورمیانه ای اش) مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است.)

 طی هفته های آینده این اتفاق بهانه ای خواهد شد برای به صورت قانون درآمدن وضعیت فوق العاده و تصویب آن در پارلمان فرانسه و تبدیل شدن آن به یکی از اجزای لاینفک قانون اساسی این کشور. و این همان چیزی است که آمریکا می خواهد. همان چیزی است که آمریکا به دست خواهد آورد و به این ترتیب سایر کشورهای اروپایی را نه تنها تشویق، بلکه وادار می کند دست به کاری مشابه بزنند و نیروهای نظامی را بر شهروندانشان مسلط کنند.

چقدر دیگر طول خواهد کشید تا ما، مردم، بیدار شویم و چشم بر روشنایی بگشاییم؟

نوشته: پیتر کوئینگ[۱]

ترجمه: محمود سبزواری

منبع: http://www.informationclearinghouse.info/article45106.htm

[۱] . Peter Koenigاقتصاددان و تحلیلگر مسائل ژئوپلتیک

انتهای پیام/فارس

تمام نشانه های موجود حکایت از در میان بودن یک «سناریوی بزرگ» دیگر برای نشانی غلط دادن دارند؛ بار دیگر در فرانسه، در اثر یک حمله تروریستی شنیع ده ها نفر به قتل رسیده اند، حادثه ای که رنج، درد، ترس و خشم را در سراسر فرانسه، اروپا و نهایتا جهان گسترش می دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme