https://telegram.me/empireoflies
یک روزنامه فرانسوی نوشت که ریاض و ابوظبی اعلام کرده‌اند که در صورتی از دولت سوریه حمایت می‌کنند که دمشق رابطه خود را با تهران قطع کند.

فیگارو: عربستان و امارات قطع رابطه با ایران را شرط حمایت از اسد اعلام کرده‌اند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعربستان سعودی و امارات متحده عربی برای کمک‌هایشان به منظور بازسازی سوریه برای دولت این کشور شرط گذاشتند.

روزنامه فرانسوی فیگارو با اعلام این خبر نوشت که  شواهد موجود حاکی از آن است که سعودی‌ها، قطر و امارات متحده عربی که تروریست‌های مخالف «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را از لحاظ مالی پشتیبانی می‌کردند و تا همین چند وقت پیش هم مخالف حضور اسد در مسند قدرت بودند اکنون از باقی ماندن وی در این سمت حمایت کرده‌اند مشروط بر اینکه اسد رابطه خود را با ایران قطع کند.

یک کارشناس عرب از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در این مورد گفت: «دولت‌‌های زیادی به توازن درست به منظور تحقق این حقیقت چشم دوخته‌اند.»

وی افزود: «رژیم سوریه در جنگ پیروز شد و اکنون با هم‌پیمان روس خود می‌خواهد ما را بدون وجود همتایی، در این زمینه متقاعد کند. ما باید این کار را انجام دهیم البته نه اینکه بهایی نداشته باشد و باید سطح معینی از فشار را بر اسد حفظ کنیم.»

این در حالی است که پیشتر «ولید المعلم» وزیرخارجه سوریه ضمن تأکید بر عمیق بودن روابط ایران و سوریه و اینکه کشورهای عربی خلیج فارس صاحب اختیار خود نیستند، تصریح کرده بود که روابط سوریه با ایران اصلا قابل چانه‌زنی نیست.

این مقام سوری گفت:«این روابط راهبردی است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۹۷۹ شکل گرفته و این به دلیل موضع ایران در مقابل فلسطین است. اگر مواضع جمهوری اسلامی را با زمان شاه مقایسه کنید، تحولی واقعی را شاهد خواهید بود. روابط سوریه و ایران، به شکلی سریع و عمیق گسترش یافت. حالا هر چقدر هم پیشنهادها وسوسه‌انگیز باشد،‌ باید اعلام کنیم که رابطه با ایران محل چانه‌زنی ندارد.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک روزنامه فرانسوی نوشت که ریاض و ابوظبی اعلام کرده‌اند که در صورتی از دولت سوریه حمایت می‌کنند که دمشق رابطه خود را با تهران قطع کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme