https://telegram.me/empireoflies

فیلم/ مصاحبه مشاور جنجالی با رسانه‌های ضد ایرانی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اینکه فعالان محیط زیست ایرانی با هدف بهبود وضعیت محیط زیست کشورمان و تحقق توسعه پایدار، وارد عرصه سیاست و تصمیم‌سازی شوند و تجربیات تخصصی خود در حوزه محیط زیست را در اختیار دولتمردان قرار دهند، پدیده‌ای مبارک است، اما این امر الزامات و بایدهایی را می‌طلبد که شاید فعالان غیرسیاسی نسبت به آنها ناآگاه و یا بی‌توجه باشند.

مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس که شدیدترین مواضع را علیه کشورمان دارد، یکی از همان اشتباهات و غفلت‌هایی است که گه‌گاه از سوی برخی عناصر غیرسیاسی متنفذ در دستگاه‌های دولتی سر می‌زند.

فارغ از اغراض سیاسی و منفعت‌طلبانه و وطن‌فروشانه برخی اشخاص که با هدف تضعیف پایه‌های نظام جمهوری اسلامی اقدام به همکاری با شبکه‌های رسانه‌ای و جاسوسی بیگانه می‌کنند، برخی افراد هستند که برچسب سیاسی را بر خود نچسبانده‌اند و صرفا به دلیل تخصص در حوزه‌ای خاص در مقام مشاور وارد بدنه دولت شده‌اند.

«اسماعیل کهرم» از جمله افرادی‌ست که در سالهای گذشته نیز به عنوان “کارشناس محیط زیست” با برخی رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه مصاحبه کرد است، اما گفت‌وگوی وی به عنوان یک مقام مسئول با رسانه‌های بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا» و امثالهم که سوابق ضد ایرانی آن برای همه آشکار است،  جای سوال داشته و بر اساس قوانین کشورمان هیچ‌یک از مقامات و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایرا،ن حق ندارد خود را در اختیار رسانه‌های بیگانه و ضد ایرانی قرار دهد و با آنها مصاحبه کند.

مصاحبه «اسماعیل کهرم» با «بی‌بی‌سی فارسی»

مصاحبه «اسماعیل کهرم» با «بی‌بی‌سی فارسی»

«اسماعیل کهرم» که پس از سالها فعالیت در عرصه محیط زیست ایران، حکم خود را از معاون رئیس‌جمهور دریافت کرده، چندی پیش در گفت‌وگو با «بی‌بی‌سی فارسی»، برای نظام جمهوری اسلامی ایران از لفظ «رژیم» استفاده کرده بود که نشانه عدم سواد سیاسی وی است.

این مشاور جنجالی، حتی در برنامه «صفحه دو» بخش فارسی بی‌بی‌سی انگلیس به‌طور ویدئو کنفرانس حضور پیدا کرد و همسو با خواسته بنگاه سخن‌پراکنی انگلیس، با بیان اینکه ایران در شرایط زیست‌محیطی حادی قرار دارد، با ادبیات خاصی که حاکی از اعتراف دولت است ادعا کرد: “دولت اقرار می‌کند که ایران در محیط زیست منطقه در شرایط بسیار بسیار بحرانی قرار دارد!”

مصاحبه «اسماعیل کهرم» با «بی‌بی‌سی فارسی» تنها گفت‌وگوی وی با رسانه‌های ضد ایرانی نبود، بلکه کهرم چند روز پیش به‌صورت تلفنی در برنامه «افق» تلویزیون فارسی «صدای آمریکا» شرکت کرد.

این مشاور جنجالی در مصاحبه با «صدای آمریکا» درباره ضرورت توجه به گردشگری در کشورمان، به مانند عناصر اپوزسیون خارج‌نشین گفت: “مقداری آزادی‌های مدنی و فردی و آزادی‌هایی که رسانه‌ها لازم دارند به آنها بدهیم …(!)”

پیش از هر اقدامی ضروری است تا دست‌اندرکاران سازمان حفاظت محیط زیست ضمن توجیه مشاور خود در راستای شفاف‌سازی و محکوم کردن این مصاحبه، از مردم به‌سبب مصاحبه با رسانه‌های ضد ایرانی عذرخواهی کرد و از تکرار اینگونه اقدامات از سوی مسئولان ذی‌ربط جلوگیری شود.

انتهای پیام/

اینکه فعالان محیط زیست ایرانی با هدف بهبود وضعیت محیط زیست کشورمان و تحقق توسعه پایدار، وارد عرصه سیاست و تصمیم‌سازی شوند و تجربیات تخصصی خود در حوزه محیط زیست را در اختیار دولتمردان قرار دهند، پدیده‌ای مبارک است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. آقا یکی این کارشناس رو توجیح کنه ما چند تا از این کارشناسا داشته باشیم دیگه نیازی به اپوزسیون و بر انداز نداریم این دوستمون یا کلا نمیدونه یا خیلی میدونه که در کل فرقی هم نمیکنه .. تمام مواضع ایشان بر ضد ایران و جمهوری اسلامی است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme