https://telegram.me/empireoflies

فیلم/ دولت انگلیس مردم خودش را بخاطر مردم ایران به زندان می‌اندازد!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی که شبکه بی‌بی‌سی در راستای اهداف دولت انگلیس برای کشورهایی مختلف مانند ایران به‌صورت رایگان در حال پخش برنامه است، اما در خود انگلیس اقدام به دریافت پول از مردم کرده و در صورت نپرداختن این هزینه توسط مردم از آنها شکایت و در طول سال نیز ۵۰ نفر را به همین دلیل روانه زندان می‌کند!

در انگلیس، تماشای زنده برنامه های تلویزیونی و یا ضبط آنها در زمان پخش، از روی تلویزیون و یا دیگر ابزارهای دیدن برخط و اینترنت نیاز به مجوزی دارد که «تی وی لایسنس» نامیده می‌شود.

بی‌بی‌سی که با منشور سلطنتی تأسیس شد، در توافق با دولت انگلیس فعالیت می‌کند. هزینه فعالیت بی‌بی‌سی از محل صدور مجوز تلویزیون که سالانه خانوارها و شرکت‌های بریتانیایی می‌خرند، تأمین می‌شود. مبلغ این مجوز را دولت انگلیس تعیین و مجلس این کشور تصویب می‌کند. از اول آوریل ۲۰۱۴ میلادی، بودجه بی‌بی‌سی نیز که در سال ۱۹۳۲ راه‌اندازی شد و برنامه های رادیویی، تلویزیونی و خدمات آنلاین به ۲۸ زبان از جمله زبان‌های عربی و فارسی ارائه می‌دهد، از محل مجوز تماشای تلویزیون تامین می‌شود. مجوز تلویزیون برای تلویزیون های رنگی سالانه بیش از ۱۴۵ پوند است.

تماشای تلویزیون بدون مجوز پیگرد قانونی دارد که حضور در دادگاه و جریمه تا یکهزار پوند (بدون منظور کردن هزینه‌های قانونی و دادرسی) را نیز در پی خواهد داشت.

همه فروشگاهها و مغازه‌های انگلیس موظفند نشانی خریداران تلویزیون را دریافت و بلافاصله آن را به مرکز کنترل مجوزهای تلویزیون ارسال کنند. حتی در زمانی که شهروندان انگلیسی به ماموران مربوط اطلاع دهند که تلویزیون ندارند، ماموران ممکن است محل زندگی آنان را بررسی کنند تا از صحت این موضوع، مطمئن شوند.

خودروهای گشت ردیاب نیز می‌توانند با استفاده از دستگاه ‌هایی که بر روی آن‌ها نصب شده، وجود گیرنده‌های تلویزیونی را شناسایی کنند.

معمولاً هر هفته به طور متوسط ۳۰۰۰ نفر به علت نداشتن مجوز تماشای تلویزیون، به پرداخت جریمه محکوم می‌شوند. در سال ۲۰۱۴ میلادی، بیش از ۱۵۰ هزار نفر به علت نداشتن مجوز تلویزیون، روانه دادگاه شده‌اند به گونه‌ای که ۱۰ درصد از پرونده‌های دادگاه‌های بریتانیا، صرف پرونده‌های ناشی از نداشتن مجوز تلویزیون می‌شود.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، از بودجه حدود ۴ میلیارد پوندی (بیش از ۲۰ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان) بی‌بی‌سی، بیش از ۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون پوند آن از محل فروش مجوز تلویزیون تامین شده است.

با پول‌های هنگفتی که برای دیدن برنامه‌های شبکه‌های مختلف بی‌بی‌سی از مردم انگلیس گرفته می‌شود، آیا این موضوع عجیب و مشکوک نیست که این تلویزیون وابسته به دولت انگلیس، برای مردم ایران به‌طور رایگاه برنامه تولید و پخش می‌کند؟

دانلود

انتهای پیام/

در حالی که شبکه بی بی سی برای کشورهایی همچون ایران به صورت رایگان در حال پخش برنامه می باشد اما در خود انگلیس از مردم پول دریافت می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. البته بی بی سی چندین شبکه انگلیسی زبان داره که برای مردم داخل انگلستان برنامه تولید میکنن برای همینه که مردم انگلیس بودجه بی بی سی رو میدن اما از سال۲۰۱۴ بودجه بی بی سی فارسی و دیگر زبان های بی بی سی که برای مردم جهان به ۲۷ زبان مختلف برنامه تولید میکنن تغعیرکرده و از راه مالیات مردم انگلیس برای همه زبان های بی بی سی اززجمله بی بی سی فارسی تامین میشه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme