https://telegram.me/empireoflies

فیلم جنجالی مربوط به حاج قاسم نیست + عکس

به گزارش «امپراتوری دروغ»، ویدئوی پایکوبی شیعیان از شکست داعش در آمرلی عراق، این روزها با نام ویدئوی پایکوبی سردار سلیمانی بارها در رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور بازنشر شده. غافل از این که فرد اشاره شده در این ویدئو اصلا ایرانی نیست و یکی از فرماندهان شیعیان عراق است.

همه‌چیز از انتشار یک فیلم در شبکه‌های اجتماعی شروع شد. فیلمی که شبکه‌های «العربیه»، رویترز، بی‌بی سی و … به‌سرعت آن را بازنشر دادند. ویدئویی که منسوب به «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران شد. اما ماجرا، دروغ بزرگی بود که با جنجال‌سازی رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور همراه شد. دروغ بزرگی که البته خیلی زود برملا شد.

شبکه خبری «العربیه» با انتشار این ویدئو نوشت:«ویدیویی از رقص ، پایکوبی و اعلام شادی قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در کنار چند شبه نظامی عراقی منتشر شده که گفته می شود متعلق به منطقه آمرلی عراق است و پس از شکست شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در این منطقه گرفته شده است….در تصاویری که از شکست محاصره آمرلی و پس از آن بیرون راندن شبه نظامیان داعش از منطقه سلیمان بیک منتشر شد، حضور شبه نظامیان شیعه وابسته به ایران به وضوح دیده می شود.

به گزارش عصرایران به نقل از مجله مهر، بررسی‌ها نشان می‌دهد فردی که در این ویدئو  به «سردار سلیمانی» منسوب شده، اصلا ایرانی نیست و یکی از فرماندهان عراقی است. فردی که در این ویدئو سردار سلیمانی معرفی شده، نامش «ابو مهدی مهندس» از فرماندهان گروههای شیعی عراق است که در فیلم هم حضور دارد. عکس دیگری از «ابومهدی» هم در صفحات مجازی منتشر شده که به خوبی نشان می‌دهد او همان فردی است که در فیلم منتشرشده، در حال خوشحال با شیعیان عراقی در جریان آزادسازی شهر «آمرلی» و شکست نیروهای «داعش» است.

 

ابومهدی مهندس از فرماندهان شیعیان در عراق، همان کسی است که در فیلم پایکوبی نظامیتان عراقی، او را سردار سلیمانی جا زدند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. سلام…..سردار سلیمانی از مردان خدا وباقیمانده دفاع مقدس وشهید زنده است ….خدا حفظش میکند وعزتش میدهد ….مرگ بر دشمنهنش که از شیطان پست رند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme