https://telegram.me/empireoflies

فیلم آرگو زمینه‌سازی لازم را انجام داد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تخصیص بودجه ای میلیارد دلاری به عنوان غرامت برای اشخاصی که در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و یا به قول رسانه های آمریکایی “بحران گروگان گیری” حضور داشته اند و محل تامین این بودجه، به خبری داغ در این رسانه ها تبدیل شده است.

پایگاه اینترنتی شبکه “سی ان ان” (CNN) در گزارشی تحت عنوان “گروگان های آمریکایی سابق ایران، غرامت دریافت خواهند کرد” نوشته است: «آن ها بیش از ۳۶ سال صبر کرده اند. اکنون آمریکایی هایی که در سفارت آمریکا در ایران به گروگان گرفته شده بودند و شاید خانواده هایشان، به خاطر سختی هایی که متحمل شده اند، غرامت مالی دریافت خواهند کرد. این اقدام در پی آن صورت می پذیرد که تدبیراتی در لایحه بودجه ارائه شده از سوی کنگره که هفته پیش تصویب شده، در این رابطه در نظر گرفته شده بود.»

در ادامه این گزارش آمده است: «”توماس لنکفورد” وکیلی است که برای مدت ۱۶ سال با گروگان‌های سابق، بر روی این پرونده کار کرده و تلاش کرده تا نوعی پاداش نقدی را برای آن ها به ارمغان بیاورد. لنکفورد می گوید بر اساس لایحه بودجه به هر یک از ۵۳ گروگان ۱۰ هزار دلار به ازای هر روزی که در بازداشت بوده اند تعلق می گیرد. به علاوه، همسران و فرزندان آن ها نیز به صورت جداگانه و یکباره، ۶۰۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد.

۳۸ نفر از گروگان های سابق اکنون در قید حیات هستند و به صورت تقریبی ۱۵۰ نفر از کسانی که با سختی های گروگان گیری سفارت آمریکا سر و  کار داشته اند، تحت پوشش قرار خواهند گرفت و این موضوع می تواند پایانی برای خاطرات سخت و وحشتناک این افراد باشد.»

بر اساس این گزارش، بودجه مورد نیاز برای پرداخت غرامت ها، از جریمه های پرداخت شده برخی بانک ها به علت نقض تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران مانند بانک فرانسوی “بی. ان. پی. پاریباس” تامین خواهد شد.

سی ان ان نوشت: «یکی از افرادی که در جریان گروگان گیری در سفارت آمریکا در ایران حضور داشته، در مصاحبه با سی ان ان می گوید: “می توان این اتفاق را، معجزه کریسمس توصیف کرد.” البته او این غرامت مالی را بسیار کمتر از آن چیزی می داند که در صورت امکان ارائه این پرونده به دادگاه و پیروزی آن، ممکن بود به آن ها برسد.»

در ادامه گزارش سی ان ان آمده است: «تلاش های پیشین کنگره برای تصویب لایحه ای در راستای پرداخت غرامت مالی به گروگان ها، ناموفق بوده اما چندین عامل در سال های اخیر به بازگردادن بحث گروگان ها و سختی هایی که متحمل شدند به کانون توجه عمومی کمک کرد: انتشار فیلم آرگو در سال ۲۰۱۲، که داستان نجات شش نفر از گروگان های آمریکایی را به نمایش گذاشت و همچنین توافق هسته ای میان آمریکا و ایران در سال جاری.»

انتهای پیام/جام نیوز

«یکی از افرادی که در جریان گروگان گیری در سفارت آمریکا در ایران حضور داشته، در مصاحبه با سی ان ان می گوید: “می توان این اتفاق را، معجزه کریسمس توصیف کرد.”»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme