https://telegram.me/empireoflies
روند ادامه دار شلیک پلیس آمریکا به شهروندان سیاه پوست در حالی ادامه دارد که این کشور در پی قتل جورج فلوید، وعده‌های متفاوتی مبنی بر تغییرات در ساختار پلیس ارائه دادند.

فیلم| آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغخشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان نقطه پایانی ندارد!

 
آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا
 
زمانی که «جورج فلوید»، در شهر «مینیاپولیس» و توط افسر نژادپرست پلیس فدرال آمریکا و با فشار زانوی وی بر روی گلویش به قتل رسید، کمتر کسی تصور می‌کرد که پلیس فدرال دوباره دست به کشتار هدفمند سیاهپوستان بزند.
 
اما این اتفاق حداقل ۱۰ بار دیگر (از زمان قتل جرج فلوید) رخ داده است.
 
اگرچه پلیس آمریکا هر بار به بهانه‌ای این کشتار‌ها را توجیه کرده و از عدم وجود تصاویر ویدئویی در خصوص چگونگی کشتار رنگین پوستان، به عنوان دستمایه‌ای جهت دروغ گویی در این خصوص استفاده کرده است، اما آنچه اخیرا در ایالت «ویسکانسین» رخ داد، جای هرگونه توجیه و دروغی را از سوی پلیس فدرال آمریکا و سیاستمداران این کشور بسته است.
 

چه فاجعه‌ای در ویسکانسین رخ داده است؟

«دویچه وله» تاکید کرده است که به دنبال وقوع یک جنایت دیگر پلیس علیه سیاهپوستی بی گناه، ویسکانسین و خصوصا شهر «کنوشا» در وضعیتی بحران و فوق العاده قرار گرفته اند.
 
بر اساس این گزارش، فرماندار ویسکانسن، تأیید کرده است که در شهر کنوشا پلیس از پشت چند گلوله به مردی سیاه‌پوست شلیک کرده است.
 
این مرد اکنون با حالی وخیم در بیمارستان بستری است.
 
به گفته پلیس، شامگاه یکشنبه گذشته (۲۳ آگوست به وقت محلی) ماموران به دنبال یک «دعوای خانوادگی» به محل حادثه رفته بودند که با «جیکوب بلیک» درگیر شدند.
شاهدان گفته‌اند که مرد سیاه‌پوست برای پایان دادن به «دعوا» به محل رفته بود.
 
فیلم‌های ویدیویی که در اینترنت منتشر شده است، مرد سیاه‌پوست را در لحظه‌ای نشان می‌دهند که به طرف خودروی خود می‌دود و چند مامور او را دنبال می‌کنند.
https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/5/2728605_425.mp4
زمانی که مرد قصد سوار شدن به خودرو را دارد، یکی از ماموران به پیراهن او چنگ می‌اندازد و در همین لحظه صدای شلیک چند تیر به گوش می‌رسد.
گفته می‌شود که در لحظه تیراندازی سه پسر قربانی در خودرو بوده‌اند.
این مرد با بالگرد به بیمارستانی در «میلواکی» منتقل شده است.
به گفته پزشکان، حال او وخیم است و خطر مرگ تهدیدش می‌کند.
به دنبال انتشار این ویدیو در فضای مجازی، ساکنان محل به اعتراض برخاستند.
در فیلم‌هایی که در فضای مجازی پخش شده، مردمی خشمگین دیده می‌شوند که در خیابان‌های شهر با سنگ و کوکتل مولوتوف به ماموران پلیس حمله می‌کنند؛ جمعیت چند خودرو را به آتش کشیدند.

متهمان راهی تعطیلات شده اند!

نکته تاسف بار این که مسئولان قضایی در ایالت ویسکانسین، نه تنها ماموران جنایتکارپلیس را از کار برکنار یا دستگیر نکرده است، بلکه آنها را به تعطیلات فرستاده تا به قول معروف، آبها از آسیاب بیفتد!
آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا
در کنوشا وضعیت فوق‌العاده و منع تردد اعلام شده که هنوز ادامه دارد.
دادگستری ویسکانسن اعلام کرده که تحقیق درباره این حادثه را شروع کرده و مأموران دخیل در ماجرا را به تعطیلات اجباری فرستاده است.‌

می‌توانید پایتان را بر روی گردن افراد فشار دهید!

«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا، کماکان در صدد ارسال پالس‌ها و سیگنال‌هایی به نژادپرستان و ملی گرایان افراطی در آمریکاست تا بتواند بار دیگر، حمایت آن‌ها از خود را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ برانگیزد.
آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا
رییس جمهور آمریکا اکنون گفته است که با فشردن گردن مظنونان از جانب ماموران پلیس در «موارد استثنایی» موافق است.
ترامپ در گفت و گو با شبکه خبری «فاکس نیوز» تصریح کرد «در مبارزه تن به تن یک مامور پلیس با یک فرد مظنون این امکان وجود دارد که مامور از این شیوه استفاده کند.»
چنانچه «دویچه وله» گزارش داده است، این موضع‌گیری ترامپ واکنش به اصلاح قوانین دو ایالت برای برخورد با ماموران پلیس است.
پس از آنکه شهردار مینیاپولیس اعلام کرد که حرکت فشردن گردن مظنونان را برای ماموران پلیس ممنوع می‌کند، فرمانداران ایالت‌های «کالیفرنیا» و «نیویورک» هم تمایل خود را به ممنوعیت این شیوه دستگیری ابراز کردند.
«اندرو کوومو»، فرماندار نیویورک در خرداد ماه امسال بسته‌ای قانونی را امضا کرد که بر اساس آن ماموران انتظامی‌ که با فشردن گردن افراد مظنون را مجروح کنند یا باعث مرگشان شوند، به مجازات زندان تا ۱۵ سال محکوم خواهند شد.
https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1399/6/5/2728607_952.mp4
علاوه بر این، دسترسی وکیلان به پرونده مامورانی که اقدام به دستگیری خشونت‌آمیز مظنونان می‌کنند، آسان‌تر خواهد شد.

نگاه ابزاری دموکرات‌ها به اعتراض‌های آمریکا

در این میان، سران حزب دموکرات معتقدند که می‌توان از فضای ایجاد شده در ایالت مهم و سرنوشت ساز ویسکانسن، به سود اهداف انتخاباتی حزب متبوع خود استفاده کنند.
 
ویسکانسین در کنار «پنسیلوانیا»، «میشیگان»، «آریزونا» و «فلوریدا» از جمله ایالاتی است که رای آن برای ترامپ و بایدن از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا
 
ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، توانست با اختلاف کمتر از یک درصد در این ایالت بر رقیب خود «هیلاری کلینتون» پیروز شود.
 
در تازه‌ترین اقدامات، حزب دموکرات آمریکا در واکنش به کشته‌شدن جورج فلوید رشته‌ای اصلاحات قانونی برای جلوگیری از خشونت پلیس در نظر گرفته است.
 
به گفته کارشناسان سیاسی، این گونه اقدامات با مخالفت حزب جمهوریخواه مواجه می‌شوند و به احتمال زیاد تصویب نخواهند شد.
 
فرماندار ویسکانسن، از حزب دموکرات، تأکید کرده است «ما در کنار کسانی هستیم که خواهان عدالت، برابری و مسئولیت در برابر شهروندان سیاه‌پوست هستند.»
 
او با اشاره به مرگ اسفبار جورج فلوید و نمونه‌های دیگر، از رفتار خشونت‌بار مأموران سفیدپوست پلیس در برخورد با سیاهان انتقاد کرد.
 
همچنین «باراک اوباما»، رییس جمهور سابق آمریکا، سعی دارد خود را منجی رنگین پوستان و اصلی‌ترین مطالبه گر در مواجهه با تبعیض نژادی سیستماتیک علیه رنگین پوستان معرفی کند.
 
آتش نژادپرستی به جان ویسکانسین؛ ادامه سریال کشتار سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا
 
این در حالیست که در دوران ریاست جمهوری اوباما، شاهد حمایت وی از اعتراضات در «فرگوسن» و نیویورک (بر سر کشتار «مایکل براون» و «اریک گارنر» دو سیاهپوست غیر مسلح توسط پلیس) بودیم.
 
به عبارت بهتر، دموکرات‌های آمریکا نیز در شکل گیری و استمرار این نژادپرستی سیستماتیک، به مانند جمهوریخواهان و نومحافظه کاران مقصر قلمداد می‌شوند.
 
بدون شک آنچه اخیرا در ویسکانسین رخ می‌دهد، آخرین مورد از جنایات پلیس علیه سیاهپوستان نخواهد بود.
 
این جنایات ادامه خواهد داشت، حتی اگر دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر ترامپ و جمهوریخواهان پیروز شوند.
 
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme