https://telegram.me/empireoflies

فلسفه راه‌اندازی شبکه‌های مذهبی در ماهواره

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشاید برخی از شما بپرسید که اگر این اندازه ماهواره خطرناک است، چرا می‌گویید برخی به نیت خیرخواهانه شبکه‌های ماهواره‌ای خوب راه انداخته‌اند؟ راه‌اندازی این شبکه‌ها موجب شده ما به بهانه نگاه کردن به برنامه‌های این شبکه‌ها، ماهواره بگیریم و بعد آنچه نباید، اتفاق بیفتد.

در پاسخ به شما باید گفت راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای به معنای مجوز خریدن ماهواره از سوی شما نیست. مگر استقرار تیم امداد و نجات در جاده‌ها به این معنا است که شما با خیال راحت تصادف کنید؟ این تیم‌ها در جاده‌ها مستقر شده‌اند که هر اندازه هم که به مردم بگویند در رانندگی احتیاط کنند، باز هم عده‌ای هستند که بی‌احتیاطی کرده و جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

شبکه‌های ماهواره‌ای خوب هم تیم امداد و نجات رسانه هستند. دنیایی از شبکه‌های ماهواره‌ای دست به دست هم داده‌اند تا اخلاق و عقاید مردم را از بین ببرند. هر چه هم که به مردم بگویی، باز هم عده‌ای گوش‌شان بدهکار این حرف‌ها نیست و پای برنامه‌های ماهواره‌ای می‌نشینند. تیم امداد و نجات رسانه‌ای به وسیله شبکه‌هایی که پاسخ‌گوی حملات شبکه‌های انحرافی هستند، به داد مصدومان می‌رسند.

چند کلمه با متولیان شبکه‌های مذهبی

با وجود دفاعی که از این شبکه‌ها به عمل آمد؛ اما در این‌جا می‌خواهیم نکاتی را خطاب به کسانی که با اهداف خیرخواهانه این شبکه‌ها را راه‌اندازی می‌کنند بگوییم:

دوستان عزیز! می‌دانیم که کار شما برای کسانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند چه اندازه مفید و لازم است. ما باید به وسیله رسانه، در خط مقدم مبارزه فرهنگی باشیم؛ از کشورهای همسایه گرفته تا دوردست‌ترین نقاط این جهان؛ اما این را هم بپذیریم که برخی، به بهانه تماشای برنامه‌های شما در داخل ایران ماهواره می‌خرند و آنچه گفتیم، اتفاق می‌افتد.

شما در شبکه‌های خود، تنها بازتاب‌های خوب برنامه‌هاتان را مشاهده می‌کنید. بیشتر افرادی که با شما تماس می‌گیرند، کسانی هستند که از برنامه‌های شما استفاده مفید کرده یا منتقد محتوایی یا شکلی برنامه‌های شما هستند، بنده مطمئن هستم کسانی که به واسطه برنامه‌های شما در دام شبکه‌های دیگر افتاده‌اند، شما را فراموش کرده و دیگر ارتباطی با شما ندارند. شما هم از اوضاع زندگی‌شان بی‌خبرید. آیا می‌دانید چه تعداد از خانواده‌ها ماهواره را به بهانه تماشای برنامه‌های شما تهیه می‌کنند؛ اما فرزندان‌شان بدون اطلاع پدر و مادر به دام شبکه‌های مبتذل می‌افتند؟

دوستان عزیز! این سخنان را به عنوان خیرخوایی یک برادر کوچک‌تر بشنوید که می‌خواهد آنچه را در جامعه مشاهده می‌کند به شما انتقال دهد. به عقیده بنده شما موظف هستید همیشه در برنامه‌های خود ضررهای وجود ماهواره در خانه را تذکر داده و از خانواده‌ها بخواهید که به چیه وجه و به هیچ بهانه‌ای پای ماهواره را به خانه باز نکنند. نکته دیگر آن که شما با رایزنی‌های منطقی با صدا و سیمای کشور خودمان برنامه‌هایی را که برای خانواده‌های ایرانی مفید است، از طریق شبکه‌های ملی پخش کنید.

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

انتهای متن/

شاید برخی از شما بپرسید که اگر این اندازه ماهواره خطرناک است، چرا می‌گویید برخی به نیت خیرخواهانه شبکه‌های ماهواره‌ای خوب راه انداخته‌اند؟

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme