https://telegram.me/empireoflies

فساد اخلاق سیاسی در آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۱۴ اسفند بار دیگر پرده از یکی دیگر از فسادهای اخلاق سیاسی در آمریکا برداشت. دونالد تراپ اظهار داشته است باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین این کشور در ماه اکتبر ۲۰۱۶ سخنان او را شنود می‌کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای ترامپ گفت که این امر در اواخر دوره کارزار انتخاباتی او رخ داده اما شواهدی برای اثبات مدعای خود ارائه نکرد. دونالد ترامپ در این خصوص در یکی از چندین پیام توئیتری نوشت: «رئیس جمهور اوباما به چه سطحی تنزل کرده که حین روند بسیار مقدس انتخابات تلفن‌های من را شنود می‌کرده است. این رسوایی [در مقیاس] نیکسون/واترگیت است. چه آدم بد (یا مریضی)!» اشاره او به رسوایی واترگیت مربوط به دولت ریچارد نیکسون، از رؤسای جمهوری‌خواه پیشین آمریکا است. داستان واترگیت از اینجا آغاز شد که برخی نزدیکان نیکسون در ۱۷ ژوئن ۱۹۷۲ شبانه و بدون حکم قانونی وارد دفتر حزب دموکرات در ساختمان واترگیت شدند و میکروفن کار گذاشتند.
 
به گزارش رادیو فردا، دفتر باراک اوباما هنوز به درخواست این خبرگزاری برای واکنش پاسخی نداده است. کاخ سفید نیز به درخواست این خبرگزاری برای توضیح بیشتر در مورد این اظهارات ترامپ واکنشی نداشته است. دونالد ترامپ اما در توئیت دیگری در این خصوص نوشته است که «این شنودها» در برج ترامپ واقع در نیویورک، یعنی محل اقامت و کار آقای ترامپ پیش از انتقال به کاخ سفید، انجام می‌شده «اما [شنودکنندگان] چیزی پیدا نکرده‌اند.» آقای ترامپ در توئیت دیگری افزوده است: «آیا این قانونی است که یک رئیس جمهوری که بر سر کار است یک کارزار انتخاباتی را پیش از انتخابات شنود کند؟» وی در پیامی دیگر ادامه داده که «شرط می‌بندم یک وکیل خوب می‌تواند یک پرونده حسابی در مورد این واقعیت که رئیس جمهور اوباما در ماه اکتبر یعنی درست پیش از انتخاب تماس‌های تلفنی من را شنود می‌کرده ترتیب دهد.»
 
حال سخن اینجاست که دولتمردان آمریکایی که حق شنود از سخنان دیگر سیاستمداران را برای خود قائل هستند، چگونه می توانند حقوق شهروندان عادی آمریکایی را حفظ کنند؟! پیش از این مجله اشپیگل از رویت یک سند محرمانه خبر داده که نشان می‌دهد دولت آمریکا دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در واشنگتن شنود کرده است. به گزارش ایسنا، به نوشته مجله اشپیگل چاپ آلمان، ادوارد اسنودن، افشاگر اطلاعات محرمانه دولت آمریکا مدرکی را به این مجله ارائه کرده که مربوط به سه سال پیش و حاکی از شنود نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن است. در این سند نحوه جاسوسی از شبکه داخلی کامپیوترهای این نمایندگی را به وسیله سازمان امنیت ملی آمریکا تشریح شده است. مارتین شولز، رئیس پارلمان اروپا در بیانیه‌ای گفت: از طرف اتحادیه اروپا، خواهان شفاف‌سازی کامل و دریافت فوری اطلاعات بیشتر از مقام‌های آمریکایی درباره این اتهام‌ها هستیم.
 
نکته جالب اینجاست که دولتمردان آمریکایی همواره کشورهای شرقی را متهم به شنود و نظارت دائم بر عملکرد شهروندان می کنند. این درحالیست که شواهد نشان می دهد که دولتمردان آمریکایی برای نظارت بر عملکرد شهروندان بر روی تمامی حقوق شهروندان خود پا می گذارند.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا در گزارش خود به فساد اخلاق سیاسی دیگری در میان اربابان خود خبر می دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme