https://telegram.me/empireoflies

فساد اخلاقی و استعفای دیگر در BBC

به گزارش امپراتوری دروغ  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، کریس پاتن از ریاست هیئت اداری شبکه خبری “بی بی سی” انگلیس استعفا داد.
نام کامل این مدیر ارشد «بی بی سی» لرد کریس پاتن اف بارنز است. وی که لقب لرد را از ملکه انگلیس اخذ کرده، در گذشته رهبر حزب محافظه کاران انگلیس بود و در کابینه نخست وزیر مارگارت تاچر سمت وزارت داشت و کمیسر اروپا در مسائل خارجی این کشور بود. وی همچنین آخرین حاکم انگلیسی هنگ کنگ پیش از واگذاری آن به چین در سال ۱۹۹۷ بوده است.

در دوره ریاست وی بر گروه “بی بی سی تراست” که از ماه می ۲۰۱۱ آغاز شده بود، دولت بودجه اداره این شبکه را بسیار کاهش داد، و در دوره وی بسیاری از بحران‌های مهم اقتصادی بر این شبکه خبری جهانی تاثیرات بسیار منفی گذاشت.

یکی از رسوایی‌های بزرگ دوران اداره لرد کریس پاتن اف بارنز بر شبکه خبری “بی بی سی” رسوایی اخلاقی جیمی سافیل مجری باسابقه این شبکه بود که بعد از مرگش، طی اسنادی فاش شد که با دختران بسیاری رابطه نامشروع جنسی داشته است.

همچنین در دوران اداره لرد کریس پاتن اف بارنز بر شبکه بی بی سی این شبکه بارها ناگزیر شد برای جبران ضرر و زیان برخی از مواضع این شبکه مبالغ هنگفتی را به شاکیان خود بپردازد.
لرد کریس پاتن اف بارنز که هفته اینده مراسم هفتاد سالگی خود را جشن می گیرد، چندی قبل ناگزیر به انجام عمل جراحی قلب باز شده است، ولی قرار بود در آوریل ۲۰۱۵ مدت ماموریتش در بخش اداره بی بی سی به پایان برسد.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme