Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

فروش زنان فیلیپینی به سربازان آمریکایی، به قیمت یک همبرگر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: کره جنوبی به تازگی میزبان سمپوزیوم صلح زنان بود. لیزا مازا نماینده اسبق کنگره فلیپین در این سمپوزیم درباره زیرپاگذاشته شدن حقوق زنان در فیلیپین توسط نظامیان آمریکایی گفت: فیلیپین به مدت ۳۰۰ سال توسط اسپانیا استثمار شد، سپس برای بیش از ۴۰ سال مستعمره آمریکا بود و در زمان جنگ جهانی دوم نیز به اشغال ژاپن درآمد. به رغم استقلال رسمی در سال ۱۹۴۶، این کشور به مستعمره جدید آمریکا مبدل شد. آمریکا هنوز بر زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی- اجتماعی مردم فیلیپین حاکم است.

زنان فیلیپینی به قیمت یک همبرگر به سربازان آمریکا فروخته شدند// در حال ویرایش
لیزا مازا؛ نماینده اسبق مجلس فیلیپین

وی افزود: یکی از نشانه‌های واضح این تسلط، اشغال این سرزمین برای تقریباً یک قرن و حفظ تاسیسات نظامی از جمله دو پایگاه نظامی خارج از سرزمین آمریکا در این کشور است. این پایگاه‌ها به عنوان سکوی جنگ مداخله‌گرایانه آمریکا در کره، ویتنام و خاورمیانه عمل کرده‌اند.

پایگاه‌های نظامی آمریکا و وخامت حقوق زنان در فیلیپین

وی تاکید کرد: این پایگاه‌ها به بهشتی برای استراحت و تفریح تبدیل شدند و در آنجا زنان و کودکان برای کارهای منافی عفت به قیمت یک همبرگر به فروش رسیدند. در این پایگاه‌ها به زنان تنها به عنوان ابزاری برای هرزگی نگاه می‌شد و فرهنگ خشونت علیه زنان در آنجا بسیار رواج داشت و در آنجا هزاران بچه آمریکایی – آسیایی توسط پدرهای آمریکایی خود در فقر مطلق رها شدند.

به گزارش پایگاه گلوبال ریسرچ وی گفت: علاوه بر این هزینه‌های اجتماعی، آمریکا مسئولیت تمیز کردن ضایعات سمی بجا مانده پس از برچیدن پایگاه‌های این کشور در سال ۱۹۹۱ و فجایع بهداشتی که این ضایعات همچنان برای مردم فیلیپین ایجاد می کنند را نپذیرفته است. درست مثل کمپ‌های واقع در کره جنوبی، نیروهای آمریکایی موارد بیشماری از جرائم از جمله قتل، تجاوز و سوء استفاده‌های جنسی را مرتکب می‌شوند و بسیاری از این جرائم حتی در دادگاه مطرح نمی‌شوند.

انتهای پیام/مشرق

Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme