https://telegram.me/empireoflies

فرضیه برادر کشی در مرگ علیرضا پهلوی قوت گرفت؛ علیرضا قبل از مرگش قصد بازگشت به ایران را داشت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز ۱۴ دی‌ماه ۱۳۸۹ خبر مرگ «علیرضا پهلوی»، دومین فرزند «محمدرضا پهلوی» رسانه‌ای شد. رسانه‌ها گفتند که «علیرضا پهلوی» در سن ۴۴ سالگی در محل سکونتش واقع در شهر بوستون آمریکا با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده است!

«ربع پهلوی» نخستین کسی بود که به این خبر واکنش نشان داد و علت مرگ برادرش را خودکشیِ ناشی از افسردگی شدیدی عنوان می‌کند که به گفته‌اش مدت‌ها بود گریبانگیر «علیرضا پهلوی» شده بود. «ربع پهلوی» افسردگی و نهایتاً خودکشی خواهرش «لیلا پهلوی» و همچنین از دست دادن «لیلا آزموده» معشوقه علیرضا را از دیگر دلایل خودکشی وی توصیف کرد.

«ربع پهلوی» در اظهاراتش با ژستی میهن‌پرستانه، خودکشی برادرش را ناشی از وطن‌پرستی‌اش عنوان کرد. اما این سخن برای بسیاری قابل قبول نبود. در این میان برخی رسانه‌ها با بررسی شواهد و مدارک، نظر دیگری داشتند.

چند روز بعد روزنامه محلی بوستون به نقل از یک افسر پلیس نوشت که تحقیقات ابتدایی و اولیه حکایت از «خودکشی ظاهری» دارد، اما همزمان سخنگوی دادستانی بوستون گفت که مرگ «علیرضا پهلوی» رسما در ردیف خودکشی طبقه‌بندی نشده و کارآگاهان ویژه قتل در حال تحقیق و رسیدگی به این موضوع هستند.

همچنین علیرغم اینکه نتیجه کالبدشکافی توسط دادستانی علنی نشده و گفته شده که علیرضا با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده، نکته جالبی که مشخص شده این است که تفنگ دو لول شکاری که گفته می‌شود برای کشتن مقتول به کار گرفته شده، از زمره دلایل خودکشی خارج شده بود، زیرا متخصصان و کار‌شناسان سلاح‌های گرم گفتند که کشیدن همزمان هر دو ماشه تفنگ شکاری اگر نگوییم غیرممکن بلکه بسیار مشکل بود و معمولا شلیک اولیه شخص خودکشی کننده را ناتوان خواهد ساخت و احتمالاً فردی دیگر ماشه را کشیده است.

البته برخی از حامیان سلطنت در خصوص خود کشی این فرزند شاه گفته بودند رضا پهلوی بالیلا آزموده دوست دختر علیرضا  ارتباط جنسی داشت و همین موضوع باعث شده بود که وی دست به خودکشی خفیفی بزند که البته ناموفق بود. در این اواخر هم گفته شده بود رضا پهلوی به همسر قانونی علیرضا هم چشم داشت و وی را همواره مدنظر داشت.

چند سال پیش یکی از دوستان علیرضا در مصاحبه ای با یک سایت خبری خودکشی علیرضا پهلوی را امری محال دانست و گفته بود وی با سیاست های برادر بزرگ خود به شدت مخالف بود و قصد داشت به ایران برگردد و همواره می گفت بازگشت به ایران و حضور در دادگاه ایران برایش بسی سهل تر از آوارگی در غرب و خیانت به وطن است. وی تاکید کرده بود که باور پذیر نیست فردی که همسری حامله دارد و منتظر تولد اولین فرزندش می باشد به دلیل افسردگی دست به خود کشی بزند. وی همچنین گفته بود قبل از مرگ  از علیرضا پهلوی شنیده بود که قصد دارد برای تولد فرزندش در ایران باشد تا بتواند تابعیت ایرانی برای فرزندش بگیرد.

اما فرح پهلوی مادر علیرضا تا چند سال بعد از این خودکشی در این خصوص سکوت اختیار کرد ولی نتوانست خشم خود را در این مورد فرو بخورد.

در مستندی که اخیرا از تلویزیون من وتو پخش شد و شهبانو نام داشت فرح دیبا در توصیف علیرضا گفت وی فردی بسیار شاداب و سرزنده بود و مدام با دیگران گرم می گرفت و شوخی می کرد و این اظهارات خود دلیلی بر این است که مادر علیرضا خودکشی وی را باور ندارد و اعتقاد دارد که وی به دلایل نامشخص کشته شده است.

اکنون که چند روز به سالگرد مرگ وی مانده بعد از شش سال سناریو های مرگ وی دوباره قوت گرفته که مهمترین آن همان سناریوی برادر کشی در خاندان پهلوی است. افکار عمومی در داخل و خارج از کشور اعتقاد دارند که همانطور که محمد رضا پهلوی در سال ۳۲ به صحنه سازی هایی برادر خود علیرضا را در یک حادثه به قتل رسانده بعد از ۵۷ سال فرزند ارشد وی نیز به تبعیت از پدرش رقیب خود را که قصد بازگشت به وطنش را داشت برای همیشه از صحنه روزگار محو کرده زیرا این کار وی ممکن بود تمام اپوزیسیون به یک باره منحل شود.

منابع:

رصد تی وی

دیگربان

رادیو فردا

ایرانشهر

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme