https://telegram.me/empireoflies

فرشید منافی را بیشتر بشناسیم – بخش ۲

فرشید منافی از سال ۱۳۷۶ وارد رادیو شد و با بازیگری در نمایش‌های رادیویی کار خود را شروع کرد. وی سپس از تابستان ۱۳۷۷ به طور حرفه‌ای گویندگی و برنامه‌سازی رادیویی را در رادیو جوان آغاز کرد.

فرشید منافی بیشتر در رادیو جوان (۷۶ تا اواسط ۸۶) فعالیت می‌کرد و علاوه بر آن در رادیو پیام (۷۸ تا ۸۵)، رادیو سراسری (۷۶ تا ۸۴)٬ رادیو فرهنگ (۷۶ تا ۸۴) و رادیو ورزش (۷۸ تا ۸۰) برنامه اجرا می‌کرد.

همچنین فرشید خود را یکی از افراد موثر در راه‌اندازی رادیو ورزش می‌داند.

مشهورترین برنامه فرشید منافی در زمان حضور وی در رادیو جوان برنامه «روی خط جوانی» بود که در سال ۱۳۸۸ و در آستانه ۷۰ سالگی رادیو در ایران به عنوان هفتمین برنامه ماندگار رادیو در طی این سالها انتخاب شد.

وی پس از طی یک سال دوره آموزش گویندگی فیلم در واحد دوبلاژ صدا و سیمای جمهوری اسلامی، رسما عضو انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم ایران شد و از همان سال کار خود را به طور حرفه‌ای آغاز کرد.

فرشید در سریال‌های معروفی مانند جواهری در قصر ، مدار صفر درجه ، آتشنشانان و … و چندین فیلم سینمایی مانند نقاب زورو و … در بین سال‌های (۸۱ تا ۸۵) به صداپیشگی پرداخت.

فرشید منافی در جشنواره بین‌المللی رادیو سال ۱۳۸۰ به عنوان گوینده برتر رادیو ورزش و در سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ به عنوان گوینده دوم رادیو جوان انتخاب شد.

وی همچنین در سال ۱۳۸۵ در یک نظرسنجی از بین مردم و هنرمندان به عنوان سومین گوینده منتخب از بین ۸۶ کاندید انتخاب شد.

از دیگر برنامه‌های فرشید منافی در رادیو می‌توان به برنامه‌هایی با عنوان «جوانی به وقت فردا» و «کاملا جوانانه» (برنامه طنزی که جمعه صبح‌ها پخش می‌شد) اشاره کرد. به دلیل مخاطب زیاد برنامه «کاملا جوانانه»، این برنامه هر روز عصر پخش می‌شد.

فرشید منافی پس از تعطیل شدن برنامه «کاملا جوانانه» برای چند ماه در برنامه «جوانی آزاد» گویندگی کرد. همانطور که گفته شد، پدر او هم از رادیویی‌های سابقه‌دار بود. بعد از این که پدر در رادیو جوان مدتی به کمک فرشید آمد و چند برنامه را با یکدیگر اجرا کردند، این برنامه نیز تعطیل شد.

نامبرده نخستین بار در سال ۱۳۸۴ در برنامه کوله‌پشتی به تلویزیون آمد. فرشید پس از سالها فعالیت در رادیو سری هم به تلوزیون زد و در شبکه سه و برنامه «صبح آمد» نیز برنامه اجرا کرد، اما موفقیت چندانی نداشت و پس از ۵ ماه از کار اخراج شد.

فرشید منافی همچنین از بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۳ در چند فیلم کوتاه دانشجویی و تلویزیونی به عنوان بازیگر و دستیار کارگردان و در چند قسمت از سریال تلویزیونی «رویای سبز» که از شبکه جام‌جم پخش شد به عنوان کارگردان هنری فعالیت کرد.

او توانست با بازی در فیلم‌سینمایی خواب زمستانی به کارگردانی سیامک شایقی در سال ۱۳۸۶ در بیست و ششمین دوره جشنواه فیلم فجر شرکت کند. اما وی به دلیل کسب نکردن موفقیت چندانی در فیلم خواب زمستانی، در فیلم‌های سینمایی دیگر نتوانست بازی کند و با این عرصه خداحافظی کرد.

ادامه دارد …

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme