https://telegram.me/empireoflies

فرخ نگهدار؛ از مبارزه تا رفتن به آغوش امپریالیسم

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: کنفرانسی که قرار است شنبه آینده در آنکارا برای رسیدن به مردم سالاری توسط جمعی از دیکتاتور ترین شخصیت های تاریخ معاصر ایران برگزار شود از هم اکنون مشخص است که شکست خورده است و کسانی که قصد شرکت در این کنفرانس را دارند باید بدانند که نه تنها در نزد ملت ایران جایگاهی ندارند بلکه تا ابد لباس خیانت را بر تن خود پوشانده اند زیرا در پرونده هر کدام از سخنرانان این کنفرانس خیانت های زیادی ثبت و ضبط شده است از جاسوسی سری ترین مسائل هسته ای تا تشویق آمریکا به تحریم ایران در سال های پس از فتنه ۸۸ که شورای رهبری جنبس سبز مسئولیت آن را به عهده داشت و رجب علی مزروعی یکی از اعضای آن بود که روز شنبه در خصوص راهکار های گذار به دموکراسی در ایران قرار است سخنرانی نماید.

شخص دیگری که در این کنفرانس مقرر شده سخنرانی کند و اکنون در لندن با سازمان جاسوسی انگلستان همکاری دارد یکی از چپ ترین های اپوزیسیون است.فرخ نگهدار  جزء کسانی بود که قبل از انقلاب برای از بین رفتن حکومت طاغوتی شاه فعالیت می­کرد. وی پیش از انقلاب عضو سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران بود و پس از انشعاب در این سازمان، رهبری سازمان فداییان خلق ایران(اکثریت) را برعهده گرفت.

فرخ نگهدار

فرخ نگهدار پیرو افکار و عقاید بورژوایی بود که با تقلب و نوعی کودتای سازمان یافته به درون جنبش فدایی راه یافت، و با تقلب به رهبری آن رسید. او همراه با تیم مطالعاتی گروه بیژن جزنی دستگیر و در سال۴۹ با نوشتن توبه نامه در زندان، مورد عفو قرار می­گیرد و آزاد می­گردد.البته همان زمان هم مسلکی های وی او را به همکاری با ساواک و لو دادن دیگر اعضای جنبش متهم نمودند ولی وی از آنجایی که بازیگر ماهری بود توانست خود را از این اتهام تبرئه کند و به فعالیت خود ادامه دهد.

وی در اوایل انقلاب با نقش عوض کردن و ریاکاری دیدگاه­های انقلابی و ضدصهیونیستی هم داشت، به گونه ­ای که در آن دوران سازمان اکثریت به رهبری فرخ نگهدار در شماره ۱۲۰ نشریه کار می­نویسد: «هرچه مراسم قدس عظیم­تر باشد مشتی که بر پوزه امپریالیسم و صهیونیسم فرود می ­آید قوی­تر است». سپس در ادامه نوشته­اند: «امام خمینی(ره) در نخستین سال پس از انقلاب بهمن، آخرین جمعه رمضان را روز جهانی قدس اعلام کردند. اعلام روزجهانی قدس توسط رهبر انقلاب اسلامی ایران نشانه اراده مردم ما، در مبارزه برای آزادی فلسطین اشغالی و سرنگونی رژیم تجاوزگر و نژاد پرست صهیونیستی است».

اما وی به مرور ماهیت ذاتی خود را نمایان کرد و در گام­های بعدیش به وضوح تفکراتش را با انقلاب، نظام و حضرت امام(ره) جدا کرد. این فاصله گرفتن تا جایی ادامه پیدا کرد که در برخی سخنان و یادداشت­هایش این طور نوشت که:

«من و مسعود رجوی طی سال­های۵۸و ۵۹ هردو پیش­ بینی می­کردیم که قطع نظر از میزان دوری و نزدیکی سیاست­های حکومت از مواضع و سیاست­های ما، یک چیز مسلم است و آن، این است که حکومت گروه­های سیاسی(معاند) را تحمل نخواهد کرد و حق فعالیت سازمان یافته از فدائیان و مجاهدین و دیگر احزاب و سازمان­ها(بدلیل چینش فرآیندهای ضدانقلابی) سلب و یا بشدت محدود خواهد شد. هر دو می­دیدیم که دیرتر یا زودتر ما را هم خواهند زد».

«متأسفانه طیف بسیاری از نیروهای اسلامی ما تمایلات دمکراتیک را پذیرفته ­اند، و به نظر من هم مسجل است که آنها به ولایت فقیه معتقد نیستند، اما در امر به رسمیت شناختن غیرخودی و آمادگی دیالوگ با او، و درگیر شدن در مباحث سیاسی با آنها از جانب آنان یک نوع کندی و عقب ماندگی می­بینیم».

وی چندی پیش پا را از گلیم خود فراتر نهاد و به رهبر معظم انقلاب نامه ­ای نوشت که در آن ضمن اهانتی بی­شرمانه به ولی امر مسلمین جهان، تلاشی عجیب برای ایجاد بستر دوستی بین نظام با دشمن دیرینه انقلاب یعنی آمریکا، نمود.

وی که به دلیل عقاید ضدانقلابی خود، پس از خروج از کشور به سرعت در بین گروه­های اپوزیسیون جذب و برای اهداف آنان قلم به دست گرفت، در رسانه­ های معاند اقدام به انتشار مقالات و یادداشت­های خود با محتواهای دشمن پسندمی نماید و حتی یک پای ثابت برنامه های گفتگو محور شبکه بی بی سی فارسی می باشد و البته هر کجا که بی بی سی بخواهد نظر خود به مخاطب القا نماید از زبان وی به راحتی با دادن جند مشت پوند!بیان می کند از همین روی وی حتی از جانب اعضای سازمان چریک های فدائی خلق اکثریت بار ها تخطئه شده است که چگونه با دستگاه های جاسوسی وابسته به امپریالیست غرب قهوه می نوشد و ادعای مبارزه کمونیستی را هم دارد.

فرخ نگهدار پس از وقایع شوم فتنه ۸۸، به عنوان یکی از اعضاء فعال در اتاق فکر سایت جرس و روزآنلاین اقدام به فعالیت نمود. وی که در کنار هم مسلکان خود قبیل عبدالکریم سروش­ است، با هدف اثرگذاری بر فضای انتخاباتی کشور و جنباندن بدنه مرده و فاسد فتنه­ گران و اپوزیسیون، اقدامات رسانه­ ای بسیاری انجام داده است.

منابع:

مشرق نیوز

بولتن نیوز

بی بی سی فارسی

صدای آمریکا

www.ya3velayat.blog.ir

انتهای پیام

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme