https://telegram.me/empireoflies

فرح دیبا در چین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فرح پهلوی، همسر محمدرضا شاه، در دوران سلطنت همسرش سفرهای زیادی به داخل و خارج از کشور داشت. تشریفات کل شاهنشاهی مسئول انجام ترتیبات لازم در سفرهای خاندان پهلوی بود. این امر در یکی از نامه ‏های هرمز قریب، رئیس تشریفات شاهنشاهی، به تیمسار علی محمد خادمی، مدیرعامل هواپیمایی ملی ایران، به چشم می‏‌خورد.

به دنبال دعوت رسمی جمهوری خلق چین از فرح پهلوی جهت سفر به این کشور، تشریفات کل شاهنشاهی ضمن ارسال صورت همراهان فرح پهلوی در این سفر، از خادمی خواسته که در تنظیم برنامه پرواز سلطنتی فرح پهلوی با جت بوئینگ ۷۰۷ نکاتی چون: زمان توقف‏ ها، تعداد توقف ‏ها، تهیه هواپیمای چارتر و …را در نظر داشته باشد.
شماره ۹۰۶/۲ت 

تاریخ ۲۱/۶/۵۱  
پیوست  دارد          
   نشان تاج

        تشریفات کل شاهنشاهی

تیمسار علی محمد خادمی

مدیرعامل هواپیمایی ملی ایران

بنا به دعوت دولت جمهوری خلق چین علیاحضرت شهبانوی ایران در تاریخ یکشنبه ۲۶ شهریور ماه ۱۳۵۱ عازم آن کشور می‏باشند و در بین راه یک شب در اسلام آباد توقف خواهند فرمود. خواهشمند است دستور فرمایند برنامه پرواز سلطنتی را با جت بوئینگ ۷۰۷ طوری تنظیم فرمایند که نکات مشروحه زیر رعایت گردد.

۱-برنامه پرواز از تهران در روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه (۱۷ سپتامبر) طوری انجام شود که هواپیمای اختصاصی ساعت چهار و نیم بعد از ظهر به وقت محلی در فرودگاه اسلام آباد به زمین بنشیند.

۲- روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه (۱۸ سپتامبر) برنامه پرواز از اسلام آباد به نحوی تنظیم گردد که هواپیمای اختصاصی ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت محلی در فرودگاه پکن به زمین بنشیند.

۳- صبح روز چهارشنبه پنجم مهرماه (۲۷ سپتامبر) موکب علیاحضرت شهبانوی ایران و ملتزمین به وسیله یک فروند هواپیمای چارتر از شانگهای به هنگ کنگ عزیمت می‏فرمایند. خواهشمند است نسبت به تهیه چارتر مورد نیاز اقدام فوری معمول فرمایند.

(این قسمت لازم نیست زیرا در تاریخ ۲۱ شهریور ماه امروز تلگرافی از جناب آقای آرام رسید که دولت جمهوری خلق چین با کمال مسرت هواپیما در اختیار خواهد گذاشت و در ۵ مهر از شانگهای به هنگ کنگ خواهد رفت.)

۴- بازگشت موکب مبارک علیاحضرت شهبانوی ایران از هنگ کنگ به تهران با هواپیمای ایران ایر در روز شنبه هشتم مهر ماه طوری تنظیم گردد که قبل از ساعت ۶ بعد از ظهر به فرودگاه مهرآباد تشریف فرما شوند.

متمنی است دستور فرمایند با در نظر گرفتن مراتب فوق برنامه پرواز اختصاصی را هر چه زودتر تنظیم و به تشریفات کل شاهنشاهی ارسال فرمایند. صورت اسامی ملتزمین رکاب به پیوست ایفاد می‏گردد.

رئیس کل تشریفات شاهنشاهی – هرمز قریب

انتهای پیام/مشرق

این امر در یکی از نامه ‏های هرمز قریب، رئیس تشریفات شاهنشاهی، به تیمسار علی محمد خادمی، مدیرعامل هواپیمایی ملی ایران، به چشم می‏‌خورد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme