https://telegram.me/empireoflies

فرحناز کریمی از گروهک منافقین تا مجلس هلند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سایت روزآنلاین که در قالب پروژه پلورالیسم رسانه‌ای توسط بنیاد هلندی هیفوس و جهت حمایت از روشنفکران غرب‌زده و رسانه‌های متمایل به جریان اصلاحات در داخل ایران و نیزحمایت از مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد، با کمک‌های مالی فرح‌کریمی نماینده ایرانی‌تبار پارلمان هلند که برای آن فراهم کرد، به یکی از فعال‌ترین رسانه‌های ضدانقلابی با محوریت مدیریت افکار عمومی ایران به نفع جریان ساختارشکن تبدیل شده است.

نقش فرح‌کریمی در افتتاح روزآنلاین بسیار پررنگ و موثر است به‌گونه‌ای که او ابتدا بودجه‌ای را از پارلمان هلند برای تاسیس یک تلویزیون فارسی زبان درخواست می‌کند اما با مخالفت وزارت امورخارجه هلند مواجه شده و قرار می‌شود ابتدا یک نشریه‌ی اینترنتی راه‌اندازی شود تا درصورت موفقیت آن، اجازه‌ی تاسیس شبکه‌ی ماهواره‌ای نیز صادر شود.

فرحناز کریمی کیست؟

کریمی که عضو حزب سبزهای چپ در هلند است طی سال‌های ۱۹۹۸تا۲۰۰۶ در مجلس هلند نماینده بوده و در سال۲۰۰۷ نیز به عنوان مشاور ارشد در برنامه‌ی عمران ملل متحد فعالیت داشته است. فرح‌ کریمی که سابقه حضور در سازمان منافقین را در کارنامه‌ی کاری خود دارد، اوایل انقلاب به دلیل اقدام مسلحانه سازمان علیه نظام به کردستان عراق مهاجرت می‌کند و پس ازآن به آلمان می‌رود.

هم‌چنین نامبرده راه‌اندازی رادیو زمانه را در کارنامه‌ی خود دارد و توانسته بودجه‌ای ۸/۲ میلیون یورویی از طریق وزارت امورخارجه‌ی هلند برای آن دریافت کند. او جهت جذب و آموزش خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایرانی در هلند تلاش‌های بسیاری انجام داده و میزبان دیدار تعدادی از روزنامه نگاران و مدیران روزنامه‌های دوم خردادی با الیزابت چنی(دختر دیک چنی، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا) بوده است.

فرح‌کریمی به نوعی تامین کننده‌ی منابع اولیه مالی برای راه‌اندازی سایت روزآنلاین محسوب می‌شود. او مسعود بهنود را که دارای همکاری با ساواک بوده و در رژیم پهلوی از عناصر نزدیک به دربار محسوب می‌شده به عنوان مسئول ایجاد سایت روزآنلاین انتخاب می‌کند.

ایجاد جنبش‌های زنانه!

کریمی هم‌زمان با پیگیری ایجاد جنبش‌های زنانه در ایران و خارج از کشور موفق به راه اندازی “شهرزادنیوز” که در قالب یک پروژه‌ی دسته جمعی با مشارکت گروه ایرانی “دخترک” تعریف شده، می‌گردد و مرکز بین‌المللی اطلاعات و بایگانی جنبش زنانه در آمستردام را ایجاد می‌کند. نکته‌ی قابل توجه آن است که این‌بار وزارت امور داخله‌ی هلند به جای وزارت امور خارجه‌ی این کشور بودجه رسانه‌ای این طرح را تامین اعتبار می‌نماید. او در همین راستا به حمایت از اقدامات فمنیستی در داخل کشور پرداخته و در حمایت از این گروه‌ها بیانیه صادر می‌کند.

رابط صهیونیست‌ها

کریمی رابط بین صهیونیست‌ها با برخی از روزنامه نگاران ایرانی در دیداری که سال ۱۳۸۵ بین او و این دست از اصحاب رسانه اتفاق می‌افتد محسوب شده و جهت تاسیس سازمان‌های براندازی نرم درایران با آن‌ها در هلند دیدار می‌کند.

تلاش برای تحریم ایران

فرح با گسترش فعالیت‌های خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، عامل اصلی قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی توسط اتحادیه اروپایی می‌باشد. او تلاش‌های خود را متوقف به این موضوع نکرده و با پیشنهاد طرحی در پارلمان هلند از اتحادیه اروپا می‌خواهد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را از عضویت در شورای عمومی سازمان دریانوردی محروم سازد.

اقدامات فرح کریمی و ارتباط نزدیک او با سازمان‌ها و نهادهای ضد ایرانی نشان می‌دهد که این عنصر وابسته از هیچ تلاشی جهت براندازی نظام اسلامی کوتاهی نکرده و خوش خدمتی خود را به اربابان غربی‌اش به اثبات رسانده است.

انتهای پیام/میزان

سایت روزآنلاین که در قالب پروژه پلورالیسم رسانه‌ای توسط بنیاد هلندی هیفوس و جهت حمایت از روشنفکران غرب‌زده و رسانه‌های متمایل به جریان اصلاحات در داخل ایران و نیزحمایت از مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme