https://telegram.me/empireoflies

فرجام خاندان پهلوی + عکس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به راستی نگاه و توجه به زندگی و فرجام بسیاری از اعضای خاندان پهلوی درس‌آموز باشد. پایان‌هایی که هر یک بسیار عبرت‌آموز است.

در این مقاله، نگاهی هرچند کوتاه می‌اندازیم با سرانجام و پایان زندگی برخی از اعضای خاندان پهلوی؛ پایان‌هایی که یک دنیا سخن با خود همراه دارد.

«رضا خان میرپنج» به‌عنوان موسس خاندان پهلوی، با وجود آنکه با کمک انگلیسی‌ها به قدرت رسید، اما پس از پذیرفتن خفت تبعید توسط کسانی که او را بر سر کار آورده بودند، در ژوهانسبورگ درگذشت و جنازه او در مصر به امانت گذاشته شد و سپس به ایران آورده شد. اما در تاریخ ۲۴ دی ماه ۱۳۵۷ و در کوران انقلاب اسلامی مردم ایران، جنازه «رضا خان» بار دیگر به مصر برده شد. گوسا جسد «رضا شاه» در همین دنیا هم عذاب شد.

جسد «رضا شاه»

جسد «رضا شاه»

«تاج الملوک» همسر «رضا شاه» که به «ملکه مادر» هم معروف است، یکی از نخستین اعضای خاندان پهلوی بود که با سرنوشت ذلت‌باری مواجه شد. اما اگر کسی از محل دفن «تاج الملوک» خبر نداشته باشد، شاید از محل دفنش تعجب کند. ماجرا از این قرار بود که به دلیل عدم پرداخت پول به وسیله «ربع پهلوی» و دیگر نوادگان، شهرداری نیویورک ناچار می‌شود جنازه «تاج الملوک» را که چندین هفته در بیمارستان مرکزی نیویورک مانده بود را به همراه تعداد از اجساد ولگردها و افراد بی‌خانمان در گورستانی مخصوص این افراد در حاشیه نیویورک دفن کند.

«تاج الملوک» همسر اول «رضا شاه»

«تاج الملوک» همسر اول «رضا شاه»

«اشرف پهلوی» که به فساد اخلاقی و فساد مالی و قاچاق مواد مخدر معروف بود، در حالی در روز ۱۷ دی ماه سال ۱۳۹۴ در سن ۹۶ سالگی مُرد که در مراسم خاکسپری او در پاریس حتی «ربع پهلوی» نیز حاضر نشد و تعداد حضار به تعداد انگشت‌های یک دست نیز نرسید.

همچنین برگزاری مراسم یادبود او در شهر لس‌آنجلس در یک کاباره آنقدر خفت‌بار بود که حتی سبب اعتراض برخی سلطنت‌طلبان شد.

اشرف پهلوی

«توران امیر سلیمانی» معروف به «ملکه توران» که مادر «غلامرضا پهلوی» نیز بود، پس از ترک ایران در سال ۱۳۷۴ در خانه سالمندانی در پاریس فوت کرد و در سکوت همان جا دفن شد.

«توران امیرسلیمانی»

«توران امیرسلیمانی»

«شهریار شفیق» فرزند «اشرف پهلوی» پس از مشارکت در توطئه‌های مختلف علیه جمهوری‌اسلامی و همدستی با باندهای مافیایی موادمخدر در ۱۶ آذر ۱۳۵۸ هنگام خروج از اقامت‌گاه اشرف با گلوله کشته شد. «آزاده شفیق» فرزند دیگر اشرف و همکار «بهروز سوراسرافیل» در رسانه‌های سلطنت‌طلب پس از درگیری با گروه‌های سلطنت‌طلب خارج‌نشین دچار مرگی مشکوک شد و در کالیفرنیا مدفون گردید.

«شهریار شفیق» و «آزاده شفیق»

«شهریار شفیق» و «آزاده شفیق»

«احمدرضا پهلوی» هشتمین فرزند «رضا خان» که آلوده به فساد اخلاقی بود نیز در سال ۱۳۶۱ به دلیل بیماری سرطان خون در فرانسه درگذشت و در قبرستانی در حومه پاریس دفن شد.

«احمدرضا پهلوی»

«احمدرضا پهلوی»

«فاطمه پهلوی» دهمین فرزند «رضا خان» هم در سال ۱۳۶۶ به دلیل بیماری صعب‌العلاجی پس از مرگ در گورستانی در لندن دفن شد.

«فاطمه پهلوی»

«فاطمه پهلوی»

«شمس پهلوی» خواهر تنی «محمدرضا پهلوی» و معروف به «شاهزاده عتیقه‌ها» در اسفند ۱۳۷۴ در سن ۷۸ سالگی پس از بیماری سختی مُرد و در قبرستانی در کالیفرنیا به خاک سپرده شد.

«شمس پهلوی»

«شمس پهلوی»

«محمودرضا پهلوی» فرزند دیگر «رضا خان» در سال ۲۰۱۰ و پس از مصرف زیاد موادمخدر جان خود را از دست داد و در مخفیانه غرب آمریکا دفن می‌شود.

«محمودرضا پهلوی»

«محمودرضا پهلوی»

«حمیدرضا پهلوی» برادر دیگر «محمدرضا پهلوی» که به هوس‌بازی معروف بود و مایع آبروریزی خاندان سلطنتی بود، پس از فرار به کشورهای غربی به سرنوشت شومی دچار شد. فرزندان نامشروع او به نام‌های نازک و بهزاد هم سرنوشتی بهتر از پدرشان نداشتند. نازک پس از سالها بازی در فیلم‌های مستهجن در انگلیس در ۲۹ سالگی به‌طور مشکوکی مرد. بهزاد هم در سال ۱۹۸۳ به دلیل استعمال زیاد موادمخدر در اسپانیا مرد و در همان‌جا دفن شد.

«حمیدرضا پهلوی»

«حمیدرضا پهلوی»

تبارشناسی خاندان پهلوی نشان می‌دهد که تقریبا هیچ یک از اعضای این خاندان در ایران دفن نشدند. تا آنجا که «محمدرضا پهلوی» هم که خود را شاه ایران می‌نامید، پس از فرار از ایران و آواره شدن در کشورهای مختلف، نهایتاً در مصر مرد و در همان جا دفن شد.

لیلا و علیرضا پهلوی هر دو به دلیل خودکشی، اولی به خوردن ۲۲ قرص خواب‌آور و دومی با شلیک گلوله تفنگ‌شکاری در دهان خانشان را از دست دادن و در فرانسه و آمریکا دفن شدند.

علیرضا و لیلا پهلوی

اینک تنها «فرح دیبا» و «ربع پهلوی» به‌عنوان مهمترین اعضای زنده خاندان پهلوی هستند که با ترس از مرگ روزگار می‌گذرانند و منتظر پایان خود هستند.

شایان ذکر است، خاک مقدس ایران حتی اجساد اعضای خاندان پهلوی که سراسر خیانت و ذلت است را هم در خود نپذیرفت.

انتهای پیام/

به راستی نگاه و توجه به زندگی و فرجام بسیاری از اعضای خاندان پهلوی درس‌آموز باشد. پایان‌هایی که هر یک بسیار عبرت‌آموز است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 2.35 ( 5 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. دورد بر خاک ایران .. جای خائنین در خاک پاک ایران نیست
    متشکرم از امپراطوری دروغ

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme