https://telegram.me/empireoflies
شبکه فرانسوی «فرانس ۲۴» در گزارشی اعلام کرد شکنجه‌ها و رفتارهای توهین‎‌آمیز نظامیان آمریکایی در زندان مخوف ابوغریب زمینه‌ساز قدرت‌گیری داعش شد.

فرانس ۲۴: شکنجه‌ها و اقدامات توهین‌آمیز آمریکایی‌ها در ابوغریب زمینه‌ساز قدرت‌گیری داعش شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه نقل از شبکه خبری فرانس ۲۴ در گزارشی درباره زندان ابوغریب، اعلام کرد حوادث و رفتارهای توهین‌آمیزی که نظامیان آمریکایی در این زندان از خود نشان دادند، در قدرت‎گیری داعش تاثیر داشت.

این شبکه فرانسوی در گزارش خود اعلام کرد: به اذعان خود جرج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا، وجود این زندان و اقداماتی که در آن انجام گرفت یکی از بد‌ترین اشتباهاتی بود که دولتش در عراق انجام داد. در این زندان بود که زندانیان عراقی از سوی نظامیان آمریکایی و ماموران سیا شکنجه شدند و اقدامات توهین‌آمیزی علیه آن‌ها انجام گرفت. رسوایی مربوط به رفتارهای توهین‌آمیز و شکنجه زندانیان عراقی در این زندان در آوریل سال ۲۰۰۴ فاش شد. هنگامی که مطبوعات و رسانه‌های ارتباط جمعی آمریکا تصاویری را که چند ماه قبل‌تر گرفته شد منتشر کردند.

آمریکایی‌ها بعدا به تدریج این زندان را ترک کردند و کنترل آن را از سال ۲۰۰۶ به عراقی‌ها واگذار کردند.

فرانس ۲۴ در ادامه افزود: با این حال، این زندان اکنون به نماد اشغال عراق از سوی آمریکا تبدیل شده است و برخی حتی آن را زمینه‌سازقدرت‌گیری گروه تروریستی داعش می‌دانند. شماری از اعضای تشکیل دهنده داعش در همین زندان با هم آشنا شده بودند. در همین میان، داعش سه سال پیش به این زندان حمله کرد و بیش از ۵۰۰ زندانی آن را آزاد کرد. همه این افراد به این گروه پیوستند که بعدا اعلام «خلافت» کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

شبکه فرانسوی «فرانس ۲۴» در گزارشی اعلام کرد شکنجه‌ها و رفتارهای توهین‎‌آمیز نظامیان آمریکایی در زندان مخوف ابوغریب زمینه‌ساز قدرت‌گیری داعش شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme