https://telegram.me/empireoflies
سیاستمداران راستگرا و گروهی از مدافعان حقوق زنان فرانسوی که در طبقه تندرو دسته‌بندی می‌شوند، خواستار منع فروش پوشش ورزشی زنان مسلمان توسط شرکت دکتلون شده‌اند.

فرانسه «آزادی زنان مسلمان» را محدودتر از قبل می‌کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدولت فرانسه در ادامه سیاست‌های ضداسلامی خود در تلاش است تا فروش نوعی لباس ورزشی که به زنان مسلمان اجازه می‌دهد هنگام ورزش مو و گردن خود را بپوشانند را ممنوع کند. این ممنوعیت جدید به جنجالی در بین شهروندان مسلمان این کشور که جمعیتی در حدود ۶ میلیون نفر بوده تبدیل شده است.

سیاستمداران راستگرا و گروهی از مدافعان حقوق زنان فرانسوی که در طبقه تندرو دسته‌بندی می‌شوند، خواستار منع فروش این محصول توسط شرکت دکتلون شده‌اند.

انتشار این خبر در فضای فارسی نیز واکنش‌هایی را -به ویژه در شبکه‌های اجتماعی- به دنبال داشته است. منصور کیایی نوشته که «آزادی عقیده خوبه اما برای عقیده ما!»

رامین هم نوشت: «فرانسوی ها از سال ۲۰۱۶ استفاده از مایو های باحجاب را در ساحل های این کشور ممنوع کرده اند. سال ها قبل و در سال ۲۰۰۴ نیز دولت فرانسه در قانونی مشابه استفاده از حجاب در مدارس کشور را به کلی ممنوع کرد. این قوانین در شرایطی تصویب می شوند که فرانسه بزرگترین جامعه مسلمانان در اروپا است.»

کاربری با اسم مستعار  مسافر هم در نقد این رفتار نوشته که مدرنیته علیرغم ادعاهایش، در دگم اندیشی چیزی کم از عصر تاریکی ندارد.

نیما هم در توییتر خود نوشت: «فرانسه کشوری است که پوشیدن بورکینی و برقع را ممنوع می‌کند و بر حجاب نظارت سختگیرانه دارد وی قوانین یهودستیزانه (بخوانید هر نوع نقدی به اسرائیل) را سختگیرانه‌تر می‌کند!»

از سوی دیگر اخیرا اطلسی جغرافیایی از لباس‌های سنتی و بومی زنان فرانسه منتشر شده که مشخصه بارز همه آنها، پوشش بدن و موهای زنان است!

انتهای پیام/مهر

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme