https://telegram.me/empireoflies

فرانسه؛ بن‌بستی برای تفکر لیبرالیسم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسیدرضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اعتراضات مردم فرانسه اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل افزایش اعتراضات بسیار خشمگینانه مردم بر علیه نظام حاکم، فاصله طبقاتی است که بر اساس مبنای فکری این کشور‌ها ایجاد شده است.

کارشناس مسائل بین الملل افزود: مبنای فکری کشور‌های اروپای غربی و بالاخص کشور فرانسه بر اساس لیبرالیسم استوار شده است.

وی با بیان اینکه در شرایطی از وضعیت کنونی فرانسه صحبت می‌کنیم که این کشور به عنوان مهد دموکراسی معروف است، اما در دو دهه گذشته و بالاخص در دهه اخیر همراهی نظام‌های سیاسی فرانسه با لیبرالیسم آمریکایی بسیار پر شدت شده است تا جایی که در دهه‌های گذشته کشور فرانسه به عنوان کشور مستقل از سیاست‌های آمریکا شناخته می‌شد.

صدرالحسینی اضافه کرد: اما در یک دهه اخیر این همراهی به شکلی شده است که امروز در مجامع علمی کشور‌های اروپای غربی بالاخص در دانشگاه‌های معتبر فرانسه اعتراضی در بین نخبگان پدید آمده و اعلام می‌شود که سیاست‌های فرانسه در خصوص موضوعات بین المللی کاملا با سیاست‌های سلطه گرانه آمریکا هم همراه است.

کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: در سال‌های اخیر، این اعتراضات همراه با خشونت دومین بار است که در فرانسه بوجود می‌آید. در مرحله اول هم اقدامات بسیار سرکوب گرایانه پلیس فرانسه بر علیه رنگین‌پوستان را شاهد بودیم. اعتراضات پس از سرکوب اعتراضات گفته شده به سمت اعتراضات کارگری سیاسی و رسانه‌ای رفته است.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: در هفته‌های اخیر مشاهده می‌کنیم به دلیل عدم پاسخگویی به اعتراضات مسالمت آمیز، مردم و بالاخص مردم مستضعف فرانسه به خیابان‌ها آمدند و با اعتراضات شدید خود نسبت به اقدامات سرکوبگرانه سرمایه‌داران با موجی از خشونت و آتش از جانب پلیس روبرو شده است.

این استاد دانشگاه یاد آورشد: در این ایام تعدادی کشته و بیش از صد‌ها نفر دستگیر شده اند. این اتفاقات در وضعیت و شرایطی است که موج اعتراض به سرمایه داری و بزرگ سرمایه داران در بخش‌های دیگر هم مشاهده می‌شود، از جمله اعتراضات بزرگ و میلیونی که گاهی اوقات در ده‌ها شهر از شهر‌های اروپایی بر علیه جهانی سازی صورت می‌گیرد.

صدالحسینی عنوان کرد: به نظر می‌رسد بن بستی که برای تفکر لیبرالیسم به وجود آمده به صورت‌های گوناگون خود را در کشور‌های مختلف اروپایی نشان می‌دهد. عدم توجه به طبقات زیرین جامعه، عدالت، قوانین انسانی در اروپا به اوج خود رسیده است که علت این تظاهرات همین نکات بوده است.

وی با بیان اینکه در این بین استفاده از سلاح استفاده از گاز‌های اشک‌آور و گاز‌های خردل، استفاده از گاز فلفل و استفاده از گلوله‌های پلاستیکی، استفاده از باتوم و استفاده از اسب برای پراکنده کردن مردم و استفاده از آب داغ پرفشار توسط ماشین‌های آتش نشانی از موضوعاتی است که در سرکوب کردن مردم کاملاً مشهود است، گفت: تظاهرکنندگان هم نسبت به این موضوعات آمادگی‌های نسبی را پیدا کرده اند و باوجود اعلام آمادگی معترضین برای گفت‌وگو، هنوز این اتفاق توسط دولت فرانسه افتاده است هفته دوم این اعتراضات هم پشت سر گذاشته شد.

کارشناس مسائل بین الملل تصریح کرد: با توجه به اینکه سعی می‌شود رسانه‌ها خیلی به این موضوع نپردازند و مسائل حاشیه‌ای را اصل قرار بدهند، اما بخش‌های اصلی اعتراضات مردمی که به خشونت هم گرایش پیدا کرده امروز در فضای مجازی و رسانه‌ای دنیا مطرح است.

انتهای پیام/تسنیم

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: به نظر می‌رسد بن بستی که برای تفکر لیبرالیسم به وجود آمده به صورت‌های گوناگون خود را در کشورهای مختلف اروپایی نشان می‌دهد. عدم توجه به طبقات زیرین جامعه، عدالت، قوانین انسانی در اروپا به اوج خود رسیده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme