https://telegram.me/empireoflies

فرار یواشکی اصغر فرهادی از دام کمپین مشکوک «Stop Killing»

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، در ماه‌های اخیر و پس از حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه، صفحات و کمپین‌های مختلفی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده است. اما در این میان صفحه‌ای در فیسبوک با عنوان «کشتار همنوعان خود را متوقف کنید» (Stop Killing Your Fellow Beings) توسط برخی از اپوزوسیون و فعالان به اصلاح حقوق بشر ایجاد شد که رویکرد دوپهلو آن انتقاد بسیاری از افراد را در پی داشت.

در صفحه مذکور بدون اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و بدون اشاره به فرد، گروه، حکومت و کشوری تنها گفته شده “کشتار هم‌نوعان خود را متوقف کنید”. این رویکرد خنثی و بی‌طرفانه به اندازه‌ای بوده که بسیاری از فعالان فضای مجازی نسبت به عملکرد این صفحه و مدیران آن واکنش نشان دادند.

با آنکه در ابتدای فعالیت‌های کمپین مذکور مدیران آن از جمله ن.س (که سابقه همکاری با دشمنان خارجی و فساد اخلاقی را در پرونده خود دارد) با سوء استفاده از برخی چهره‌های مطرح هنری و سینمایی مانند اصغر فرهادی به دنبال تبلیغ صفحه خود بودند، اما در ماه‌های اخیر حتی با وجود حمایت‌های چهره‌های معروف خارجی، نسبت به پیش‌بینی‌ها از حمایت تعداد قابل توجهی از فعالان فضای مجازی برخوردار نشدند.

اصغر فرهادی کارگردان مطرح سینمای ایران که در ابتدا از حامیان کمپین «Stop Killing Your Fellow Beings» بوده و حتی تصویر او بر روی هدر (Header) صفحه فیسبوک قرار داشت، پس از آنکه متوجه شد اکثر مردم از این حرکت مشکوک فیسبوکی حمایت نمی‌کنند و با این کار مخالف هستند، در برابر دوربین‌های رسانه‌های خبری با حضور در یکی از مراکز انتقال خون با هدف حمایت از مردم غزه و مخالفت با جنایات رژیم صهیونیستی خون خود را اهدا کرد تا به طور یواشکی از دامی که برخی چهره‌های اپوزسیون روشنفکر برای او و امثال وی چیده بودند خارج شود.

به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی رسانه‌های مختلف خبری از جمله «امپراتوری دروغ» درباره ماهیت و اهداف کمپین فیسبوکی «کشتار همنوعان خود را متوقف کنید» (Stop Killing Your Fellow Beings) و ارتباط آن با کمپین ضداسلامی «کارزار لغو گام به گام اعدام – لگام» سبب آگاهی برخی از هنرمندان کشورمان شده و اینگونه آنها را از دام اینگونه کمپین‌های مشکوک رهایی بخشیده است.

گفتنی است، سایت «امپراتوری دروغ» در هفته‌های گذشته با انتشار خبرهای از جمله «سناریوی «Stop Killing» به دنبال چیست!؟ + عکس» و «ارتباط عوامل «کمپین کاغذی» با حامیان رژیم صهیونیستی» درباره ارتباط پشت‌پرده بین اهداف و عوامل کمپین‌های فیسبوکی «کشتار همنوعان خود را متوقف کنید» و «کارزار لغو گام به گام اعدام – لگام»اطلاع‌رسانی کرده بود. دو کمپین فیسبوکی «کشتار همنوعان خود را متوقف کنید» و «کارزار لغو گام به گام اعدام – لگام» دارای برخی عوامل و گردانندگان مشترک نیز می‎‌باشند که این مطلب احتمال ارتباط بین این دو کمپین را بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme