https://telegram.me/empireoflies

فرار داعشی‌ها از رقه با کمک آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه خبر بی بی سی اعلام کرد: اعضای خارجی داعش، بلافاصله پس از خروج از شهر رقه پراکنده  و برخی از آنان موفق به عبور از مرز ترکیه نیز شدند. 

این شبکه افزود: حدود دویست و پنجاه تروریست داعشی که در رقه در محاصره نیروهای مقاومت بودند  نیز در تبانی با شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا اجازه یافتند همراه غیر نظامیان از شهر بگریزند و نجات یابند. 

بنا بر این گزارش  این تروریستها به همراه بیش از چهارهزار نفر از ساکنان غیرنظامی شهر رقه که عمدتا از خانواده های انان بودند با حدود یکصد اتوبوس از محاصره خارج شدند و نجات یافتند.

ائتلاف به سرکردگی امریکا در آستانه تصرف رقه، اعلام کرده بود که به هیچ یک از اعضای  داعش اجازه خروج از شهر را نمی دهد و این پیکارجویان یا باید خود را تسلیم کنند یا بمیرند.

بی بی سی بر وجود  شواهدی تاکید دارد که نشان می دهد برخی از فرماندهان کُرد و عرب متحد آمریکا، در معامله ای با داعش اجازه خروج دهها نفر از آنان را  از شهر دادند.

از سه سال پیش  شهر رقه با حدود دویست هزار جمعیت به دست تروریستهای جبهه النصره و ارتش ازاد سوریه افتاد و از دو سال پیش نیز داعش کنترل ان را در اختیار گرفت و رقه را پایتخت خود اعلام کرده بود.

العالم

انتهای پیام/جام نیوز

رسانه ها در انگلیس اعلام کردند در آستانه بازپس گیری شهر رقه از دست تروریستها، دهها عضو خارجی داعش به همراه ۱۰ کامیون اسلحه، مهمات و مواد منفجره با همکاری شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا از شهر رقه خارج شدند و نجات یافتند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme