https://telegram.me/empireoflies

فرار به جلوی «صدای آمریکا» درباره جاسوسی آمریکا از جهان

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از دیده‌بان، سال گذشته مردم دنیا شاهد رسوایی گسترده سازمان های امنیتی آمریکا در جاسوسی از شهروندان آمریکایی و سران کشورهای اروپایی بودند که جنجال های گسترده ای را در سراسر جهان در پی داشت.

با این حال رسانه های فارسی زبان وابسته به ارگان هایی همچون سازمان سیا و وزارت خارجه آمریکا ضمن ساسنور اخبار و حواشی این موضوع سعی می کنند ابعاد چنین حادثه ای را برای ایرانیان تئوریزه کنند.

در یکی از آخرین برنامه های شبکه ماهواره ای صدای آمریکا شاهد این موضوع بودیم که این شبکه ضمن ایراد اتهام به دولت ایران در جاسوسی از شهروندان عبارت های قابل تاملی را به بهانه معرفی یک نرم افزار مطرح کرد.

آنچه که در شبکه صدای آمریکا مطرح شد به شرح زیر است:

بسیاری از دولت‌ها سعی در شنود مکالمات اینترنتی کاربرها دارند، فناوری پنهان‌نگاری به شما اجازه می‌دهد یک نوع داده را در نوعی دیگر از داده مخفی کنید و از شنود در امان بمانید.

در برنامه این هفته، شما را با دو نرم‌افزار مخصوص پنهان‌نگاری و نحوه نصب، راه‌اندازی و استفاده از آنها آشنا می‌کنیم. از آن‌جایی که تمام فعالیت‌های اینترنتی شما در ایران از یک نقطه می‌گذرد و آن نقطه توسط دولت ایران کنترل می‌شود، این امکان وجود دارد که تمام اطلاعات شما به راحتی شنود شود، در این صورت رد و بدل کردن مدارک و اطلاعات به اصطلاح حساس می‌تواند کار دست‌تان بدهد. برای جلوگیری از شنود اطلاعات‌تان راه‌های زیادی است، یکی از این راه‌ها فناوری به نام پنهان‌نگاری است، نرم‌افزار کمراشای به شما اجازه می‌دهد از روی کامپیوترتان پنهان‌نگاری را به سادگی انجام دهید، با استفاده از کمراشای شما یک عکس خیلی عادی را می‌گیرید و هر سندی را که خواستید در آن پنهان می‌کنید، بعد روی آن یک رمز عبور می‌گذارید و نرم‌افزار کمراشای این بسته را رمزگذاری می‌کند، وقتی دولت مشغول شنود اطلاعات است تنها چیزی که می‌بیند آن عکس عادی است و نه اطلاعات پنهان شده درون آن، وقتی گیرنده عکس شما را می‌گیرد با ورود یک رمز عبوری که مثلاً با تلفن از شما گرفته می‌تواند محتوای مخفی شده را استخراج کند.

القای این موضوع از منظر دیگری نیز قابل تامل است؛که رویه رسانه های وابتسه به آمریکا در مواقعی که بحرانی رسانه ای برای سمبل نظام سرمایه داری غربی پیش می آید علاوه بر سانسور گسترده جرائم ایشان که ناقض تمامیت حقوق شهروندی مردم جهان است،سلاح توجیه و هجمه را در پیش گرفته و مخاطبین خود را به حقیر شمردن آنها به باد تمسخر می گیرند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme