https://telegram.me/empireoflies

فرار به جلوی آل‌سعود: ایرانی‌ها مقصر هستند!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: غفلت و ناکارآمدی نیروهای عربستانی و سوءمدیریت آنها در برگزاری حج تمتع با وقوع فاجعه منا، بیش از پیش برای مسلمانان جهان عیان شده است.

سقوط جرثقیل در نزدیکی مسجد الحرام در شهر مقدس مکه، آن هم در روزی که سرعت باد و طوفان بهانه سعودی‌ها شد، نخستین فاجعه انسانی در حج امسال را رقم زد. پس از آن تجمع شدید در یکی از مسیرها در سرزمین منا که منتهی به رمی جرمات میشد، یکی از بزرگترین فاجعه‌های انسانی در تاریخ حج تمتع را رقم زد که منجر به مرگ بیش از ۲۰۰۰ نفر شد.

با آنکه بسیاری حجاج حاضر در سرزمین منا از کشورهای مختلف، مقامات و نیروهای امنیتی سعودی را عامل وقوع این فاجعه بزرگ می‌دانند، اما بسیاری از رسانه‌های بیگانه و نزدیک به رژیم آل‌سعود و وهابی‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف بخصوص توییتر پس از ساعت‌ها سکوت درباره وقوع این فاجعه، جنگ روانی مضحک و توهم‌آمیزی را راه انداختند و با ساختن هشتگ‌هایی مانند #ایران_تقتل_حجاج و #ایران_تقتل، ایرانی‌ها را مقصر وقوع این حادثه معرفی کردند!

روزنامه اینترنتی «سبق» وابسته به دربار سعودی با انتشار گزارشی تلاش کرد با متهم کردن حجاج ایرانی در این حادثه، از بی‌کفایتی مقامات آل‌سعود سلب مسئولیت کند؛ مسأله‌ای که بار دیگر داستان وارد آوردن اتهامات واهی به ایران را به اذهان تداعی می‌کند.

این روزنامه سعودی ادعا کرد: “شاهدان عینی اعلام کردند حادثه منا زمانی اتفاق افتاد که شمار زیادی از حجاج ایرانی با حرکت در مسیر مخالف با سایر حجاج برخورد کردند.”(!) این در حالی است که گزارشها و شاهدان عینی اعلام کرده‌اند فشار جمعیتی که علت آن، حرکت کاروان «محمد بن سلمان»، فرمانده جوان و بی‌کفایت وزارت جنگ سعودی‌ها، سبب کشته‌شدن شمار بسیاری از حاجیان شده است.

همچنین روزنامه «سبق» مدعی شد حجاج ایرانی به دستورات نیروهای سعودی گوش نکرده و با جمعیت حجاج دیگر برخورد کردند. این روزنامه مدعی شد که حجاج ایرانی پیش از این اقدام نیز در حال سردادن شعار بودند! اما ادعای مضحکتر، ادعاهای روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، چاپ لندن در مقصر دانستن حجاج ایرانی در حادثه منا است. این روزنامه به نقل از یک مسئول ایرانی(!) که نامی از آن نبرده، مدعی شد حرکت مخالف ۳۰۰ حاجی ایرانی، سبب رخداد حادثه منا بوده است.

بهانه آنها برای این رفتار، شعارهایی است که حجاج در خیمه‌های خود در سرزمین منا پس از فاجعه منا داده‌اند که به گفته رسانه‌های خارجی بیشتر شعاردهندگان از کشورهای مصر، ترکیه، لبنان، عراق و ایران بودند و حالا سعودی‌ها برای خلاص‌شدن از این رسوایی بزرگ، می‌خواهند ایرانی‌ها را به‌عنوان مقصر این فاجعه معرفی کنند.

جوسازی‌های سعودی‌ها در حالی انجام می‌شود که تمامی رسانه‌ها خارجی و افکار عمومی امت اسلامی در شبکه‌های اجتماعی، رژیم آل‌سعود را مقصر اول این اتفاق می‌خوانند که برای همگان «اظهر من الشمس» است و عوامل رژیم آل‌سعود به‌دنبال فرار به جلو و جوءسازی ضدایرانی هستند.

انتهای پیام/

غفلت و ناکارآمدی نیروهای عربستانی و سوءمدیریت آنها در برگزاری حج تمتع با وقوع فاجعه منا، بیش از پیش برای مسلمانان جهان عیان شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme