https://telegram.me/empireoflies

فخرفروشی «غلامان خانه‌زاد» رسانه‌های غربی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: داریوش سجادی از اصلاح طلبان مقیم آریزونای آمریکا در باب سر سپردگی و خانه زاد بودن برخی از رعیت های رسانه‌ای غربی که این نوکری را افتخاری برای خود می پندارند مطلبی را نوشته که مرور آن در اینجا خالی از لطف نیست. وی می نویسد:”مرداد ۹۱ به نقل از خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (حسینی بای) خاطره ای را نقد کردم که طی آن یکی از خبرنگاران تلویزیون BBC فارسی (ژیار گـُل) طی هم مسیری با «حسینی بای» در خلال یک ماموریت خبری در عراق از سر فخرفروشی بابت استخدامش در بی‌بی‌سی با لسانی مشعوفانه به «حسینی بای» پُز داده و گفته:
«آقای بای! الان خیلی‌ها دوست دارند بیآیند بی‌بی‌سی. خودت هم دوست داری قطعاً!”

وی در ادامه با مقایسه این دست از خبرنگاران رسانه های غربی با چاکران اربابان در نظام فئودالی قرون گذشته می نویسد:”غرب‌زدگی و غربندگی را می‌توان قرینه‌ای از دو مفهوم غلام خانه‌زاد و غلام مزرعه در تاریخ ادبیات نظام برده داری آمریکا برآورد کرد که طی آن غلامان مزرعه موظف به تحمل کار پر مشقت در مزارع بودند. اما بخشی از هم نوعان ایشان (غلامان خانه زاد) از این توفیق برخوردار می‌شدند تا با نظر لطف ارباب به خانه اربابی منتقل شده و ضمن برخورداری از سقفی بالای سر و البسه مستعمل ارباب و بازمانده غذای گرم ارباب، موظف به تمشیت امور داخل خانه اربابی شوند. هر چند «غربزده» و «غربنده» دو روی سکه ابتلا به بیماری «خویش خوار بینی» یا دوگانه‌ای در حد فاصل «غرب برتر بینی» و «خود کهتر بینی» است. اما فاصله معنائی این دو را می توان از میانه دو گزاره «رفتن» تا «شدن» به داوری نشست. بر این مبنا «غربنده» را باید در قامت غلام خانه زادی به رسمیت شناخت که با برخوردار شدنش از شانس رفتن به سرزمین اربابی یا همان بهشت آرمانی‌اش از طریق ادای ارباب را در آوردن و مانند ارباب لباس پوشیدن و مانند ارباب بزک کردن، خود را در خلسه این همانی فرو بُرده و بدینوسیله با ارباب هم ذات پنداری کرده و برای هم نوعان خود در مزرعه که محروم از توفیق بودن در خانه اربابی مانده اند، شکلک در می آورند!
ماجرای «ژیار گـُل» و فخرفروشی مشارالیه به «حسینی بای» بابت کسب توفیق بودنش در خانه اربابی (BBC) نمادی مشهود از چنان شکلک درآوردن مهوعی از چنین غلامان خانه زادی است!”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme